Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Polecane Distro

Zaczęty przez robson75, Październik 10, 2016, 10:48:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Witam Społeczność Linuxa. Jest tyle dystrybucji Linuxa że nie wiadomo którą wybrać, ja osobiście wybrałem rosyjskie Distro ROSA Fresh ze środowiskiem graficznym KDE4 i jestem z niej naprawdę zadowolony, tak stabilnego systemu jeszcze nie spotkałem a przetestowałem ich trochę w mojej 5-letniej przygodzie z Linuksem. Tak więc gorąco polecam.Jeśli ktoś miałby ochotę to podaję stronę do najnowszej wersji ROSA Fresh z czterema środowiskami graficznymi do wyboru.       http://mirror.yandex.ru/rosa/rosa2014.1/iso/ROSA.Fresh.R8/     
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

#1
A oto zrzut pulpitu jakiego teraz używam.   
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Potwierdzam Twoje spostrzeżenia dotyczące tego systemu (Rosa). Ja instalowałem go na Dell 6400 i funkcjonował znakomicie. Na uwagę zasługuje bardzo wysoka "kontrastowość" wyświetlanej grafiki. Nie ma wrażenia, że ekran i to co się na nim dzieje jest oglądane jakby przez mgłę.
Na obecnie posiadanym laptopie (Lenovo X220) mam zainstalowanego Point Linux'a 3.2 ze środowiskiem Xfce, bo jakoś bliżej mi do pakietów deb niż rpm  ;) 
Sam system zaś nie pozostawia cienia zwątpienia co do stabilności, wszak zbudowany jest w oparciu o Debiana stable.
Na uwagę zasługuje i to, że od chwili zainstalowania na HDD Point Linux nie jest "przepakowany" zbędnymi programami, których być może nigdy nie będziemy używać i które z innych opasłych dystrybucji  musiałem się pozbywać (odinstalowywać).
Po update dociągamy z repo Debiana tylko to co uznajemy za potrzebne.

lesio

Także potwierdzam Twoje spostrzeżenia dotyczące Rosy. Używam jej od wersji R4 (aktualnie R8 z KDE). Jest jednak małe "ale". Wszystkie swoje zalety Rosa wykazuje w wersji KDE. Wersja z plazmą  działa w pełni poprawnie, ale desktop jest już "standardowy", a nie ten "elegancki" znany z wersji KDE 4. Wersja "gnomowata"   ma już trochę problemów przy instalacji niestandardowych aplikacji - chyba nie do końca rozwiązano problem przejścia z bibliotek qt na gtk. Niemniej system uważam za rewelacyjny, przy czym na laptopie (a w zasadzie różnych laptopach - zarówno starych jak i w miarę nowych) pobiera bardzo mało energii, w zasadzie mniej niż inne dystrybucje z powłoką Xfce lub Mate (np. Debian, Manjaro, nie mówiąc o Ubuntu). Uzyskanie tego w KDE uważam za duże osiągnięcie twórców.

robson75

Co do Plasmy w ROSA Fresh R8 to u mnie działa fatalnie, a mianowicie po skonfigurowaniu serwera graficznego litery i ikony są tak małe bez możliwości połapania się co jest co. Zresztą nie tylko w ROSIE zauważyłem ten problem, także w PCLinuxOS jak i wielu innych. A stare poczciwe KDE4 u mnie działa bardzo dobrze może tylko poza OpenGL które ostatnio zaczęło robić psikusy więc byłem zmuszony przełączyć się na XRendera. A poza tym uważam że najlepszym produktem ROSY jest właśnie KDE4.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum