Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Znikniecie Katalogu/folderu "Dokumenty" Linux KDE

Zaczęty przez Michu, Październik 22, 2015, 10:31:12 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michu

Witam i na wstępie w razie czego sorki za złe umiejscowienie tematu :) gdyby tak było prosił bym Motka o przeniesienie w odpowiedni dział  :)

Posiadam Linux'a KDE 17 ostatnia aktualizacja systemu była wczoraj. 
Nie wiem jak się to stało ale zniknął najważniejszy dla mnie folder Dokumenty. Natomiast: Muzyka, Pobrane, projekty....... te foldery są na kompie i mają całą zawartość  >:(
Dzięki z góry za jakąś pomoc  :)

pavroo

Witaj
Zakładam, że chodzi Ci o Linux Mint 17 ?
Jeśli tak, i jeśli znikniecie katalogu nastąpiło po aktualizacji, to powinieneś zgłosić to na forum Mint-a.
Trudno zgadywać, co zostało zaktualizowane i w jaki sposób.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Michu

Myślałem że KDE to co innego niż MINT  ;D
Właśnie nie pamiętam czy już przed aktualizacją nie znikną mi ten katalog...... Ale dzięki za podpowiedź  :) zaraz tam napiszę.
A można jakoś to odzyskać?? Tam mam wszystkie serwisówki i programy do diagnozy samochodów  :(

Albedo 0.64

Może jest w innym miejscu lub został ukryty? Próbowałeś wyszukiwarki? W menedżerze plików Dolphin ustaw wyświetlanie ukrytych plików i sprawdź czy go nie ma z kropką na początku nazwy.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Michu

W ukrytych plikach też nie ma Dokumentów.....  >:(, też próbowałem wyszukać po nazwie plików ale bez skutecznie.
Dziwne tak jak by same wyparowały

Albedo 0.64

Rzeczywiście dziwne, w linuksie jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Trudno mi skojarzyć przyczyny ponieważ od dawna nie używam KDE. Natomiast jeszcze gorsze i dziwniejsze zjawisko widziałem na komputerze kolegi. Rodzice posadzili przed kompem z Win7 czteroletnie dziecko i pozwolili mu się bawić. W efekcie zniknął... cały system wraz z dyskiem C. Sprawdziłem dysk za pomocą linuksa live i programu Gparted, inne partycje i dane na nich zawarte zostały nienaruszone a całą partycję systemową diabeł ogonem nakrył. Skoro małe dziecko może zrobić coś takiego to znaczy, że wszystkiego można się spodziewać i koniecznie trzeba dbać o kopie zapasowe ważnych plików.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Michu

Rozumiem jak bym grzebał w systemie...... i przez pomyłkę usunął. Ale nic takiego nie robiłem!!
Jedynie co to aktualizacja systemu i zbieranie programów do diagnostyki pojazdowej, oraz Service Manual do samochodów.......
Ale od początku miałem problemy z tym systemem  :o jednak uwagi zbytnio nie zwracałem
-czasami ma problemy by się połączyć z netem przez modem,
-nie widzi kart pamięci jeżeli są w tel,
-też czasami zdarza się problemy z wyłączeniem kompa,
-ostatnio sam język pisowni się przestawia, a od dziś wyskakuje taki komunikat ""Plik $HOME/dmrc został zignorowany. Uniemożliwia to zapisanie domyślnej sesji języka........ "

Zobacz najnowsze wiadomości na forum