Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

mint i programy z windows

Zaczęty przez cjhouse, Marzec 10, 2018, 07:12:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

cjhouse

Witam wszystkich

Chcialbym zainstalowac sobie minta kilka lat temu mialem mandrive i bylem zadowolony,a ze lubilem grac to przeniosłem sie na winde,Aktualnie gry mnie nie interesują,a windows czasami mnie denerwuje DO RZECZY

Pobralem i nagralem obraz na plyte odpalilem z plyty(nie instalowalem)pobralem wine,i chce odpalic ten program do podgladu z kamer monitoringu CMS https://archive.org/details/GeneralCMSEngV3.0.1.9.T.20110825
Zainstalowalo go w wine dalem go do aplikacje i zgodnosc z windows 7,i jak go wlaczam to pokazuje sie na pasku uruchamianie i znika,a program milczy,

Moglby ktos sprawdzic u siebie bo moze co ja zle robie,czy pójdzie ten program,i czy jest jakas aplikacja do monitoringu.Czyli nie wszystkie programy z Windows 7 moga sie uruchomic?

PomPom

#1
Może nowsze wine coś zdziała. Dwa lata swoje robią.
https://wiki.winehq.org/Ubuntu

PS. Nie wszystkie programy z windowsa się uruchomią i nie każdy uruchomiony będzie działał zadowalająco. W miarę możliwości warto szukać alternatyw albo do pewnych rzeczy użyć wirtualnej maszyny z jakimś windowsem lekkim (choćby xp, jeżeli obsłuży dane aplikacje).
myk byle jak jako tako

cjhouse

Wirtualna maszyna pierwsze slysze,ale ze jest wujek google,to troche juz znalazlem
Czyli pewnie o to chodzi https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

To na linuxie moglbym odpalic W7?A wejde w partycje windowsowe z wirtualnej maszyny?Czy moze zrobic instalke windows obok ubuntu,bo tez troche tego szukalem ale nie wiem co dobre,,bo nie ukrywam zalezy mi na kilku programach z windy,a wiem ze muzyke czy filmy no i przegladanie internetu to bym juz na linuxie sobie pracowal

PomPom

W VirtualBoxie będzie każdy Windows działać. To będzie tak, że system będzie zamknięty, ale będzie można dodać jeden folder, który będzie pomostem między Linuxem a wirtualną maszyną z Win. Reszty wirtualna maszyna nie zobaczy.
Dualboot też jest dobrą opcją. Wgrywasz po prostu Windowsa, zostawiając miejsce na Linuxa, po czym instalujesz obok Linuxa. Przy włączaniu komputera powinno wtedy być menu z wyborem systemu. Wtedy oba systemy mają normalny dostęp do dysku.
myk byle jak jako tako

cjhouse

Musze jeszcze poszukac co do tej instalacje bo chyba byloby to najlepsze,wczoraj z ciekawosci na windows 8 na VM odpalilem ubuntu ale tak sa lagi ze ciężko bylo w co wejsc,i nie wiem czy temu ze mam kompa ktory juz ma pare lat (4gb ramu ddr2,intel core 2 duo 3.16ghz,grafika radeon seria 4800)wiem wybór  windows 8 to byla pomylka bo chcialem spróbować co to jest ale teraz po miesiacu to tak mi laguje jak cholera,a w windows 7 dużo lepiej wszystko chodzi,ale mialem dawniej linuxa i fajnie sie to spisywało to tyle

A co do dualboota to zrobic jedna partycje na winde,i druga na linuxa,czy w windowsie później podzielę partycje?


gom1

Podczas instalacji Windows, na czystym dysku, utwórz jedynie partycję dla Windows właśnie. Resztę wolnego miejsca zostaw. Partycje linuksowe utworzysz później, przy instalacji Minta.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Albedo 0.64

#6
@cjhouse: Czy ja czegoś nie rozumiem, czy ty instalowałeś Wine w systemie live? Jaka wersja systemu 32 czy 64? Wine może prawidłowo działać w systemie 32-bitowym zainstalowanym na dysku, w systemie 64-bit Wine wymaga zainstalowanej architektury 32-bit. W przyszłości proszę zamieszczać dokładniejsze informacje na temat sprzętu i wersji systemu. Bez tego mamy zabawę w zgadywankę.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

cjhouse

Mint 32 bity,odpalony z plyty,nie instalowany

Korzystam na windzie z firefoxa,a co z plikiem z zakladkami,tez na linuxie zapisywany jest do html?nie bede mial problemu z importem do linuxowego firefoxa?

A czy jest moze podobny program do sony vegas,którym można przerobić filmy z kamery,bo pewnie tez go nie odpale na wine

PomPom

Firefox to ciągle Firefox.

Do edycji filmów jest np. kdenlive.
myk byle jak jako tako

cjhouse

Ok dzieki,czekam na pendrive i zgrywam to co mi potrzebne,reszte zrobie porządnego formata,i spróbuje na mincie,no i ubuntu se tez pobralem,jak na wirtualnym mi wystarczy to tak zostawie,a jak nie to pokombinuje z tym dualbootem

Dziekuje za pomoc

Zobacz najnowsze wiadomości na forum