Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dash

Zaczęty przez Edmund Bared, Sierpień 18, 2014, 08:56:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Edmund Bared

Jestem nowy jak Świeżyńska na tym forum Dotychczas korzystałem z Ubuntu 12.04 obik windows 7 i radziłem sobie bez problemu .Obecnie zachwycony opisem Linuksa 14.04 postanowiłem przejść na linuks.Zainstalowałem Ubuntu od nowa nie korzystając z funkcji uzupełnienia bo  nie wiedziałem jak to zrobić by objąć obszarem dodatkowy terabajt. Teraz mam problem. W Ubuntu 12.04 porobiłem sobie na ekranie katalogi i większości programów dała mi się do tych katalogów wprowadzić. Tak, że chcąć korzystać z programów multimedialnych wchodziłem do katalogi utworzonego przez siebie multimedia. W Ubuntu te same programy  po kilnięciu ikony w  w dasha i przeniesieniu na pulpit wykazują błąd- powód zły sposób przeniesienia . Nie wyobrażam sobie pracy  z systemem gdzie nie mam pod reką programów i muszę przeszukiwać panel uruchamiania lub dask czy katalog programów linuksowych do różnych działań.Czy ktoś mi pomoże.

pavroo

#1
Nie zamieszczamy i nie udzielamy porad na maila.
Wszystkie problemy rozwiązujemy na forum.
Jeśli chcesz skontaktować się z innym użytkownikiem, to skorzystaj z systemu prywatnych wiadomości.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Edmund Bared

No to apeluję o pomoc. w przedmiotowej sprawie tu na fo

Albedo 0.64

#3
Nie do końca zrozumiałem problem, który opisujesz. Domyślam się, że chodzi ci o skróty do programów umieszczane w katalogach na pulpicie. W tym przypadku używanie poleceń "kopiuj-wklej" lub "wytnij-przenieś" może być niewłaściwa dla niektórych aplikacji. Generalnie w tym celu powinno się korzystać z komendy "nowe dowiązanie" z menu kontekstowego w managerze plików, wskazując odpowiedni aktywator. Aktywatory (pliki uruchamiające program) znajdują się w katalogach /usr/bin, /usr/sbin, /usr/share/applications, /usr/share/bin. Wiele tu zależy od dystrybucji i środowiska graficznego. Nie znam Unity z Ubuntu bo nie używam ale powinna być dostępna opcja tworzenia nowych skrótów do programów choćby z poziomu menu programów lub dasha.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Edmund Bared

Po prostu programy z centrum  lub dostępne już w wyszukiwarce jako zainstalowane chciałbym przenieść do utworzonych przez siebie katalogów na ]pulpicie. Tak mam z Ubuntu 12.04 które ponownie sobie wgrałem do czasu opanowania tego tematu w >Ubuntu 14 Poza kilkoma z Panelu uruchamiania tylko kilka stawiało opór w 12 więc dałem se na loda dostosowując je w panelu bocznym a w 14 nie mogę tak przenieść żadnego. Ukazuje się informacja o błędzie przeniesienia. Nie znajduję komendy nowe dowiązanie . Nie znam sprawy co to są aktywatory itp. Jestem naprawdę świeży. Próbuję szukać  wyjścia z menu programów lub zostawię do czasu kiedy temat dotrze do Cannonical i naprawią. lub ktoś podsunie mi prosta podpowiedz która pewnie istnieje. Na razie korzystam dalej z 12 mają 14 wgraną kątem aż coś się wydarzy.

Edmund Bared

Ubuntu 14 jest wadliwa. Zrobiłem taki numer jak już pisałem, że wgrałem obok dwunastkę i umieściłem na pulpicie kilka programów. następnie zrobiłem upgrade do  14. W efekcie z umieszczonych na pulpicie dwunastki programów tylko brasero i gimp się obroniły. Padł między innymi kalkulator i bluefish a żaden nowy nie dawał się już kierować na pulpit

pavroo

Niestety, aktualizacje w Ubuntu nie zawsze są powodem do szczęścia :(
Na starym laptopie znajomego długo utrzymywałem Ubuntu 10.04 LTS, ponieważ wszystko działało.
Jeśli 12.04 działa u Ciebie lepiej to proponuję abyś właśnie tę wersję zainstalował i nie aktualizował do 14.04.
Ubuntu 12.04 ma wsparcie techniczne do 2017 roku, więc niech sobie działa.
W międzyczasie wyjdą nowsze wersje Ubuntu, które może będą bardziej Tobie pasowały.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Edmund Bared

Ale podobno do nowszej wersji można aktualizować tylko z poprzedniej. W tej chwili wróciłem do układu pól na pól 12 i 14 tyle ,ze 12  uruchomiłem w 12  wszystkie aktualizacje  z wyjątkiem upgrade. Długo się wgrywało a pisklak uruchomił się dopiero przy trzecim restarcie kompa.  Opcje z wgrywaniem programów na pulpit nie przepadły ale podejrzewam,że kawał 14 sie wgrało w ramach aktualizacji. nie obadałem tego jeszcze ale jednym z efektów jest pojawianie się w 12 tapety 14 po czym niknie i juz mam 12. Moze to zabawy  osoby niedoświadczonej które do niczego nie doprowadzą≥ dziś i jutro będę umieszczał fora ,meile i inne zakładki w obu systemach oraz skróty do programów w 12.. czy ktoś mi poleci dobry program do obróbki zdjęć cyfrowych gdzie mógłbym przede wszystkim zmieniać rozmiar. W Ubuntu jestem swiezy .Bo miałem go obok Windowsa przez rok ale dopiero teraz uznałem, że  nuigdy się nie nauczę tego systemu jak nie porzucę chociażby na pól roku Windowsa.

pavroo

Prosty program do podstawowej obróbki: gThumb (przeglądarka grafiki)
Zaawansowany: GIMP
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Edmund Bared

Dzięki skorzystałem i poszedłem dalej ale 12 stką. <przez 20 lat obracałem się w Windowsie i cieszy mnie funkcja wine gdzie moge uruchomić większość programów które unię obsługiwać. Walczę teraz jak uruchamiać w tej funkcji posiadane płyty z programami i grami. zaczynam wręcz kochać Ubuntu. tylko dwunastka wskutek manipulacji  i gromadzeniu programów w katalogach na ekranie zmieniła nazwę na edubuntu co oczywiście nie ma znaczenia ale może mi ktoś wyjaśnić jak to się stało. W Ubuntu 14 któremu dałem pól komputera umieściłem pliki  własne, muzykę itp. Jak  chcę skorzystać  z tych zasobów jest przejście między 12 i 14. Gdzieś mignęła mi informacja o możliwości stworzenia wspólnego pulpitu 12 i 14  będę tge<z do tego zmierzał. jak tylko opanuję sztukę nagrywanie programów z płyt do wine  zorganizuję uroczystości pożegnania Windowsa.Na razie mam drugi komputer z windows X i Linuksem którego miałem zamiar korzystać w miarę potrzeby. Funkcjonuje na tym samym numerze MAK. Narzazie nie było przypadku bym musiał z tego skorzystać. <brak możliwości umieszczania programów na pulpicie to naprawdę potworny błąd  Ubuntu 14. Pozdawiam ale  bardzo przydaje mi się doświadcvzenie z windowsem by poznać i skonfigurować ubuntu chociaż język i nazwy uzywane przez ten ostatni system sa ciągle dla mnie  magią

Zobacz najnowsze wiadomości na forum