Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

ParrotOS Security bezpieczny linux z Libra, Python3.9 na Debianie10 roling

Zaczęty przez banan, Sierpień 18, 2021, 04:42:35 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

banan

ParrotOS Security bezpieczny linux z Libra, Python3.9 na Debianie10 rolings aktualizacje, duży wybór mirrrów , działa compiFusion - więcej animacji i bajerów niż
KDE Plasma np. w Garudzie.. Soft nawet do hackowania samochodów, ZAP, Hydra,kismet,a dla początkujących wszystko w GUI i pakiet softu w2iekszy niż w mincie !
Po załadowaniu dodatkowego softu mojego, i kilkadziesiąt skryptów , łatkina jądro i VirtManager,VirtualBox,GnomeBoxes,Quemu, uruchamiam virt. Kodachi, i przez ipfire
bezpiecznie poruszam się po Darknecie i DeepWebie zdobywam soft i Linuxy nieznane, np. Predator-OS...

PomPom

Nie ma Debiana rolling i już na pewno nie jest nim żadne numerowane wydanie. Testing i sid to takie rollingi, że się toczyły ponad pół roku w miejscu. Parrot jest oparty na Debianie testing, nie 10.
Reszta to kwestia ustawień, gdzie Garuda nikogo nie blokuje, bo to przecież grzebany Arch.
myk byle jak jako tako

MSki

I tyle zachodu, aby w końcu dotrzeć do PredatorOS, którego można bez problemu pobrać z sieci, a który jest oparty o Ubuntu 20.04-LTS (5 907 677 184 bajty).


banan

parrot i kali  jest na debianie i są rolling, w parrotie upgradesłuży parrot-upgrade a numerowanie to żeby nie ściągać ugradu 2 dni.. Ja parrota od 3 ćwiczę, wejdź na stronę i poczytaj...
ubuntu brak rolling (kodachi, predator - byłem pierwszy który testował i nakręciłem filmik na youtubie - szukaj hanernia ...

banan

ParrotOS :

#dmesg
[    0.000000] microcode: microcode updated early to revision 0x2f, date = 2019-11-12
[    0.000000] Linux version 5.10.0-8parrot1-amd64 (team@parrotsec.org) (gcc-10 (Debian 10.2.1-6) 10.2.1 20210110, GNU ld (GNU Binutils for Debian) 2.35.2) #1 SMP Debian 5.10.46-8parrot1 (2021-07-21)
i
Parrot OS + HackTheBox
After one year, we are proud to announce our partnership with HackTheBox, and our joint mission to innovate the cyber security industry. (Nakręcę filmik jak mi idzie)
Rolling i numerki:
Parrot OS is a rolling release distribution, and updates flow in the repo as soon as they prove to be stable and reliable.
Version numbers (like 4.8 or 4.9) are just tags we assign to the current state of the project every time we think there are enough updates accumulated in the repo to need a refresh of the ISO file. In fact every Parrot version represents exactly a refresh of our ISO files to collect all the accumulated pieces together into something tested and reliable.

Widać że distro jest Ci obce, ja praktycznie 200 przerobiłem w 3 lata... Nie jesteś na bieżąco...

pavbaranov

To, że ktoś wypisuje bzdury ("Parrot OS is a rolling release distribution, and updates flow in the repo as soon as they prove to be stable and reliable.") i ktoś mu w to wierzy i ufa nie oznacza, że to jest dystrybucja tego typu. Co najwyżej - biorąc pod uwagę, że nie ma wydań jako takich - można by stwierdzić, że to "dystrybucja bezwydaniowa". Istota rolling release tkwi jednak w czymś innym i zwykle jest inaczej rozumiana niż to autor powyższych słów widzi.

PomPom

Napisali, że rolling, to rolling. A jak napisane, że system wspiera coś, co nie dostało aktualizacji od kilku lat, to wspiera... bo tak napisane!
myk byle jak jako tako

banan

Co nie aktualne ? Ja używam 3 lata, upgrade trwa długo a mam 4 łącza, światłowód,LTE,Neostradę

#systemd --version
systemd 247 (247.3-6)
+PAM +AUDIT +SELINUX +IMA +APPARMOR +SMACK +SYSVINIT +UTMP +LIBCRYPTSETUP +GCRYPT +GNUTLS +ACL +XZ +LZ4 +ZSTD +SECCOMP +BLKID +ELFUTILS +KMOD +IDN2 -IDN +PCRE2 default-hierarchy=unified
Metasploit 6.0 !
#apt --version
apt 2.2.4 (amd64)
Teraz robię update MATE 1.26
a Kali teraz używam w smartfonie..

Pozdr. ArO

banan

wygooglujcie, na youtubie i w darknecie:

parrot - są vps do kupienia
docker
parrotbooki - laptopy z suportem 24h

teraz właśnie skompilowałem dyistro serenityOS, pod quema z githaba, i aktualne wszystkie biblioteki, gcc 10.2 itd:
To co nie jest aktualne ?

PomPom

GCC 10.2 jest z 23 lipca 2020. W kwietniu tego roku wyszło GCC 10.3. Ogólnie jest też GCC 11.2.
myk byle jak jako tako

banan

Cześć,
Faktycznie masz rację do GCC, pobieżnie pogrzebałem i chyba można zainstalować:

[2021-10-04] gcc-11 11.2.0-8 MIGRATED to testing (Debian testing watch) lub sources

także są dla ubuntu, arch

Pozdrawiam,

banan

Hej,

Odnośnie ParrotOS, na 2 laptopach używam i robię upgrady od 08.2021, (1gb na miesąc) i teraz mam:

DATA INSTALACJI:
root@ms]─[/home/anty]
└──╼ #ls -alct /|tail -1|awk '{print $6, $7, $8}'
sie 12 16:27

info o debianie i kernelu :

$lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID:   Debian
Description:   Parrot OS 5.0 (LTS)
Release:   5.0
Codename:   bullseye

$uname -ar
Linux ms 5.14.0-2parrot1-amd64 #1 SMP Debian 5.14.6-2parrot1 (2021-09-25) x86_64 GNU/Linux

i jeszcze można sprawdzić komendami:

$hostnamectl
   Static hostname: ms
         Icon name: computer-laptop
           Chassis: laptop
        Machine ID: 3cf8c404ae2544af81449d908090bcba
           Boot ID: 2862519ea2b249f2bcae3e12cad6de6f
  Operating System: Parrot OS 5.0 (LTS)
            Kernel: Linux 5.14.0-2parrot1-amd64
      Architecture: x86-64

$cat /etc/os-release
PRETTY_NAME="Parrot OS 5.0 (LTS)"
NAME="Parrot OS"
VERSION_ID="5.0"
VERSION="5.0 (LTS)"
VERSION_CODENAME=bullseye
ID=debian
HOME_URL="https://www.parrotsec.org/"
SUPPORT_URL="https://community.parrotsec.org/"
BUG_REPORT_URL="https://community.parrotsec.org/"

Czyli rolling jak kali i nie żaden debian testing...

Sorrki że może promuję te distro ale naprawdę do pentestów wyprzedza kali (brak anomizera, dok. stara i 800 tools) a parrot ma anomizera, 1300 tools, repo po https i ip6.

PredatorOs który wyłuskałem jako pierwszy w polsce widzę że został na stronce zauważony a ktoś pisał że shit..

Kiedyś do pentestów używałem backbox czy coś takiego, jest jeszcze BlackArch , gigant full ver. 13gb.
Fajny był Caine , miał toolsy windy..

PS. Mało ttu piszę bo jestem raczej na grupach zamkniętych FB, ale może w tym roku pochwalę się swoim distro, kleję kodachi os do parrot os, pentesty z trybem super anonimowości.
Dodałem już CryptDNS i Change DNS, Grzebię się w konfiguracjach firefoxa, jak w  kodachi, i config sanboxies.
A numerki versji to znaczniki by za dużo upgradu się nie nazbierało, Przecież manjaro czy inne archy są wypuszczne w podobny sposób..
POZDRAWIAM.. LINUX KinG, Alwes & Forever ;-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum