Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja środowiska Mate w Ubuntu z Gnome

Zaczęty przez BartoszXD, Listopad 21, 2018, 01:08:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

@BartoszXD

Wgraj za pomocą synaptica program cairo-dock, to gnome-classic powinno zostać automatycznie naniesione, jako opcja do GDMu...

ciubaka

Bartosz postaw sobie równolegle ubuntu mate obok gnome, poużywaj i wywal zbędny system. Albo zostaw oba. Ubuntu się bezproblemowo doinstalowuje do tego co masz. Jak dla mnie - najłatwiej ze wszystkich. Nic nie trzeba kombinować, wszystko jest domyślne w instalatorze. Nawet taki laik jak ja to ogarnia.

BartoszXD

No prawie już wszystko ogarnięte bo już działa gnome classic, tylko jest problem teraz z gnome-tweak-tool, nie można teraz uruchomić tego programu a chcę usunąć ikonę katalog domowy z pulpitu, czy można doinstalować jakiś program który zastąpi to gnome tweak żebym mógł  to zrobić??

pavbaranov

Cytat: BartoszXD w Listopad 22, 2018, 11:05:05 AM
(...) jest problem teraz z gnome-tweak-tool, nie można teraz uruchomić tego programu (...)
Co to znaczy? Ten program winien się uruchamiać. Jeśli nie - uruchom z terminala i zobacz co mu nie odpowiada.

Ikona na pulpicie jest zwykle plikiem w katalogu ~/Desktop (Pulpit) - ta, która Ciebie interesuje winna nazywać się Home.desktop i/lub home.desktop. Możesz ten plik edytować i w linii:
NotShowIn=
dodać nazwę sesji (GNOME?), co spowoduje, że się ona nie pokaże, możesz ją skasować (a jeszcze lepiej sobie ją gdzieś przenieść) i jeśli nie jest to wbite w jakiś skel, to nie powinna się już pokazać. Nie trzeba żadnych programów prawdopodobnie.

BartoszXD

No tak trochę nie bardzo czaję co mam z tym począć :) jakoś tak bardziej lopatologicznie się nie da?? :D

pavbaranov

Sorry, ale jak inaczej mam Ci powiedzieć:
1. w przypadku niedziałającego programu (dowolnego) pierwsza czynność to jego uruchomienie w konsoli/terminalu - uruchamiasz taki programik jak terminal, wpisujesz nazwę programu i enter.
2. w drugim przypadku - ręce opadają: nie znajduję innej podpowiedzi na "skasuj plik" lub "przenieś go w inne miejsce".

Dalibóg to są podstawy podstaw nieco więcej samodzielności, bo nikt z nas pewnie nie ma tyle czasu, by zostać czyimś indywidualnym nauczycielem podstaw używania systemu, które zresztą 1000 razy zostały już opisane.

BartoszXD

Dziwne bardzo że jeśli chcę uruchomić ubuntu-tweaks poprzez terminal to wywala błąd programu i monit zgłaszania błędu Panie wszechwiedzący :)

BartoszXD

#22
Do tego ikona na pulpicie nie jest zwykłym plikiem który można usunąć zacznijmy od tego.

pavbaranov

Skoro sobie lecisz w gumki - radź sobie sam.

BartoszXD

Bez łaski Panie Baranov ;) było się wcale nie udzielać skoro nie miał Pan ochoty pomóc tylko sobie kpić  ;) Pamiętaj Pan o tych gumkach na przyszłość dla dobra ludzkości  8)

lami07

Bartoszu, jeśli wolno mi tak do ciebie się zwrócić. Pan Baranowski udzielił ci prostej odpowiedzi, której nie zrozumiałeś. Nie zrozumiałeś jej gdyż nie zadałeś sobie trudu aby odrobić pracę domową i samodzielnie zapoznać się z postawami linuksa. Użytkownicy forum poświęcają swój czas aby pomóc ci w rozwiązaniu problemu. Robią to z własnej, nieprzymuszonej woli, nieodpłatnie. Zadając pytania o sprawny elementarne, wałkowane do znudzenia, okazujesz brak szacunku dla ich starań. Dodatkowo w grubiański sposób reagujesz na słowa krytyki, a to jest naganne. Potraktuj mój post jako upomnienie, jedyne jakie otrzymasz.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

robson75

Dokładnie, @pavbaranov (Paweł Baranowski) ma ogromną wiedzę na temat Linuxa, więc trochę więcej szacunku dla jego osoby.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum