Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

APTus i instalacja nowych desktopów

Zaczęty przez gom1, Sierpień 02, 2017, 01:37:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gom1

pavroo, współpraca z Tobą to czysta przyjemność :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

gom1

Niestety to nie koniec. APTus ponownie ma problemy z zainstalowaniem kolejnego środowiska. Niestety nie powiem teraz którego, bo kompa ze "sparkiem" mam w robocie. Dam znać w poniedziałek.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

Jestem prawie pewien, że tak :-)

Dzięki
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

tomix86

Mam pytanie odnośnie instalacji KDE. Instalowałem system na nowo Sparky Advanced Installer z możliwością wyboru pulpitu. Wybrałem kde, zainstalowalo się, ale nie pojawia się sddm tylko konsola. Wpisuję więc hasło w konsoli oraz login, następnie startx i że brak takiej komendy. Wygląda jakby nie instalował się xorg itp.....
Kolejna próba - uruchamiam livdvd z lxqt, instaluje, następnie instaluję KDE z aptusa. Uruchamiam KDE i..... znów wygląda jakby było niekompletne, brak m.in. ustawień systemowych itd.....

O co chodzi? jakiś problem ze skryptem instalatora KDE?

Czy jest szansa że będzie płytka instalacyjna z KDE jak wcześniejsza wersja??

pavroo

@tomix86
Którą wersję instalowałeś: stabilną 4.x czy testową 5.x ?
Nie wiem jeszcze czy jest to związane z brakiem zależności, czy menadżer sesji nie jest prawidłowo skonfigurowany. W pierwszej kolejności spróbuj to ręcznie naprawić  logując się w trybie ratunkowym:
dpkg-reconfigure lightdm
lub
dpkg-reconfigure sddm
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

tomix86

Wersję testową 5.x.
Narazie poradziłem sobie w ten sposób co opisałem - zainstalowałem wersję LXQT, natępnie zainstalowałem z aptusa KDE i usunąłem LXQT.
Przed chwilą załączyłem instalację kde-task (bo nawet ono się nie zainstalowało z instalatora pulpitu APTusa).

pavroo

Winowajca został znaleziony i jest już naprawiony.
Instalacja dowolnego pulpitu za pośrednictwem minimalgui/cli powinna działać poprawnie.

Braku zainstalowanego 'task-kde-desktop' nie jest błędem - meta pakiet 'sparky-desktop-kde' instaluje potrzebne zależności i narzędzia.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

@pavroo, mógłbyś proszę sprawdzić jedną rzecz? Instalator desktopów świetnie radzi sobie z instalacją wybranego środowiska, ale przy deinstalacji usuwa wyłącznie pakiet sparky-*, który jest odpowiedzialny za instalację danego desktopa. A samo środowisko dalej zostaje w systemie.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

To dziwne, ponieważ deinstalator sprząta po zaleznościach meta pakietu:
$SPARKYXTERM -e "apt-get purge sparky-desktop-$PACKAGE -y"
$SPARKYXTERM -e "apt-get autoremove -f"

Powiedz jaki to był pulpit, to zrobię test wieczorem.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

Też mi się dziwne wydało, bo w robocie zrobiłem testy na innej maszynie i poszło śpiewająco.

Sprawdzę w domu co tam namieszałem i dam znać.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

gom1

Zainstalowałem: awesome, bspwm, IceWM, Openbox i Window Maker. Usunąłem je potem za pomocą deinstalatora pulpitów z APTusa, ale środowiska nadal były dostępne w oknie logowania. Musiałem je "ręcznie" wywalać z konsoli.

Co ciekawe, na innej maszynie wszystko jest OK. Widać moja jakaś felerna ;-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum