Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SUSE Studio Imagewriter

Zaczęty przez 122-AA, Grudzień 30, 2020, 10:59:21 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

122-AA

Dzień dobry,
czy ktoś wie do jakiej wielkości plików *.iso program może działać?
Próbuje utworzyć dysk usb instalacyjny winx64.iso - mam pliki *.iso ale program generuje mi następującą odpowiedz: Sorry, I can't write this ISO . You need to use another program to write it to a DVD
plik win64 ma 6,6 GB a dysk USB 30 GB:(
a może inny program zastosować?

microsofter

Programu nie znam, ale mam dobrego kandydata na źródło twojego problemu.

Z jakiego systemu plików korzysta pendrive? Pewnie jest to FAT32, który nie pozwala na zapis plików większych, niż 4 GB. Pod Windows można by przeformatować pena na NTFS. Ext2 będzie tu nieprzydatny.

Najprościej będzie, ściągnąć starszą kompilację Win10, tak aby ISO miało <4 GB, albo wydać parę zł na DVD-R. Zwróci się przy pierwszym padzie tej Windy.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

122-AA

Niestety to nie działa:( sformatowałem pod Win ale to niczego nie dało:(
Mozę jakiś inny program działający pod SuSE-łem?


robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

122-AA

Cytat: robson75 w Grudzień 30, 2020, 12:04:59 PM
Spróbuj etcher, może da radę.

Nie mam żadnego pliku o nazwie etcher :(

robson75

#5
Cytat: 122-AA w Grudzień 30, 2020, 12:16:37 PM
Nie mam żadnego pliku o nazwie etcher :(
Nie wiem o jakim pliku piszesz, ale ten program powinien być w repo Suse. A sprawdź balena-etcher czy masz w repo.
Sprawdziłem, i dla Suse jest dostępne imageburner
https://software.opensuse.org/package/imageburner
Wygląda na to że ten program jest zrobiony na wzór etcher.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Cytat: 122-AA w Grudzień 30, 2020, 11:49:31 AM
Niestety to nie działa:( sformatowałem pod Win ale to niczego nie dało:(
Sformatowałeś na jaki system? na NTFS? ten Suse w ogóle obsługuje NTFS? Jeśli nie, to nic dziwnego, że nie działa.
Skoro masz dostęp do Windowsa, to chyba możesz przygotować pena spod niego. Dlaczego próbujesz pod Uniksem?
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

pavbaranov



robson75

Jeżeli to jest ISO z Win10 to jest inny sposób aby zrobić bootowalnego pena.
Wystarczy rozpakować ISO, następnie skopiować wszystkie pliki i wkleić je na pendraka.
Sam tak robiłem i to działa, tyle tylko że z Win10, bo np. z 7-ką już nie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

122-AA

#10
a jak rozpakować pliki iso ?
Sformatować pendrive?   jaki system plikóœ dla niego?
żaden z podanych programów powyżej mi nie działa:(
Wyskakują błędu kod 256 itd....
suma kntrolna jest zgodna z danymi podanymi przez Microsoft-a

microsofter

Podmontuj ISO jako wirtualny napęd.

Cytat: robson75 w Grudzień 30, 2020, 05:46:00 PM
Jeżeli to jest ISO z Win10 to jest inny sposób aby zrobić bootowalnego pena.
Wystarczy rozpakować ISO, następnie skopiować wszystkie pliki i wkleić je na pendraka.
Sam tak robiłem i to działa, tyle tylko że z Win10, bo np. z 7-ką już nie.
Dokładnie. Widziałem to niedawno u kogoś. Oczy z orbit mało mi nie wyszły. Ciekawe, jak to działa, przecież tak spreparowany pendrive wcale nie jest bootowalny. Pewnie trzeba mieć nowego kompa i w BIOSie jest procedura, która szuka plików Win10. Coś jak przy WinNT4 na DEC Alpha?
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

122-AA

nie wiem dlaczego ale nie mogę skopiować pliku /sources/install.wim po przekopiowaniu 80% wywala informacje - plik za duży nie da się go podzielić?
ki diabeł? kopiuje przecz mc i prze czaje i dalej nic?
Dziwne wie ktoś coś?

robson75

#13
To się robi z poziomu managera plików.
Po prostu po rozpakowaniu ISO wchodzisz do rozpakowanego katalogu kopiujesz pliki i przechodzisz do pozycji pendraka



Następnie klikasz PPM wklej.
To wszystko.

PS.
Pendraka miałem sformatowanego na FAT32.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Cytat: 122-AA w Grudzień 30, 2020, 11:08:21 PM
nie wiem dlaczego ale nie mogę skopiować pliku /sources/install.wim po przekopiowaniu 80% wywala informacje - plik za duży nie da się go podzielić?
ki diabeł? kopiuje przecz mc i prze czaje i dalej nic?
Dziwne wie ktoś coś?
Jaki jest dokładnie rozmiar tego pliku? Jaki system plików masz na pendrive? Tłumaczyłem ci w pierwszym poście, że FAT32 jest tylko do 4 GB/plik.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum