Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

DVB-T

Zaczęty przez Piejanto, Listopad 04, 2016, 02:40:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Koledzy. Dotychczas na wyjeździe oglądałem televizję za pomocą modemiku podłączonego do kompa przez Kaffeine. Tym razem coś się porobiło. Mam Linuxa Antergosa z xfce. Kaffeine się instaluje ale nie uruchamia. Próby uruchomienia z terminala bash dają komunikaty następujące:   

[Warning ] Qt: Session management error: Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed
[Critical] "Session bus not found\nTo circumvent this problem try the following command (with Linux and bash)\nexport $(dbus-launch)"

Czy jest jakaś alternatywa dla Kaffeine w tym względzie?


Albedo 0.64

#1
Alternatyw jest co najmniej kilka. Z tych komunikatów zrozumiałem tylko tyle, że Kaffeine brakuje jakichś komponentów z KDE (błąd zarządzania sesją Qt). Takie kwiatki wychodzą gdy się miesza środowiska. Zainstaluj odtwarzacz z bibliotekami Gtk zamiast Qt. Ewentualnie możesz zainstalować Antergosa z KDE, wtedy Kaffeine nie będzie się burzyć.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Piejanto

Wolałbym zostać przy XFCE. KDE jest dla mnie zbyt ciężkie. Może masz jakąś propozycję z GTK. VLC niestety nie obsługuje televizji.

Albedo 0.64

Są jeszcze do sprawdzenia Rhythmbox, Banshee, Mplayer, SMplayer. VLC na pewno obsługuje strumienie TV - trzeba go skonfigurować (zainstalować lub uruchomić wtyczki). Poszukaj poradnika do VLC. Możesz również doinstalować brakujące zależności KDE dla Kaffeine lub zainstalować media center Kodi. Możliwości jest wiele - rusz głową.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Piejanto

Dzięki za tę informację. Właśnie miałem wejść na nasze forum, ale przedtem zrobiłem aktualizację z

4.8.6-1-ARCH #1 SMP PREEMPT Mon Oct 31 18:51:30 CET 2016 x86_64 GNU/Linux

na po aktualizacji:

4.8.7-1-ARCH #1 SMP PREEMPT Thu Nov 10 17:22:48 CET 2016 x86_64 GNU/Linux

Po tej aktualizacji bez większej nadziei znów zainstalowałem Kaffeine i okazało się, że działa.
Jednak podane przez Ciebie programy wypróbuję. Bardzo dziękuję za pomoc.


Piejanto

VLC dość łatwo się konfiguruje dla TV. Nie umiałem tego przedtem zrobić i dopiero słowo "STRUMIENIOWANIE" powiedziało mi, gdzie konfigurować. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

W moich poszukiwaniach dotarłem też do programu TvTime. Znalazłem go w repozytorium po wejściu w >System/dodawanie/usuwanie programów<    i wpisaniu   >tvtime<.
W opisie programu jest napisane, że jest bardzo dobry ale jeszcze nie próbowałem.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum