Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux mint która wersja?

Zaczęty przez Rustin, Sierpień 10, 2017, 10:54:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rustin

Na słabsze laptopy która będzie lepsza wersja ? Narazie zainstalowałem cinemona na acera espiro one zg5 i na dell 410 gdzie jest tylko 512ramu.
Problem był podczas instalcji na delu ponieważ jak zaznaczałem opcję aby dograć sterowniki do kart wifi itd to się instalator zawieszał przy wyborze strefy czasowej. Wyczytałem , że cinemone nie jest na lapki z prockiem jednordzeniowym, czy to prawda i dlatego problem był na delu ? ( w końcu poszło ale bez tej zaznaczonej opcji )
Czy to prawda , że mate ma mniej błędów jest bardziej stabilny i mniej zużywa ramu itd ?
Interesują mnie te dwa ze względu , że najbardziej przypominają windowsa (  tak znalazłem w necie )
W delu musiałem dogrywać b43 instaler , czy na każdym linuxie jest ten problem ?

gom1

Potrzebujesz lekkiego środowiska graficznego, które poradzi sobie z 512kB RAM. Najlepsze byłoby do tego LXDE czy Openbox, potem w kolejności jest Xfce, MATE, Cinnamon i KDE. Postawiłbym na LXDE, pytanie tylko czy Mint pozwala na wybór tego środowiska podczas instalacji. I wybierz wersję 32-bitową, która ma mniejszy apetyt na RAM.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Rustin

A na mocniejszy komp to mate czy cinnamon?

Jak to jest z tym sterownikiem WiFi?

Czy zamieszanie przy instalacji cinnamon to dlatego że procek jeden rdzeń?

Oczkins92

Jak mocny komp to Cinnamon.Jest bardziej prostszy.Mate jest najlepszy do laptów.(Ubuntu Mate nie bez powodów jest polecane dla lapków.)
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum