Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Debian Testing - podłączenie telefonu poprzez USB

Zaczęty przez sovtware, Maj 15, 2020, 01:02:41 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

podłączony tel. do kabla usb i do laptopa zero reakcji tel. nie znaleziony czasem wyskoczy mi komunikat sprawdź w ustawieniach pamieć masowa czy jakoś tak

( w sparky linux mi działa i nie ma z tym problemów )

ciubaka

bo w sparkim działa wszystko a w gołym debianie nic, nawet wifi

pavbaranov

@sovtware - Jeśli to ma być oznajmienie nam jakiegoś faktu, to chwała Ci za to. Jeśli jednak chcesz jakiejś pomocy, to jakiekolwiek informacje, a nie opis. Rozpocząć należałoby od choćby podania co pluje np. dmesg, czy journalctl -f. Przydałyby się zresztą też inne informacje, jak i ta podstawowa, w jakim celu chcesz ten "tel." podłączyć.

PS: Jakbyś zmienił temat, to komuś też się rozjaśni o co Ci chodzi.

Piotr_1988

#3
Na Debianie (i w Fedorze) tak to właśnie działa. Po podłączeniu telefonu do komputera musisz sobie w smartfonie (Android 10) rozwinąć menu od góry i kliknąć:
Charging this device via USB
Tap for more options.
->
USB Preferences
File Transfer (lub inne z listy 5 pozycji; domyślnie jest No data transfer)

Innymi słowy przypuszczam, że problem tkwi w ustawieniach telefonu. Sprawdź.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

CDeB

Nie @Piotr_1988 to nie jest tak że nie działa, bo nie działa.
@sovtware miałam identyczny problem, na czysto zainstalowanym Debianie. Rozwiązaniem problemu było doinstalowanie pakietów:

sudo apt install --install-recommends gvfs gvfs-backends gvfs-fuse
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

Piotr_1988

Cytat: CoyaDeBrojara w Maj 16, 2020, 04:13:26 PM
Nie @Piotr_1988 to nie jest tak że nie działa, bo nie działa.
@sovtware miałam identyczny problem, na czysto zainstalowanym Debianie. Rozwiązaniem problemu było doinstalowanie pakietów:

sudo apt install --install-recommends gvfs gvfs-backends gvfs-fuse
Jeśli @sovtware faktycznie brakuje gvfs, to masz rację. Gdy jednak jest zainstalowane, też tak samoistnie to się nic nie dzieje, bo trzeba sobie kliknąć w telefonie i wybrać rodzaj połączenia, jaki chcemy nawiązać z laptopem. Może któraś z naszych porad okaże się pomocna. :)
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

sovtware

CoyaDeBrojara dziękuję Tobie jak i wszystkim którzy się tu wypowiadali i chcieli Mi pomóc  :) zainstalowanie tych plików o których była mowa pomogła tel. po podłączeniu kablem USB do laptopa wreszcie jest widoczny

Pozdrawiam Was Wszystkich i dziękuję za pomoc temat zamknięty

Zobacz najnowsze wiadomości na forum