Linuxiarze.pl Forum

Oprogramowanie => Inne => Wątek zaczęty przez: MSki w Kwiecień 23, 2017, 05:29:54 pm

Tytuł: Sposób na przyspieszenie systemu.
Wiadomość wysłana przez: MSki w Kwiecień 23, 2017, 05:29:54 pm
Pod poniższym linkiem jest w dość przystępny i zrozumiały sposób opisane, jak przyspieszyć działanie systemu, a co za tym idzie programów otwieranych w systemie....bo przecież jedno ma związek z drugim  ;-)
Ja zastosowałem się do porad dotyczących Preload i po "nauczeniu się" systemu z jakich programów najczęściej korzystam, ich działanie przyspieszyło.
Korzystam z LinuxMint 18.1 Cinnamon i zarówno Preload, jak i Prelink znajdują się w repozytoriach i nie trzeba ich kompilować z obcych źródeł.
Przed zainstalowaniem któregokolwiek z obu programów proszę wpierw uważnie przeczytać tekst, aby nie było katastrofy systemu.
link;
http://osworld.pl/drastyczne-przyspieszenie-linuksa-dzieki-preload-oraz-prelink/
Tytuł: Odp: Sposób na przyspieszenie systemu.
Wiadomość wysłana przez: lesio w Kwiecień 23, 2017, 06:06:32 pm
Ja oceniasz stopień przyśpieszenia ilościowo (np. o 10%, 15%)? Artykuł ma już trochę lat i przedstawione tam statystyki mogą być nieaktualne ...
Tytuł: Odp: Sposób na przyspieszenie systemu.
Wiadomość wysłana przez: MSki w Kwiecień 23, 2017, 06:15:07 pm
.To za krótki czas, bo od wczoraj, aby jednoznacznie pisać o znaczącym przyspieszeniu, zwłaszcza że zainstalowany Preload działa na ustawieniach systemowych, czyli domyślnych. Nie chciałem nic w systemie popsuć dlatego takie zostawiłem.