Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky Linux - zmiana całkowita środowiska graficznego

Zaczęty przez Oczkins92, Styczeń 15, 2017, 10:55:32 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Witam ;).Dzisiaj zobaczyłem jak wygląda Sparky Linux Cinnamon i tak się na niego napaliłem że chce sobie zastąpić mojego LXQT.Pytanie mam jak zainstaluje nowe środowisko to jak odinstalować całkowicie poprzednie?I czy jest rozwiazany problem w wersji Cinnamon z duplikowaniem się ikon jak się je przemieszca po pulpicie?
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pavroo

1. Jeśli instalowałeś LXQt za pośrednictwem APTus lub Sparky Minimal ISO to:
sudo apt purge sparky-desktop-lxqt
sudo apt autoremove


2. Jeśli zainstalowałeś LXQt za pośrednictwem apt lub Synaptic, instalując poszczególne pakiety, to musisz je w taki sam sposób odinstalować, np. wyszukując po frazie 'lxqt' w Synaptic.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Oczkins92

Pavroo zrób coś bo Cinnamon nie chce się zainstalować  :-[
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pavroo

Nie pomogę, dopóki nie pokażesz wyniku błędu z terminala.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Oczkins92

sudo apt-get install cinnamon
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Nie udało się zainstalować niektórych pakietów. Może to oznaczać,
że zażądano niemożliwej sytuacji lub użyto dystrybucji niestabilnej,
w której niektóre pakiety nie zostały jeszcze utworzone lub przeniesione
z katalogu Incoming ("Przychodzące").
Następujące informacje mogą pomóc rozwiązać sytuację:

Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
cinnamon : Wymaga: gir1.2-polkit-1.0 ale nie zostanie zainstalowany
E: Nie udało się naprawić problemów, zatrzymano uszkodzone pakiety.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Wiem ,że np.KDE i Trinity zainstalowały się.Ale KDE dla mnie jest do niczego.Może jak się nie uda zainstalować Cinnamona to na Trinity będe siedział
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pavroo

Obydwa problemy (mintstick również) może wynikać ze starej bazy danych pakietów.
Czy odświeżyłeś listę pakietów przed próbą instalacji?
sudo apt update
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Dobra pavroo rozwiązałem problem.Zainstalowałem pakiet gir1.2-polkit-1.0 z synaptica.Na poczatku nie chciał się zainstalować ale synaptic wyświetlił mi okno z zapytaniem czy chciałbym zainstalować starszą wersje i zadziałało.Teraz mogę korzystać ze Cinnamona w pełnej okazałości! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum