Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Z przykrością muszę Linux Sparky ocenić negatywnie...

Zaczęty przez banan, Lipiec 19, 2020, 03:39:07 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

banan

Zainstalowałem Sobie Sparkiego ver. multimedialna, na dysk ssd i zaszyfrowałem, ok. win10 veracryptem nie zepsuł ale nie zrobiłem migawki i po aktualizacji sporej 1200mb kernel na 5.7 już się nie podniusł , zgłaszał w grubie błedy TPM.. Dobra, interesowały mnie prg muzyczne , drugie podejscie, i uruchomiłem CompizFusion, zrobiłem migawkę.. No i się rozjechał, grafika zrypana, zrobiłem 2 usera skopiowałem, nic nie dało, compiz słaby i nie działa jak w wiekszosci Linuxow tylko ParrotOS mnie nie zawiodł. a prg muzyczne też do bani , na 2 kompach nic nie udało mi się posłuchać, midi, same piski, NIE POLECAM !!!!!! Kolejny przeciętniak ok.200setny który testowałem...

robson75

Cytat: banan w Lipiec 19, 2020, 03:39:07 PM
i uruchomiłem CompizFusion, zrobiłem migawkę.. No i się rozjechał, grafika zrypana, zrobiłem 2 usera skopiowałem, nic nie dało, compiz słaby i nie działa jak w wiekszosci Linuxow
A u mnie na Arch Linux compiz działa bardzo dobrze, bez ani jednej awarii, przez ponad rok.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Z całym szacunkiem - misz-masz - i zero konkretnych informacji.

MSki

@banan - jeśli interesują Cię "programy muzyczne" to Ubuntu Studio powinien Cię zadowolić.

banan

Właśnie katuje Ubuntu studio, można hopla dostaæ od syntezatorów, miałem problem z dzwiekiem, ale wystarczyło przeinstalować alta i pulse,
Archa też nie ruszam bo się sparzyłem, problem z repozytorium, z kluczami, preferuję perfekcyjne distra które przy instalacji nie wywalą mi np z uefi veracrypt z partycją MS Win.
A Compiz perfekcyjnie działa na ParrotOS (nr1 dlamnie , do pentestów i do wszystkiego, 2nr to Kodachi best of the best do DarkNetu i ma veracrypt preinstalowany co drażni mnie ciągła instalacja na innych distro, No i polecam FreeBSD , NASa mam na num, laptop 3gb, startuje z karty SD i podłączyłem 2TB hdd (2 dyski po usb) i mam po ftp transfery ok 100mb/s

pavbaranov

Z całym szacunkiem, ale nic nie wiesz, ale masz roszczeniowe podejście. Ot młode pokolenie.

PomPom

Cytat: pavbaranov w Lipiec 20, 2020, 09:21:09 PM
Z całym szacunkiem, ale nic nie wiesz, ale masz roszczeniowe podejście. Ot młode pokolenie.
To było naprawdę zbędne.
myk byle jak jako tako

robson75

#7
Cytat: banan w Lipiec 20, 2020, 06:59:34 PM
Archa też nie ruszam bo się sparzyłem, problem z repozytorium, z kluczami, preferuję perfekcyjne distra
Dla mnie to właśnie Arch jest perfekcyjny. A tak na serio, to nie ma perfekcyjnych distr, są tylko te lepiej dopracowane i te mniej. A jaki Ty miałeś problem z repami Archa? Nie wiem czy wiesz, ale Arch Linux ma najlepszą dokumentacje, wystarczy "pogooglować" a rozwiążesz każdy problem.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@PomPom - Masz rację. Przepraszam za "młode pokolenie". Przy pozostałej części pozostaję. Brak wiedzy, elementarnej wiedzy, nie jest powodem do krytyki czegoś, czego się nie pojmuje, nie chce poznać i nauczyć używania.

Piotr_1988

Odnoszę wrażenie, że jest takie myślenie, że hacker (mam na myśli crackera) jest takim superkomputerowcem, a tym samym Linux o przeznaczeniu hackerskim to taki superlinux, tj. najlepszy. Sparky nie jest hackerski, a tym samym jest badziewny... Zastanawiam się, czy ci hackerzy nie umieją sami programów instalować i muszą mieć rzeczy preinstalowane, czy też może te pentestowe dystrybucje przeznaczone są właśnie dla dzieci.

Nie widziałem najnowszej wersji Sparkiego, ale z mojego punktu widzenia to jest dość sympatyczna dystrybucja. Prędzej może dziedziczyć jakieś specyficzne wady po Debianie niż wiele wad dokładać.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Albedo 0.64

Cytat: banan w Lipiec 19, 2020, 03:39:07 PM
Zainstalowałem Sobie Sparkiego ver. multimedialna, na dysk ssd i zaszyfrowałem, ok. win10 veracryptem nie zepsuł ale nie zrobiłem migawki i po aktualizacji sporej 1200mb kernel na 5.7 już się nie podniusł , zgłaszał w grubie błedy TPM.. Dobra, interesowały mnie prg muzyczne , drugie podejscie, i uruchomiłem CompizFusion, zrobiłem migawkę.. No i się rozjechał, grafika zrypana, zrobiłem 2 usera skopiowałem, nic nie dało, compiz słaby i nie działa jak w wiekszosci Linuxow tylko ParrotOS mnie nie zawiodł. a prg muzyczne też do bani , na 2 kompach nic nie udało mi się posłuchać, midi, same piski, NIE POLECAM !!!!!! Kolejny przeciętniak ok.200setny który testowałem...

I znów to samo... czyli brak wiedzy na temat własnego sprzętu. O ortografii nie wspomnę bo to nie ten temat.
Żeby instalować OS z szyfrowaniem dysku dobre chęci nie wystarczą. W nowych wersjach jądra Linux włączona jest funkcja sprawdzania zabezpieczeń w BIOS/EFI i jeśli dany sprzęt tego nie obsługuje (mój HP) lub ma wyłączone to wtedy GRUB wyświetla o tym komunikat "error communicating to tpm chip". Są dwa wyjścia: 1. Włączyć TPM Security w BIOS/EFI  2. Zignorować i darować sobie takie manewry.

"Dobra, interesowały mnie prg muzyczne , drugie podejscie, i uruchomiłem CompizFusion"

Łaaał, że też na to wcześniej nie wpadłem...
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

banan

Ja przeszedłem na AV Linux, Ubyntu Studio apki mi zwisały..

ciubaka

Oj Banan, Banan. Jak będziesz Predatorzył to dostaniesz kiedyś bana ...

Albedo 0.64

Za krytyczne uwagi i spowiedzi z własnych porażek nikt bana nie dostanie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

banan

HaHa, 17 lat byłem admin w corpo, w Linuxie bawie sie 3lata, na 7 kompach, nas,ipfire,macbook,3boot, Programuję w assemblerze, Bashu i Pythonie.
W w języku maszynowym zaczynałem na commodore64 gdzie crackowałem i kopiowałem gry na giełdzie , Grzybowska, stodoła, pózniej atari,amiga- w amosie pisałem, pc w pascalu.
Byłem adminema SAP i programuję ABAPIE. w korpo zaczynałem w 1993 r. na Novelu Nrtware i arknecie, pózniej bazodanowy fox,cliper, ok 10 certyfikatów (firma fundowałqa szkolenia) w tym ok.2000 roku SCO Unix i Linux administracja, w consoli.
Teraz KodachiOS, ParrotOS, MX Linux, Garuda, XigmaNAS i IpFire..
Sparky Linux to amatorski , gui mulimedia, brak pentestów i aNOMIZERÓW... środowiska programistycznego i chyba brak rollings upgradu..
Dużo robię w Windowsie , PE (Strelec) , remasteruję i w cmd piszę..
Jestem na forach windosclup i mx windows...
Więc wiedzy mi nie brakuje, debaguję jądra po comie... Może jakieś pytania ?
na youtubie kanał hanernia..

Zobacz najnowsze wiadomości na forum