Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

thunderbird import poczty

Zaczęty przez wojtus1961, Marzec 03, 2017, 11:51:20 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtus1961

Cześć
Jestem zieloniutki w linuksie i zdeterminowany.
Zainstalowałem na lubuntu thunderbirda i chciałbym skopiować pocztę z outloka .
Niby proste - narzędzia - importuj. I na tym koniec : jak wybieram pocztę to w ramach okna wyświetla się miejsce gdzie pewnie coś powinienem zapisać albo wybrać ścieżkę, ale nic nie mogę zrobić, a jak wybiorę wszystko to po "...filtry oraz inne dane z " mam pusto - mogę się tylko wycofać. Czy ktoś może mi pomóc ?

lesio

Nie używam Thunderbirda ani outlooka, więc spróbuję odpowiedzieć inaczej. Czy w outlooku używasz do pobierania poczty protokołu IMAP? Jeśli tak, to nie musisz nic importować, ponieważ wszystko zapewne masz na swoim koncie pocztowym na serwerze. Jeśli używasz protokołu POP, to niestety raczej wchodzi w grę export<->import. Znalazłem takie linki:
http://kb.mozillazine.org/Import_.pst_files
http://smallbusiness.chron.com/export-outlook-thunderbird-50375.html

wojtus1961

używam pop, ale po wcześniejszych awariach przechowuję pocztę na serwerze. niestety wysyłana poczta z kompa nie zostawia śladu na serwerze. ( a warto wiedzieć co komu się wysyłało ;-)).
Dzięki za podpowiedż sprawdzę te linki

Albedo 0.64

Bez komplikowania - wygooglaj sobie ustawienia poczty z której korzystasz w programach pocztowych. Outlook czy Thunderbird są klientami poczty i trzeba w ustawieniach wpisać odpowiednie parametry serwera.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

lesio

Nie do końca zrozumiałem: poczta wysyłana Outlookiem nie zostawia śladu na serwerze, czy też poczta wysyłana Thunderbirdem pod linuksem nie zostawia śladu na serwerze?

Albedo 0.64

Program pocztowy i platforma systemowa nie mają tu nic do rzeczy, wszystko jedno czy jest to Windows, Mac, Linux, Outlook, Thunderbird czy jakiś inny. W każdym przypadku są potrzebne ustawienia protokołu, portów, serwerów a to zależy od tego, z jakiej poczty korzystasz (gmail, onet, interia, outlook). Jeśli korzystasz z outlooka to instrukcja jest tu: http://www.microsoft.ahe.lodz.pl/?q=node/77
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

lesio

#6
@Albedo
Rozumiem, że określenie co właściwie nie działa nie ma żadnego znaczenia dla toku tej dyskusji. Tezę tę przyjmuję z pokorą.
PS
Niestety, podane w formie aksjomatu zdanie:
Program pocztowy i platforma systemowa nie mają tu nic do rzeczy, wszystko jedno czy jest to Windows, Mac, Linux, Outlook, Thunderbird czy jakiś inny.
jest samo w sobie zdecydowanie fałszywe. Fałszywe nawet w kontekście zdania następującego po nim.Są różne wynalazki, chociażby Trojita. Kompilacje tego samego softu w różnych systemach też nie zawsze dają te same efekty.

Albedo 0.64

@lesio: wychodzimy poza właściwy temat. Kolega wojtus1961 ma problem z działaniem poczty Outlook w Thunderbird i nie ma tu mowy o innych wynalazkach. Skupmy się na rozwiązaniu właściwego problemu. Nie mam ochoty na spory w sprawach oczywistych a taką sprawą jest konfiguracja poczty.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

wojtus1961

Wyjaśnię jeszcze raz.
Przenoszę się z działalnością na kompie do linuxa.
Pracując na linuxie (np wysyłając do kogoś maila) chciałbym sprawdzić co mu napisałem przed miesiącem.
A tu niespodzianka bo w mailach wychodzących pustka. żeby sprawdzić muszę zamknąć kompa, odpalić jeszcze raz pod win, zamknąc win odpalić linux i dokończyć maila. Chyba że uda mi się zaimportować dane do thunderbirda

lesio

#9
Zaczynam rozumieć. W związku z tym na linuksie pod Thunderbirdem:
1) Czy folder wysłanych jest absolutnie pusty, czy też zawiera wysyłane obecnie maile, a nie zawiera tych, które były wysyłane dawniej temu, jeszcze spod outlooka?
2) Proponuję zmienić protokół odbioru maili z POP na IMAP Niektóre powody opisane są tu
To jest adres:         https:/X/www.uci.umk.pl/index.php/Różnice_pomiędzy_protokołami_POP3_i_IMAP
                                     (UWAGA! pomiędzy ukośnikami po https jest zbyteczny X - bez niego adres nie chciał się "wkleić" w całości. "Ucinało" go po literze "ó" w słowie "Różnice". Oczywiście trzeba ten X usunąć po wklejeniu adresu do przeglądarki.)

Informacje w artykule dotyczą także Ciebie, bo jesteś w sytuacji korzystania "z dwóch komputerów" (pod Win i Linux)
Thunderbird (z tego, co pamiętam) dość sprawnie zmieni ustawienia przy zmianie protokołu z POP na IMAP (np. numer portu) i dostosuje się do serwera pocztowego. Gdybyś podał z jakiego serwisu pocztowego korzystasz, to pomogę Ci znaleźć ustawienia, żebyś ewentualnie mógł sprawdzić poprawność. Niezłym testem jest wysłanie maila do samego siebie, korzystając z tego samego konta jako wysyłającego i i odbierającego, Warto też zobaczyć, czy gdzieś w ustawieniach nie można zaznaczyć "kwadracika" opcji dotyczącej synchronizacja folderów pocztowych lokalnych ze zdalnymi.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum