Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Który na Toshiba Satellite L505-138

Zaczęty przez dnskpe, Styczeń 23, 2016, 06:00:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dnskpe

Witam. Chcę porzucić windowsa na rzecz linuxa. Myślałem nad MintLMDE. Przytoczę swoją konfigurację laptopa i proszę o doradzenie.
Procesor: Intel Core i3 M330 @ 2.13GHz
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 4650
Karty sieciowe: Realtek RTL8102E/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.20) i Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC
4 GB RAM
Internet to Orange Free Net z modemem Huawei e5251.

Który Linux najlepiej się sprawdzi? i jak to będzie z instalacją tego modemu? w win jest tak, że podłączam, włącza się autorun, instaluje program i wsio.

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam! :)

PS. system ma być bardziej uniwersalny i dobrzy by było aby był również ładny wizualnie :).

Albedo 0.64

Witaj. Na twoim sprzęcie sprawdzi się większość dystrybucji. Z czystym sumieniem mogę polecić LMDE ponieważ sam go używam ale na początek lepszy będzie Mint 17. Różnica tkwi w systemie bazowym, łatwiej ci będzie ogarnąć wersję ubuntową niż Debiana aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie by sprawdzić oba. Proponuję na razie nie usuwać Windows, przynajmniej dopóty, dopóki nie będziesz pewny swojego wyboru. Dual boot pozwala uniknąć pewnych niedogodności i daje swobodę instalowania na próbę różnych wersji. Z modemem USB nie będzie tak różowo jak w Windows ale z Huawei można sobie poradzić. Opis znajdziesz tu: http://linuxiarze.pl/modemy-usb/
a sterownik powinien być w pamięci twojego modemu w katalogu "Linux". Wszystkie potrzebne informacje na temat instalacji systemu i programów znajdziesz na naszym portalu, wystarczy się rozejrzeć i poczytać. Sporo informacji znajdziesz na forum. Czytaj i ucz się, "szukaj, burz i buduj". Życzę powodzenia.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Oczkins92

Dla lapka dobrym wyborem byłby Ubuntu Mate.Najlepiej ta wersja LTS 14.04.2.Dlaczego polecam Ubuntu Mate?Ponieważ jest setki mlionów dystrbucji nie wiadomo po co.A w wiekszości jest problem z laptopami np.z zamykaniem klapy i otwieraniem

dnskpe

Ok to biorę Linuxa Mint. Tylko którego brać? Mate, Cinnamon, KDE czy Xfce? Ja mimo całkowitego braku obeznania stawiam na xfce.

Oczkins92

Pamiętaj że możesz mieć problem z wersją XFCE związaną z tym że ja zamkniesz klape i otworzysz to możesz nie mieć poprawnie wyświetlonego obrazu.

pawi998

Praktycznie wszystkie distro ci na tym pójdą.
Ja już miałem z 6 linuxów albo i więcej a chodzą na takim czymś - i3-2120 @3.30GHz, 4GB RAM DDR3 i Intel HD 2000 :D
Artur Choynacki-Piotrowski   ul. Słonimskiego 14/7d 50-304 Wrocaw
[email]artur.choynackipiotrowski@viessmann.com[/email]

dnskpe

Już mam linuxa mint 17.3 xfce i jestem zadowolony, ze sterownikami do mojego moedemu o dziwo nie było ani troche problemów, nic nie musiałem robić. Jak włączam modem to wyświetla się linuxowe okienko z prośbą o pin i działa i jest to sprawniejsze i lepsze niż rozwiązanie windowsowskie. Tylko pytanie mam, dlaczego dość często nie mogę na youtube włączyć full screena?
Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc i poświęcony czas na odpisanie. Pozdrawiam Linuxiarze!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum