Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z GRUB

Zaczęty przez MYQERINOX, Listopad 04, 2018, 01:32:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MYQERINOX

Zainstalowałem 19xf i za każdym razem jak daje update to pod sam koniec aktualizacji jest problem z grub i linux pada i się nie uruchamia . Przy update grub jest kilka opcji do wyboru w sumie nie ważne którą wybieram daje next i..nic już się nie dzieje po za tym , że coś tam nie odpowiada i na tym koniec . Update systemu się nie kończy , tak jakby się zawiesza a jak startuje system od nowa to mam czarny ekran i nie można ani zrestartować ani nic kernel error czy jakoś tak . Powiem wam że nerwa mam bo po kilku latach instaluje linux i co od razu coś odper*** nawet zaktualizować systemu się nie da czynność praktycznie automatyczna ja pie** .
Jakiś pomysł czy olać minta ?

TataPingu

@MYQERINOX
- piszesz o "19xf" pod "LMDE" to w końcu co zainstalowałeś, Minta 19, czy LMDE ?

Ps - jest to istotne, by cokolwiek doradzić...

MYQERINOX

chodziło mi o mint 19 xfce :)

pavbaranov

Cytat: MYQERINOX w Listopad 04, 2018, 01:32:42 PM
(...) pod sam koniec aktualizacji jest problem z grub (...)
Jaki problem?

TataPingu

@MYQERINOX
- to w takim razie masz minta 19 (bazuje na Ubuntu), a nie LMDE, kóry bazuje na Debianie...

Masz jeszcze jakieś inne OSy na HD ?

MYQERINOX

#5
mam jeszcze win10 ale może już nie długo :)  Na szczęście po trzeciej instalacji i aktualizacji udało się bez błędu poszło uff :)

dołożę jeszcze dwie kwestie :)
nie mam dźwięku nie wiem czemu jak ikony pokazują jakby był . A druga to chciałem sprawdzić playonlinux  zainstalowałem wybrałem np settlers 4 wrzucam płytę (wersja complete I-VI)  a tu zonk nie można znaleźć cdrom  wtf :)

Po za tym wydaje mi się całkiem przyjazny ten mint :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum