Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Witam

Zaczęty przez pago, Maj 03, 2018, 10:37:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pago

To mój pierwszy post i chciałbym się przywitać :)

Mam stary netbook Acer, na którym był Windows XP i który przez kilka lat był nieużywany. Chciałem spróbować dać mu drugie życie i udało się. Najpierw zainstalowałem AntiXa, następnie Mint 17, a od kilku dni pracuję na Lubuntu 18.04 i jak do tej pory ten system najlepiej się sprawdza.

Wiele przydatnych informacji znalazłem w internecie, m. in. na tym Forum, za co dziękuję :)

Pozdr.
pago

PomPom

Serwus. Cieszę się, że znalazłeś coś dla siebie, co się sprawdza na tym sprzęcie, bo takie tematy powracają i czasami jest ciężko :I
myk byle jak jako tako

San Dimas

Też jestem nowy, ale Cię przywitam - bo też ostatnio uzdrawiałem starego netbooka (na szczęście nie swojego).
Padło na Linux Lite, więc całkiem blisko Lubuntu - ale jeszcze lżej.
'Dla tych raperów największe marzenie to żeby zagrano ich w Esce
Jadą taryfą, usłyszą Pitbulla i myślą "ej k***a, ja też chcę".'

pago

Witaj. Próbowałem zainstalować Lite, ale nie poszło. Już nie pamiętam z jakiego powodu - czy nie pasował do hardware'u czy może jakieś moje błędy wynikające z niewiedzy.

gom1

Lite z Xfce lżejsze od Ubuntu z LXDE?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

San Dimas

W moim subiektywnym odczuciu zauważalnie lżejsze jest XFXE - i to w Linux Lite - Xubutne już nie było takie fajne.
Lubuntu jeszcze gorzej.
Tutaj zresztą ciekawy bęczmark na ten temat:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubu-1704-desktops&num=2
'Dla tych raperów największe marzenie to żeby zagrano ich w Esce
Jadą taryfą, usłyszą Pitbulla i myślą "ej k***a, ja też chcę".'

Zobacz najnowsze wiadomości na forum