Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

#1
Debian / Odp: dual boot i pozostałości ...
Ostatnia wiadomość przez melis - Dzisiaj o 09:59:23 PM
Swoją drogą aż dziw, że włączona ta opcja, pozwoliła na wyświetlanie GRUB. Z drugiej strony, jeśli miał swoje efi na osobnej partycji, to mogło działać.
#2
Debian / Odp: dual boot i pozostałości ...
Ostatnia wiadomość przez LeonX37 - Dzisiaj o 01:06:19 PM
Pogrzebałem trochę w ustawieniach Win i jednak coś znalazłem. Mianowicie, wyłączyłem 'szybkie uruchamianie'. Dziwne, gdyż nic wcześniej nie zmieniałem, a do tego wydaje mi się, że ta funkcja zawsze była włączona i system działał poprawnie. Tak czy inaczej, skoro to pomogło, to nie ma co się rozpisywać.
Dziękuję raz jeszcze za pomoc. Temat do zamknięcia.
#3
Debian / Odp: Jak skonfigurować conky?
Ostatnia wiadomość przez amator85 - Dzisiaj o 01:04:57 AM
CDeB fajny ten twój config :)
pewnie coś zapożyczę od niego :)
#4
Debian / Odp: dual boot i pozostałości ...
Ostatnia wiadomość przez LeonX37 - Dzisiaj o 12:39:48 AM
@linux4ever, dzięki za wskazanie na 'grub customizer', od pewnego czasu już go mam na oku. Najpierw jednak raz jeszcze sprawdzę zarządzanie energią w Win, jak radzi @CDeB, może faktycznie coś tu stanowi problem a ja posądzam Debiana. Zbiegi okolicznosci się zdarzają. Dam znać wkrótce czy coś znalazłem. Jeszcze raz dziękuję za wskazówki.
#5
Debian / Odp: dual boot i pozostałości ...
Ostatnia wiadomość przez CDeB - Kwiecień 24, 2024, 05:29:29 PM
Od lat używam Debiana i nigdy nie zdarzyło się by Debian, czy inny Linux, zmieniał w jakikolwiek sposób (poza partycją EFI) ustawiania systemowe Windowsa. Podobnie Grub (a tylko tyle mogło zostać po Debianie) raczej nie powinien mieć wpływu na sposób działania i ustawienia systemowe Windowsa. Przeszukaj ustawienia Windy, zobacz czy ustawienia zasad grupy dotyczące wyłączania i obsługi energii są poprawnie skonfigurowane i czy żaden zainstalowany program w Windowsie nie zmodyfikował ustawień. Sprawdź też ustawienia BIOSu, może tam coś jest namieszane. Mało prawdopodobne żeby to była wina Debiana.
#6
Debian / Odp: dual boot i pozostałości ...
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Kwiecień 24, 2024, 04:20:23 PM
Używasz WSL ?

Bo nie bardzo rozumiem.

Jeśli chodzi o przełączanie systemów musisz windows usunąć z gruba.

Możesz też dostosować go przez ten edytor:

https://linuxconfig.org/how-to-install-grub-customizer-on-linux-all-major-distros

#7
Debian / dual boot i pozostałości po De...
Ostatnia wiadomość przez LeonX37 - Kwiecień 24, 2024, 04:13:09 PM
Jak w tytule, mam pewną problematyczną pozostałość po Debianie 12. Mianowicie, swego czsu zainstalowałem go w układzie dual boot z Win8.1 i w konsekwencji utraciłem możliowość wyłączenia komputera z poziomu Win (ekran jest wygaszany, ale komputer pracuje). Jedynym wyjściem jest restart i wyłączenie z poziomu linuxa. Dodam, że wcześnije były inny dystrybucje w takim układzie i zero problemów. Obecnie nie używam już Debiana (jest Fedora 39), ale w opisanym temacie nic się nie zmieniło, chociaż po cichy liczyłem trochę na to, że nowa instalacja przywróci stan prawidłowy w działaniu Win. Czy może ktoś się orientuje, czy można to naprawić bez potrzeby nowej instalacji?
#8
Debian / Debian 12 jednak nie taki zły
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Kwiecień 24, 2024, 07:32:55 AM
Kiedyś napisałem gorzki post o debianie 12 ale wyszedl Debian 12.5.0 jakiś czas temu i zmieniłem sprzęt czyli tablet do rysowania i laptopa.

Co prawda nie działa ten gpen ale natomiast  bez problemu na digimend-dkms działa huion h420.

No i nowy laptop to hp probook 640 G2 z kartą intel 520.

Póki co testowałem live ale pewnie za jakiś czas przeinstaluje.

To na tyle.

Ps: pomaga ten plik sources.list: https://gist.github.com/ishad0w/e1ba0843edc9eb3084a1a0750861d073

#9
Przywitaj się / Odp: Witam wszystkich
Ostatnia wiadomość przez DarekRP - Kwiecień 23, 2024, 12:31:14 PM
Cześć Ci !
#10
Debian / Odp: Jak skonfigurować conky?
Ostatnia wiadomość przez robson75 - Kwiecień 23, 2024, 12:16:48 AM
Nie cytujcie treści która powinna być w znacznikach code, z tego względu że jest problem z kopiowaniem takiego fragmentu. Gdyby był w znaczniku code to wystarczy kliknąć zaznacz i wtedy bez problemu można go skopiować.
Wystarczy tylko przed wklejeniem wpisać tak



I po między, w samym środku wkleić tekst.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum