Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Sparky => Wątek zaczęty przez: urbek w Styczeń 06, 2013, 07:24:45 pm

Tytuł: java w sparky
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 06, 2013, 07:24:45 pm
Witam :)

Testując swojego świeżo postawionego SparkyLinux po jego pełnej aktualizacji i skonfigurowaniu wyglądu zacząłem korzystać z dość bogato wyposażonego repertuaru pakietów jakie zawiera w sobie sparky i natrafiłem na problem ze środowiskiem java. Próbując wejść na jeden z portali czatowych, który od przeglądarki wymaga oprogramowania java napotkałem na problem i w efekcie brak możliwości wejścia na ową stronę. Po dokładnym sprawdzeniu zainstalowanych komponentów środowiska java stwierdziłem, że oprogramowanie java w wersji 7 wraz z wtyczką icedtea w tej samej wersji mam zainstalowane a mimo to brak możliwości wejścia. Próbę ponowiłem na innej przeglądarce, którą instaluję standardowo na wszystkich systemach z jakich korzystam i skutek był taki sam. Dodam jeszcze, że do tej pory zawsze korzystałem z javy w wersji 6 i nie miewałem takich kłopotów. Jesli ktoś ma jakieś pomysły to będe wdzięczny za pomoc.
Tytuł: Odp: java w sparky
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Styczeń 06, 2013, 08:36:58 pm
Najlepiej sprawdzić działanie apletu Java na stronie:

http://java.com/pl/download/testjava.jsp

Jeśli aplet się nie załaduje, sugeruję przeinstalować Java oraz plugin i zrestartować przeglądarkę.
Tytuł: Odp: java w sparky
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 06, 2013, 09:23:50 pm
Otóż aplet uruchomił się z informacją, że moja instalacja jawa działa i jest dostępna aktualizacja. System mam w pełni zaktualizowany a aktualizacje przeprowadzam z poziomu konsoli. Nadmienię, że używam na debianie sid wersji 6 czyli wczesniejszej i jest oki. Skoro to jest nowsza wersja to jest sens cofać do wersji 6 ? Przeglądarki 2 maja ten sam kłopot i żeby wykluczyć błąd strony próbowałem wejść na 3 różne strony wymagające oprogramowania java. Moje przeglądarki to icewasel i google chrome, które instaluję wszędzie przez wzgląd na synchronizację i szybki dostep do swoich danych i ustawień.
Tytuł: Odp: java w sparky
Wiadomość wysłana przez: urbek w Styczeń 06, 2013, 10:23:14 pm
Z javą udało mi się uporać:) pomogło przeinstalowanie wtyczki icedtea:) Dzieki za zainteresowanie i problem uważam za rozwiązany:)