Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

nie mogę zainstalować linuxa

Zaczęty przez tombos, Wrzesień 07, 2019, 10:42:33 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tombos

Witam mam problem z zainstalowaniem linuxa pomocy.
wyskakuję mi błąd żeby zmienić jądro procesora czy co w tym rodzaju nie znam  się na tym wiec nie wiem o co chodzi . proszę o pomoc ,bios default system bios sm bios 2,7 komputer hp proone 400 g1 aio.
Pobrałem linuxa ze strony linuxiarzy absolute 64 kiedy próbuję włączyć go z Windowsa to wyskakuję mi tak a informacja  This kernel requires an x 86-64 cpu but only detected an i688 cpu.
unable tu boot- pleace use a  cernel appropriate for your cpu

lami07

Nie podając żadnych informacji, nie masz co liczyć na pomoc. Jaką dystrybucję próbujesz instalować? Chcesz zainstalować w miejsce obecnego systemu , czy może jako drugi system (dualboot)? Podaj podstawowe informacje o sprzęcie. Bios czy UEFI ? Czym się objawia tajemniczy ''problem z instalacją'' ?
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

TataPingu

Cytat: tombos w Wrzesień 07, 2019, 10:42:33 AM
Pobrałem linuxa ze strony linuxiarzy absolute 64 kiedy próbuję włączyć go z Windowsa

I rozumiem, że jesteś przekonany, że wystarczy tego "linuksa" wystartować, jak każdy inny program pod windą ?

pavbaranov

Nazwa komputera nigdy nic nie mówi. Przez przypadek nie jest to komputer z 32bitowym procesorem, na którym chcesz zainstalować 64bitowy system? Jeśli tak - a tak by wskazywać mógł Twój wpis - to nie da się tego zrobić. Potrzebujesz w takim przypadku systemu 32bitowego.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum