Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Sparky => Wątek zaczęty przez: jusbie w Sierpień 19, 2012, 06:28:55 AM

Tytuł: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: jusbie w Sierpień 19, 2012, 06:28:55 AM
Witam Mam propozycję żeby jako przeglądarkę wybrać Chromium (Chrominium ciągle myli mi się ta nazwa :? ) lub Chrome wydają się działać szybciej i płynniej. Używam na co dzień Google Chrome i nie przepadam za przeglądarką z liskiem w tle. Program do nagrywania Xfbrum, do słuchania muzyki Audacious. Obu programów używam są w miarę lekkie, proste w obsłudze.

Pozdrawiam  
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: duch w Sierpień 28, 2012, 07:01:08 PM
Ze swojej strony proponuję;

Claws-mail - klient poczty

Deadbeef - odtwarzacz audio
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 06, 2013, 02:11:50 PM
Witam :)

Ja chciałbym zaproponować w nowej wersji by dać alternatywę użytkownikom, którzy lubią bardziej zaawansowane rozwiązania konfiguracyjne środowiska graficznego. W wydaniu Eris są dedykowane środowiska :Enlightenment  i lxde, które są bardzo lekkimi środowiskami i dobrze spełniają swoje zadanie, lecz na bardziej zaawansowane efekty i ustawienia można by wydać wersję z dość dobrze zapowiadającym się projektem środowiska mate  Środowisko mate jest forkiem gnome2, które zdobyło ogromną popularność, wśród użytkowników systemów unixowych. Sparky jest oparty o gałąź testową debiana, a debian oficjalnie nie wspiera środowiska mate więc użytkownicy korzystający z systemów debianowych chętnie zobaczą taką konfigurację. Ja już ją wypróbowałem u siebie doinstalowując mate ze źródeł i wynikiem tego mam nadal bardzo szybki i zarazem dający jeszcze więcej możliwości konfiguracyjnych system. Mate w połączeniu z xcompmgr wygląda świetnie i na mojej konfiguracji sprzetowej zabiera 120 mb/ram co uważam za przyzwoity wynik zwłaszcza, że nie bawiłem się w odchudzanie po instalacji sparky. Tak na gorąco chciałem jeszcze sprawdzić jak by to wyglądało w konfiguracji mate+compiz, ale ku moimu zdziwieniu nie znalazłem w repozytoriach sparky (debian wheezy) compiza a przynajmnie pakietów kluczowych dla działania tego dość efektownego upiększacza:)

Jak wpadnę na jakiś nowy genialny pomysł to na pewno jeszcze się odezwę ;)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Styczeń 06, 2013, 08:30:29 PM
@urbek: Ja także jestem zainteresowany zaistnieniem MATE w Sparky'm. Można to zrobić we własnym zakresie dodając repozytorium deb http://packages.mate-desktop.org/repo/debian/ wheezy main

MATE+Compiz przekraczało u mnie 200 Mb RAM, po wyłączeniu efektów zeszło poniżej 170 Mb co również uważam za satysfakcjonujące ale zainteresowałeś mnie możliwą konfiguracją MATE+xcompmgr. Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Styczeń 06, 2013, 08:34:24 PM
Hhmm...

MATE jest na liście, prawdopodobnie zrobię osobne wydanie z tym pulpitem już niedługo. Na razie pracuję nad inną wersją. Zawsze można doinstalować w/g opisu Albedo.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 06, 2013, 09:13:37 PM
Albedo- ja zainstalowałem dając mu inne repo: apt-get install mate-archive-keyring, ale skutek jest dobry. Konfiguracja xcompmgr wyszła z braku mozliwości zainstalowania compiza, ale teraz jestem zadowolony z efektów. Nie wiem czemu ja nie mam podstawowych pakietów compiza w w oficjalnych repozytoriach. W googlu na temat compiz do wheezy też nie wiele info mogę znależć w odróznieniu do sqeeze i sid. Jesli wiesz co u mnie może byc nie tak to podpowiedz. Zaznaczam, że wpisy w /etc/apt/sources.list sprawdzałem wielokrotnie. Co do zużycia pamięci ram to ja mam 32 bitową wersję systemu. Jesli masz wersję 64 bit to i tak masz dobry wynik :)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Styczeń 07, 2013, 04:16:51 PM
Cześć urbek. Zajrzałem do sieci i również nie znalazłem compiza dla wheezy, widocznie starsza wersja jest w stable a nowa jeszcze w sid, wheezy został po środku. Wynika z tego, że u ciebie jest wszystko ok. Co do MATE; dodanie repo z mate-desktop.org załatwi ci sprawę aktualizacji i może zawierać więcej pakietów składowych, w końcu to oficjalne repozytorium deweloperów tego środowiska. Ja na razie śmigam na Mincie 13 MATE 32 bit więc mam compiza w repozytorium ale omijam go szeeerokim łukiem bo nie jest mi do niczego potrzebny.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 07, 2013, 05:55:49 PM
Dzieki Albeldo za info:) co do compiza to już nie jest mi tu potrzebny, gdyż po przetestowaniu kilu ustawień xcompmgr w zupełności mi wystarczy a nie zżera tyle zasobów co compiz. Mint 13 maya to był system, od którego zacząłem edukację linuxową zaraz po jego wydaniu, nie licząc jednej przygody z mandrivą, któ¶a z ciekawości chciałem postawić obok windy a postawiłem zamiast:) Ta przygoda wyleczyła mnie na jakiś rok z linuxa. Obecnie jako system główny używam debian sid, ale sparky jest ciekawym, bazującym na debianie projektem, który ma Polski rodowód. Taki lokalny patriotyzm to może nic wielkiego, ale gdyby nim zarazić większą grupę linuxowej społeczności to mógłby odnieść sukces globalny. Choć jestem jeszcze linuxowym "pierwszakiem" to myślę, że spostrzeżenia takich jeszcze mało zaawansowanych uzytkowników tez mogą mieć swój wkład do tego projektu.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Styczeń 07, 2013, 08:24:45 PM
@urbek; Mandriva była kiedyś moim numerem 1 a Minta postawiłem żeby sprawdzić jak funkcjonuje MATE, ogólnie lubię ubuntowe dystrybucje a Mint jest the best także w wersji debianowej. Ogólnie systemik bardzo wygodny i trochę się dziwię, że jako początkujący nie zostałeś przy nim. "Choć jestem jeszcze linuxowym "pierwszakiem" to myślę, że spostrzeżenia takich jeszcze mało zaawansowanych uzytkowników tez mogą mieć swój wkład do tego projektu." Dobrze powiedziane, możesz dołożyć swoją cegiełkę do projektu Sparky a Twoje spostrzeżenia mogą mieć kapitalne znaczenie. Nie przesadzam. Właśnie czekam na betę nowej wersji którą przygotowuje pavroo, jeżeli wyrazisz zainteresowanie to podrzucę Ci linka do obrazu iso abyś mógł przeprowadzić własne testy i wyrazić swoją opinię. Spostrzeżenia i ocena "pierwszaka" może być ważniejsza niż niejednego, starego wyjadacza który ma swoje nawyki i od dawna wyrobione poglądy. Nawet największy gmach składa się z małych cegiełek. Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 07, 2013, 10:13:44 PM
Zacznę od tego zainteresowania ;) To jeśli tylko dostane możliwość potestowania nowego sparky, to z radością z niej skorzystam. Co do minta to właśnie dla tego, że byłem początkującym użytkownikiem  wybrałem te dystrybucję i przerobiłem wszystkie mozliwe wersje włącznie z lmde. LMDE to była pierwsza debianowa dystrybucja jaką miałem i od razu na moim wysłuzonym sprzecie poczułem róznicę. LMDE jak dla mnie było dobrym systemem i dla tego skierowałem się w stronę debiana. Po zainstalowaniu sqqeze i braku jakichkolwiek problemów z działaniem tegoż systemu i rosnącym moim doświadczeniem upgradowałem do wersji wheezy i analogicznie teraz jest sid i mimo że to wersja unstable to nadal nie mam z nim problemów. Na mintach miewałem problemy głównie z narzędziem, z którego juz nie korzystam a mianowicie menadżerem aktualizacji. to wystarczyło, bym szukał czegoś innego. Jak trafiłem na tę stronę, która mnie ujęła zrozumiałym dla mnie jezykiem i i całym linuxowym bogactwem w jednym miejscu to chcę wziąć w tym udział i rozwijać się razem ze sparky:) Za linka do sparky beta będę wdzięczny.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Styczeń 07, 2013, 11:17:48 PM
Jeszcze trochę cierpliwości, proszę...

Pracuję na okrągło :)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 08, 2013, 10:28:34 PM
Mam też propozycje na promocję sparkylinux i tu opowiem jak ja zacząłem swoja przygode z linuxem. Jako wychowanek windows słyszałem oczywiście o linuxie, ale skoro tak mało ludzi tego używa i w sklepach sprzęt jest głównie sprzedawany z systemem windows, więc to nie może byc nic ciekawego- stwierdziłem i raczej nie szukałem informacji na jego temat. Moje pierwsze bardziej konkretne informacje o systemie linux nie zdobyłem na jednym z licznych portali linuxowych czy informacyjnych, tylko jako użytkownik jednego z wielu portali bezpośredniej wymiany plików torrent kliknąłem z ciekawości w zakładkę linux i tam wtedy jako świeżo wydany był wstawiony system mandriva linux wraz z dość szczegółowym opisem owego systemu. Poczytałem z zaciekawieniem cały opis i z czystej ciekawości pobrałem mandrive. Natychmiast po pobraniu zabrałem sie do instalacji (mając wyłącznie windowsowe doświadczenie), którą chciałem postawic obok windowsa, wierząc, że bez problemu dam sobie radę. Radę oczywiście dałem i mandrive postawiłem poprawnie, ale zamiast windowsa ;) co mnie na około rok chyba odstręczyło od linuxa, gdyż oczywiście straciłem dość dużo danych, których już nigdy nie odzyskałem. Po pobieznym przejrzeniu mandrivy odinstalowałem ją jeszcze tego samego dnia na rzecz windowsa, gdyz nie czułem się dobrze w świecie, którego nie znałem a nie miałem obok znajomej alternatywy(windows) Wraz z ukazaniem sie mint 13 maya, którego równiez znalazłem na owych torrentach i opisie, który był na tyle dla mnie zrozumiały a jednocześnie kuszący postanowiłem ponownie spróbować i pobrałem mint 13 maya KDE. Tym razem przygotowałem sie lepiej i w zasadzie wszystko poszło bezproblemowo. Miałem dwa systemy: znany mi windows i nowy dla mnie mint. Zaczynając popełniłem całą masę błędów, ale miałem alternatywę: drugi działający i dobrze mi znany system, więc nawet w razie padu pierwszego wiedziałem jak sobie poradzić by przywrócić botloadera lub zrobić nowa instalacje innego linuxowego systemu. Ciekawość i chęć nauki czegoś nowego sprawiły, że prawie wcale przestałem wchodzić na windows, a mint zmieniał tylko środowiska i pobieżnie przetestowałem wszystkie jego wersje wraz z wersjami debianowymi (LMDE) co pozwoliło mi zdobyć minimum doświadczenia i wiele sie nauczyć.

Podsumowując zmierzam do tego, że mimo iż nikt pewnie z linuxowych wyjadaczy nie pobiera obrazu e źródła takiego jak strony z torrentami, to wiem, że tam zaglądają i piszą komentarze a na pewno zaglądają tam zaciekawieni użytkownicy windowsa, którzy to tak jak ja szukają czegoś innego, nowego i dla tego uważam, że warto w takim miejscu udostępnić SparkyLinux wraz z opisem, który zaciekawi i przybliży ten dość młody system, by być może za jego sprawą społeczność linuxa wzrastała. Ponadto linuxiarze, którzy tam zaglądaja zapewne tez nie wszyscy mieli okazje zapoznać się z tym projektem i po przeczytaniu prezentacji mogą skusić się do wypróbowania sparky a tym samym trafia na strone projektu.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 20, 2013, 04:19:00 PM
Chciałbym jeszcze przypomnieć propozycję, która już chyba przez kogoś była proponowana, lecz chyba przeszła bez echa. Myślę o społeczności irc lub innej, która pozwoliła by na bezpośredną wymianę doświadczeń i dzielenia sie wiedzą oraz na zwykłe ludzkie poznanie się tych, którzy sympatyzują ze sparky i chcą uczestniczyć w jego rozwoju. Jeśli na tym etapie społeczność sparky nie jest możliwa to być może społeczność strony linuxiarze, która to ma już całkiem sporo użytkowników.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Styczeń 20, 2013, 05:50:06 PM
IRC dla Linuxiarzy założył dKc rok temu, więc można korzystać:

http://linuxiarze.pl/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=8

Nie wiem czy jest sens zakładania oddzielnego kanału dla Sparkiego, ale zawsze można.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 20, 2013, 06:11:02 PM
Teraz już wiem, lecz info tym kanale nie jest ogólnie dostepne i stąd moja i pewnie nie tylko moja niewiedza. Dzieki za info:)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: artram w Styczeń 22, 2013, 10:11:21 AM
Witam wszystkich jako, ze pisze  pierwszy raz na tym forum. Mam uruchomiony Sparky z CDROM. Nie ma polskiego wiec przepraszam za ten brak w imieniu autorow. Poszukujac przenosnej dystrybucji linuxa na usb trafilem tutaj w nadziei, ze Sparky bedzie dobrym rozwiazaniem. Moze czegos nie umiem zrobic, ale przy ponownym uruchomieniu nie zachowuje ustawien konfiguracji sieci, historii przegladarki itp. no i nie ma polskiego. Knoppix pamieta wszystko, ale jest duzy i tez nie ma polskiego. Moze ktos ma pomysl na kieszonkowa dystrybucje Sparky?
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: model w Styczeń 22, 2013, 11:23:31 AM
Propozycje do... teraz już chyba do wersji 3.0

Podobne koncerty życzeń czytać można na forach różnych dystrybucji. Ma to sens ale też jedną istotną wadę - każdy ma jakieś swoje upodobania, więc w pewnym momencie wyjdzie, że powinno być wszystko i to na dzień dobry, zaraz po instalacji. Ja też mam swoje ulubione, ale patrząc dalej niż czubek własnego nosa twierdzę, że to co standardowo wchodzi już podczas instalacji (mam 2.0 Eris) jest dobrane bardzo sensownie.

A teraz mój koncert życzeń.

1. Dodanie w standardzie numlockx, żeby numeryczna część klawiatury była włączana przy starcie. To w niczym nie wadzi tym, którzy jej nie używają a wygodne dla tych, którzy używają.

2. Dodanie jakiegoś dwupanelowego menedżera plików (poza konsolowym MC). Wg mojej oceny najlepsze z dostępnych to emelFM2 i prostszy w obsłudze ale bogaty w możliwości DoubleCommander. Tak przy okazji: Jednym z osiągnięć wiadomej firmy było wmówienie ludziom, że jednookienny eksplorator to szczyt marzeń użytkownika komputerów. Z niewiadomych mi powodów ulegli temu też użytkownicy Linuksa, społeczność ludzi rozgarniętych.

3. Co do proponowanego GNOME/Mate. Zaraz może pojawi się propozycja KDE. I w ten sposób zabita zostanie idea, która (jak sądzę) przyświacała twórcom Sparkiego. Prostota, szybkość, funkcjonalność. Oczywiście, że można pójść w fajerwerki i wodotryski, ale sądzę, że "wymyślona" przez twórców  Sparkiego grupa docelowa użytkowników nie tego oczekuje. A na "wszystkoizm" pozwolić sobie mogą ci, za których projektami stoją duże pieniądze i tłum programistów.



Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 22, 2013, 12:46:41 PM
artram jak szukasz małej przenośnej dystrybucji, która da się spolszczyć to wypróbuj puppy slacko. Ja osobiście to próbowałem i ze spolszczeniem nie ma problemu a i każdą sesję bezbłędnie zapisuje. Można ją instalować na dysku USB a plik spolszczenia można pobrać osobno lub podczas instalacji. Pobrać go można z działu download na tej stronie.



Myslę, że te "koncerty życzeń" są potrzebne, bo na chwilę obecną można ocenić zainteresowanie użytkowników konkretnym projektem. Żaden projekt nie musi być idealny i nie będzie nigdy idealny dla wszystkich, ale dzieki tym "koncertom" można wyjść naprzeciw oczekiwanio tej części użytkowników, którzy chcą dać od siebie coś danemu projektowi. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia, nawet, a może przede wszystkim te krytyczne, są cenne, bo dają możliwość poprawiena tego co jest niedoskonałe.

Quote:

1. Dodanie w standardzie numlockx, żeby numeryczna część klawiatury była włączana przy starcie. To w niczym nie wadzi tym, którzy jej nie używają a wygodne dla tych, którzy używają.


To może przeszkadać uzytkownikom laptopów, którzy często na forach piszą o problemie z jej wyłączeniem. Poza tym propozycja mate nie jst propozycją "zamiast" tylko jako alternatywa, która dla rozwijającego projektu jest z czasem nieuchronna, gdyż praktycznie każde liczące sie distro oferuje alternatywne środowiska graficzne. To co my tu teraz piszemy świadczy tylko o naszym zaintersowaniu projektem i oby jak najwiecej "koncertów życzeń" a to co znajdzie sie potem w wydaniu każdy i tak oceni według własnych kryteriów:)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: artram w Styczeń 22, 2013, 01:26:53 PM
Spróbuję tej Puppy. w międzyczasie bardzo zaawansowany linuxiarz zwrócił mi uwagę, że w Knoppixie są na początku opcje (także lang=pl). Ja ten temat traktuję jako burzę mózgów, przydatną przy powstawaniu nowych projektów. Zastanawiam się też czy dałoby się przeportować Sparky na czytnik z eink. Np. Boox HD jest na linuxie. To byłoby coś!
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 22, 2013, 01:51:55 PM
Knopiksa nie znam a puppy to mikrus, znaczy bardzo mały stworzony wręcz do instalacji na nośnikach wymiennych. a co do

Quote:

Zastanawiam się też czy dałoby się przeportować Sparky na czytnik z eink. Np. Boox HD jest na linuxie. To byłoby coś!


to daj znać o efektach tego doświadczenia też jestem ciekaw. Sparky 2.0 eris zainstalowałem na HDD jakiś czas temu na próbe i od tej pory pomimo wielu moich własnych doświadczeń działa znakomicie. Twoje doświadczenia moga byc równie cenne. Pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Styczeń 22, 2013, 07:47:52 PM
@ artram

Nie musisz przepraszać. Sparky Live działa tylko w języku angielskim, polski dostępny jest po instalacji na dysku. Knoppix posiada opcję "persistent" umożliwiającą zapis ustawień osobistych systemu Live. Sparky jeszcze tego się nie dorobił.

@ model

Propozycje do Sparky 3 proponuję zamieszczać w nowym wątku. Do prac nad wersją 3 jest jeszcze sporo czasu, ponieważ będzie bazował na Debianie testowym 8 "Jessie".

@ model & urbek

Wersja MATE jest w bliskich planach. Ultra 32 bit został już ukończony, teraz pracuję nad wersja 64 bitową. Obydwie posłużą za bazę wyjściowa dla Sparky 2.1 MATE.



Jestem również zdania, iż koncert życzeń jest potrzebny, zawsze coś wartościowego można dodać lub zamienić. Trzeba jednak brać pod uwagę, iż nie jestem w stanie wszystkich zadowolić. Jeśli będę instalował wszystkie sugerowane aplikacje, to... zrobi się z tego drugie Ultimate Edition :)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: model w Styczeń 22, 2013, 08:31:57 PM
1. Z tą wersją 3.0 to był trochę żart, ale też życzenie, by wam, pavroo et cons., starczyło sił i czasu

2. Teraz będę przekonywał, że nie jestem wielbłądem. Napisałem mianowicie o koncertach życzeń "Ma to sens ale też jedną istotną wadę". A tu urbek zdaje się polemizować ze mną, twierdząc że koncerty życzeń są potrzebne. Toż to samo napisałem tylko innymi słowy, mało tego sam w tym koncercie zaśpiewałem. A co do wady - nie chciałem się rozpisywać, ale miałem też na myśli to, że życzeń może być cała sterta, ale kto to ma  realizować - jedna, dwie, może trzy osoby. Mam oczywiście na myśli projekty takie jak Sparky.

3. Co do numlockx: z tym laptopem, to pewnie masz rację urbek, chociaż ja w laptopie też wolę mieć włączone.

Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 22, 2013, 08:55:56 PM
model mówiąc

Quote:

A co do wady - nie chciałem się rozpisywać, ale miałem też na myśli to, że życzeń może być cała sterta, ale kto to ma realizować - jedna, dwie, może trzy osoby. Mam oczywiście na myśli projekty takie jak Sparky.


zgadzam się z tym w całej rozciagłości i dla tego ważne jest by nie zarzucać czegoś, co być może nie trafiło od razu w mój gust, lub nie sprawdziło sie na moim sprzęcie, a wziąć w tym udział i sprawić, by nie było to dwie lub trzy osoby a cała społeczność, która pomoże owym osobom na wszystkich możliwych etapach powstawania tego projektu.

Jak idzie o wersję 3, co do której szczegółów kilka zdradził pavro też mam już jedną ważną techniczna uwagę, ale jak wyżej w osobnym wątku.

Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: artram w Styczeń 23, 2013, 10:38:09 PM
Co do przyszłego wyglądu. Pierwsze wrażenie jest ważne. Minimalizm aplikacji powinien harmonizować z formą (ten manekin?) Dobrym przykładem są dla mnie np. Antix (w gamie jasnej), Archbang( w ciemnej) i ich przeciwieństwo GeeXboX w rozbudowanej widowiskowej oprawie.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: sovtware w Styczeń 27, 2013, 04:19:19 PM
Witam Wszystkich od 3 dni jestem użytkownikiem Sparky Linux w wersji 2.0 Eris i szczerze jestem miło zaskoczony system bardzo fajny i miły dla oka co do propozycji na temat programów mnie to nie dotyczy po nie będę pobierał nowszej wersji ale chciałby wymienić to co według mnie jest najbardziej pożyteczne dla podstawowego użytkownika i zapewne każdy byłby z takiego rozwiązania zadowolony

zaufawszy że system ma sporo programów których w ogóle nie używam i nie używałem postanowiłem to zmienić wykasować większość programów i zainstalować swoje o to moja propozycja :)

i myślę że będzie wzięta pod uwagę: jako programy domyślne :

zrzutekranuz20130127154.png



zrzutekranuz20130127154.png



zrzutekranuz20130127154.png



zrzutekranuz20130127154.png



zrzutekranuz20130127154.png



zrzutekranuz20130127154.png



zrzutekranuz20130127154.png



Użytkownik podstawowy wydaje mi się że powinien być zadowolony z takiego rozwiązania

do internetu zarządzania i oglądania filmów system jest zrobiony po co komu więcej ? :)

poza tym że mam problemy z zainstalowaniem sterowników Nvidia których sobie odpuściłem i nie instaluję system sprawuje się doskonale inne wersje mnie nie interesują po już mam Sparky ustawionego więc tylko same aktualizacje i pracować na Nim gratuluje dobrej pracy ! Pozdrawiam



P.S. ostatnia rzecz aby Xchat po kliknięciu w Niego aby automatycznie Wszystkich logował na #Linuxiarze.pl
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: sovtware w Styczeń 31, 2013, 07:21:04 AM
Małe pytanie jak można :) dlaczego w repo nie dodano

deb ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main non-free contrib deb-src ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main non-free contrib



dodaje to więcej programów i nowe aktualizację niż są w tych co są oryginalnie czyżby były jakieś konflikty ?

ja mam aktualizacje z tego już zrobioną i wszystko chodzi :)

proszę o odpowiedź będę wdzięczny miłego dnia
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Luty 01, 2013, 01:26:22 AM
SparkyLinux bazuje na Debianie testowym i wszystkie potrzebne repozytoria ma dodane.

Jeśli chcesz używać repo niestabilnego Sid-a to jest Twój wybór.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: sovtware w Luty 02, 2013, 07:34:47 AM
pavroo jednak testowe a niestabilne to jednak róznica teraz to żauważyłem mam troszku błędów mi pokazuje przy uruchomieniu systemu na nowo muszem postawić i już przysięgam nic nie bedę ruszał więc uznajmy to za moją głupotę co zrobiłem
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Luty 02, 2013, 01:26:32 PM
Nazwałbym to raczej jako eksperyment.

Nie musisz od nowa stawiać systemu, zrób aktualizację wsteczną (downgrade) do wersji testowej:

http://linuxiarze.pl/aktualizacja_debian5/
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: sovtware w Luty 05, 2013, 01:18:57 AM


Quote:

Cytuj z pavroo w February 2, 2013, 13:26

Nazwałbym to raczej jako eksperyment.

Nie musisz od nowa stawiać systemu, zrób aktualizację wsteczną (downgrade) do wersji testowej:

http://linuxiarze.pl/aktualizacja_debian5/




Dziękuję za Linka i podpowiedz bardzo się przydało nie wiedziałem że jest taka opcja zapamiętam sobie jeszcze jednak mało wiem  ;)



próbowałem to zrobić i jednak jestem lewy w takich sprawach a wszystko mam opisane co i jak :D wszystko opisałem na tej stronce co mi nie poszło ;)
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: nobady w Luty 07, 2013, 02:49:28 AM
I stumbled on Sparky by pure chance, my main comps had to go for repairs and had no choice but to start using my old Acer AspireOne (the original one that came out with 8GB HD and the Chinese version of linux "Linpus")

Yes I have various linux installed on my portable HD's but took a peek at distrowatch and Voila saw the Sparky up top from Poland. Having some Polish blood in my veins out of patriotic duty I jumped on the idea to get it.

Sadly Sparky supports x86 & x64 architecture only.

So my proposition is to start supporting others (like micros) .

There is a huge trend running Linux on Android. It is nothing new (having linux on pda) a decade old concept.

With the booming tablet/smartphone industry it would be a huge mistake not take this under consideration for future releases.

P.S.

I do understand Polish but have bad experience from the past of people making fun at my expense.
Tytuł: Odp: Propozycje do SparkyLinux 2.0
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Luty 07, 2013, 08:33:59 PM
Hi

I don't think I will have time to do new release.

I'm still working with MATE edition, then I have to upgrade main e17/lxde edition as well.

There is one more propos to make Sparky for ARM/Rasperry Pi.

If you'd like to do Sparky for Android I can help you little bit.

For sure I can't do that myself for the next 6 months, too much work to do, sorry.

Regards

pavroo