Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Aktualizacje niemożliwe do zweryfikowania. Instalować?

Zaczęty przez zimny, Listopad 03, 2016, 02:53:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zimny

Jak w temacie, po pierwszym uruchomieniu i rozejrzeniu się w systemie (LMDE2), włączyłem menadżera aktualizacji, znalazł ponad 100 i miałem instalować kiedy otrzymałem komunikat tej treści:


I co teraz? Jest jakaś możliwość poznania które nie są zweryfikowane i pominięcia ich? Czy nie zwracać uwagi i instalować wszystko jak leci?

Albedo 0.64

Na tym etapie jest to tylko informacja o instalowanych pakietach, jeśli nie zatwierdzisz to aktualizacji nie będzie. W LMDE pakiety w repozytorium pochodzą z różnych źródeł ale są bezpieczne i sprawdzone przez deweloperów dystrybucji (weryfikacja to coś innego). Gdyby to było zagrożeniem, zostałoby usunięte. Dopóki nie dodajesz obcych repozytoriów spoza dystrybucji to możesz spać spokojnie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pavroo

LMDE2 został wydany około 1,5 roku temu. Prawdopodobnie brakuje nowego klucza weryfikacyjnego i prawdopodobnie zostanie on zainstalowany wraz z aktualizacjami.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum