Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

#11
Inne dystrybucje Linux / Odp: Nie mam w Lubuntu 18 Lubu...
Ostatnia wiadomość przez Wabi - Maj 05, 2024, 08:30:21 PM
Zastanawiam się czy to nie przez to że nie mam przypisanych praw roota, czy coś w tym stylu.
#12
Inne dystrybucje Linux / Odp: Nie mam w Lubuntu 18 Lubu...
Ostatnia wiadomość przez CDeB - Maj 05, 2024, 07:28:40 PM
wykonanie:
apt install lubuntu-desktop --simulatesugeruje że Lubuntu przeszło na lxqt. Dodatkowo widzę tu pakiety z KDE, w tym poszukiwany przez @Wabi program plasma-discover.
#13
Inne dystrybucje Linux / Odp: Nie mam w Lubuntu 18 Lubu...
Ostatnia wiadomość przez r6 - Maj 05, 2024, 07:10:08 PM
Cytat: linux4ever w Maj 05, 2024, 06:41:05 PMMożesz też sudo apt update &&  apt upgrade oraz sudo apt dist-upgrade to zaktualizuje system do najnowszej wersji.

Lubuntu przechodziło z LXDE na LXQT i jeśli dobrze pamiętam zalecano nową instalację.

sudo apt update
Może to pokaże nazwy i liczbę uszkodzonych pakietów.
#14
Inne dystrybucje Linux / Odp: Nie mam w Lubuntu 18 Lubu...
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Maj 05, 2024, 06:41:05 PM
Cytat: Wabi w Maj 05, 2024, 06:13:24 PMPróbowałem w Synapticu wybrać pakiet lubuntu-desktop, ale pokazywało mi na czerwono, że jest uszkodzony i nie dało się. W laptopie nie mam tego pakietu zainstalowanego i są brakujące programy. Spróbuję za jakiś czas zrobić według porady.

Zawsze możesz spróbować inny server lustrzany i sudo dpkg-reconfigure nazwa pakietu oraz sudo apt remove nazwa pakietu i sudo apt reinstall  nazwa pakietu

Możesz też sudo apt update  a potem  sudo apt upgrade oraz sudo apt dist-upgrade to zaktualizuje system do najnowszej wersji.

Ale w moim siduction dist upgrade wywala wszystko  co stare więc to ostatni sort rozwiązan.

Najłatwiejszy sposób to wejscie w synaptic i ustawienie wersji:








#15
Inne dystrybucje Linux / Odp: Nie mam w Lubuntu 18 Lubu...
Ostatnia wiadomość przez Wabi - Maj 05, 2024, 06:13:24 PM
Próbowałem w Synapticu wybrać pakiet lubuntu-desktop, ale pokazywało mi na czerwono, że jest uszkodzony i nie dało się. W laptopie nie mam tego pakietu zainstalowanego i są brakujące programy. Spróbuję za jakiś czas zrobić według porady.
#16
Mepis, antiX, MX / Odp: Przeglądarka SeaMonkey za...
Ostatnia wiadomość przez Wabi - Maj 05, 2024, 06:10:27 PM
Po zainstalowaniu antix 23 działa JBL i filmy na Firefoksie.
#17
Inne dystrybucje Linux / Odp: Nie mam w Lubuntu 18 Lubu...
Ostatnia wiadomość przez CDeB - Maj 05, 2024, 05:32:46 PM
Otwórz terminal i wpisz:

sudo apt install --install-recommends lubuntu-desktop
#18
Inne dystrybucje Linux / Nie mam w Lubuntu 18 Lubuntu S...
Ostatnia wiadomość przez Wabi - Maj 05, 2024, 04:58:55 PM
Na jednym komputerze nie mam części programów  w Narzędziach systemowych, po aktualizacji z Lubuntu 16 do Lubuntu 18, tj.
Lubuntu Software Center,
Setup Hot Keys,
Oprogramowanie.
Poza tym Synaptic włącza się tylko z terminala. Czy coś trzeba zainstalować?
#19
Inne dystrybucje Linux / Odp: Linux MX-problemy
Ostatnia wiadomość przez melis - Maj 05, 2024, 04:09:21 PM
Wklej tu pełną informację o systemie inxi --full albo w znaczniku code, albo w pliku inxi --full > info.txt W systemie widać kartę graficzną od nvidii, ale aby móc faktycznie dyskutować, należy się podać wszystkie dane o sprzęcie.
#20
Arch / Odp: Salient OS nie działa
Ostatnia wiadomość przez r6 - Maj 05, 2024, 01:59:20 PM
SparkyLinux ma wersję dla graczy ale jej nigdy nie używałem.

https://sparkylinux.org/sparkylinux-4-0-gameover/

https://sparkylinux.org/download/rolling/

Zobacz najnowsze wiadomości na forum