Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Drukarka nie drukuje pomimo prawidłowego wykrycia

Zaczęty przez Oczkins92, Wrzesień 08, 2017, 10:15:01 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Witam.Mam drukarkę Ricoh Sp-201n i zainstalowałem sterownik prawidłowy(tak myślę) ale podczas próby drukowanie drukarka startuje a potem przestaje dalej próbować drukować.Drukarka jest w pełni sprawna bo na systemie z Redmond działa z marszu.Myślałem że to wina Sparkiego ale przez chwile pomyślałem przecież ja nie raz drukowałem na nim.Oczywiście nie na laptopie a na pc.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Chciałbym dodać że podłączałem do różnych portów USB i zmieniałem stery i wraz kicha :-[
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Ok mam sterownik ale mam gorąco prośbę do wszystkich co zajmują się paczkami do debiana.Proszę o paczkę deb do tych sterowników:
https://github.com/madlynx/ricoh-sp100
Jeśli nie to proszę o pomoc każdego kto ma styczność z Debianem aby zgłosić gdzieś w internecie o zrobienie paczki dla debiana.Prośbę swoją motywuje tym że wreście drukarkę będe mógł odpalić.  ???
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Em, też mam Ricoha, który nie dogaduje się z Linuxem. Dobrze tam ktoś napisał, że po prostu kupiło się złą drukarkę. Najlepszym rozwiązaniem jest niestety wirtualka z WinXP. Masz wtedy też dostęp do programu od stanu drukarki, co jest przydatne.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

A jaki model masz?Mój Richoh Sp 201n DOPIERO zaczął się dogadywać z Manjaro.Dzięki temu sterownikowi:
https://aur.archlinux.org/packages/ricoh-sp100-git/
Ale znowu mam problemy z Manjaro tysiace tworzących się(nie mogę choćby zmienić zarządcy procesora).A z tym że drukarkę na wirtualcę bo ciekawy pomysł.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

myk byle jak jako tako

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Kiedyś ogarnąłem sterownik na Ubuntu, ale było z tym trochę babrania i dało mi to tyle, co możliwość druku... Nadal jednak bardzo przydatną jest aplikacja, która pokazuje mi stan tonera. Maszynka z Windowsem tutaj sporo załatwia.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum