Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

firefox

Zaczęty przez sparky, Listopad 18, 2020, 12:08:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sparky

Czy jest mozliwość instalacji firefoxa na sparkym? Nie chodzi mi o firefox esr tylko zwyklego. Zauwazyłem, że w sparkym litery polskojęzyczne typu ą,ę,ż itd są mniejszej wielkości od innych - pisząc tu tez mam taki objaw. Może mozna te literki jakoś ujednolicić z innymi?

pavbaranov

Jest. FF występuje w różnych wersjach, a z jego strony można pobrać binarkę, która działać winna w każdym systemie.
PL-literki - to bywa kwestia wyboru czcionki w przeglądarce.

pavroo

Zależy od wersji Sparka, w stabilnej 5 nie, tylko w rolling 6.
Jesli masz stabilną, to tak tak napisał pavbaranow, pobranie ze strony mozilli pomoże.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavbaranov

Przy okazji - w dowolnej wersji, dowolnego praktycznie linuksa: https://github.com/srevinsaju/Firefox-Appimage/releases (są też wersje beta itp.)

sparky

Zbyt zielony jestem by wiedzieć co z tym dalej zrobić? Terminal?


pavbaranov

#6

sparky

Dzięki ale mam pytanie czy jest opcja wgrania na dysk, czy tylko mogę w wersji portable. Do momentu gdy klikam dwukrotnie w ikonkę i odpala mi się firefox już doszedłem. Pytanie czy da się to wgrać na dysk na stałe?

sparky

na tym portable firefox litery polskojęzyczne wyglądają ok ;)

pavbaranov

Jaką wersję masz, bo już sam nie wiem. Appimage, czy też tę ze strony FF - wgrywasz na dysk, tyle, że nie jest ona instalowana przez APTa.

sparky

Tak już wiem i potem we właściwościach uruchom jako program. Wielkie dzięki za pomoc!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum