Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Debian => Wątek zaczęty przez: SomHab w Sierpień 06, 2019, 08:55:58 AM

Tytuł: [ROZWIĄZANY] Parrot grub recovery error: no such device
Wiadomość wysłana przez: SomHab w Sierpień 06, 2019, 08:55:58 AM
Witam,

Posiadam notebooka ASUS TRANSFORMER BOOK T200 z odczepianym ekranem. Mam tam dwa dyski. Jeden do Windowsa 10, drugi był pusty. Od jakiegoś czasu używałem Parrota Live z pendrive, jednak dzisiaj chciałem go zainstalować na drugim dysku. Wersja to Parrot Security 4.6. W instalatorze podzieliłem partycje dysku na systemową, HOME i SWAP. Po instalacji chciałem go uruchomić jednak wyświetla się błąd:
error: no such device: (liczby).
error: unkown filesystem.
Entering rescue mode...
grub rescue>

Po tym wymusiłem zamknięcie, wszedłem do biosu, wybrałem Windowsa i o dziwo się uruchomił. Bios to: American Megatrends. Wyczyściłem wszystkie partycje i powtórzyłem instalacje. Stało się to samo, tylko w grubie wyświetliły mi się inne liczby.

Dodam tylko, że kiedyś próbowałem zainstalować jakiegoś Linuxa (nie pamiętam już o co chodziło, wiem tylko, że instalacja nie powiodła się). W opcjach uruchamiania zaawansowanego, wyboru innego systemu wyświetla się: "Windows 10" i "Debian GNU/Linux - kontynuacja procesu instalacji". Gdy to kliknę wyświetla się to: https://imgur.com/a/kXUlAZd

W tych samych opcjach, gdy w cmd użyje opcji bootrec /fixmbr wyświetla się komunikat, coś w stylu: nie mozna odnalezc okreslonego pliku. Nie mogę teraz tego sprawdzić ponieważ uszkodziłem pliki zaawansowanych opcji uruchamiania i szukam teraz jak je naprawić.

Chciałbym mieć dwa systemy: Windowsa na jednym dysku i Parrota na drugim.

Proszę was o pomoc w instalacji, bo nie mogę znaleźć rozwiązania.
Tytuł: Odp: Parrot grub recovery error: no such device
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Sierpień 06, 2019, 12:33:30 PM
Proponowałbym jakąś dystrybucję, która ma bardzo dobrze opisany tzw. dualboot z Win10 i jest po prostu popularna. Niekoniecznie to będzie Parrot.

Efekt, który zobaczyłeś po instalacji jest najczęściej wynikiem wadliwego jej przeprowadzenia. Może być również związany z wadliwością samego programu instalacyjnego.

Jeśli chodzi o kwestie związane z Windows - tu Ci nie pomogę bo zwyczajnie nie mam takiego systemu.
Tytuł: Odp: Parrot grub recovery error: no such device
Wiadomość wysłana przez: SomHab w Sierpień 06, 2019, 06:19:13 PM
Problem rozwiązany.
Sformatowałem partycję Windowsa i zainstalowałem na 1 dysku. Nie był mi on w sumie do niczego potrzebny.