Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

czy można mieszać repozytoria ?

Zaczęty przez debbixon69, Kwiecień 30, 2018, 08:50:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Mam pytanie do was drodzy linuxiarze, a mianowicie, czy można mieszać repozytoria ? no w sensie, że oprócz stabilnego repo mogę dodać repo np. sida, albo innego systemu opartego na debianie. Bo w repo sida jest program którego nie mogę zainstalować z paczek deb z powodu konfliktu zależności i bardzo chcę mieć ten program, a oprócz tego myślałem nad dodaniem repo z knoppixa do repo debiana. Da się tak ? a jeśli nie, to jak rozwiązać wszystkie zależności, żeby nie było konfliktów ?

z góry dziękuję za pomoc :D
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Można, jednak bardzo się nie zaleca, bo pewnie skończy się to źle. Pomieszają się biblioteki i coś ten system strzeli w końcu. W ogóle nie ma tego programu na stable? Co to w ogóle jest za program? Może ma backport albo jakieś appimage/flatpak/snap.
myk byle jak jako tako

debbixon69

a taki fajny edytor tekstowy (featherpad), jest tylko w repo sida :/
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

gom1

Ja sobie w ten sposób aktualizuję Chromium, bo z niezrozumiałego dla mnie powodu w repo testing jest tak stara wersja, że nawet repo stable ma nowszą.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

myk byle jak jako tako

debbixon69

jak już tu jestem, to zapytam, może wiecie, jak nazywa się motyw kursora z knoppixa ? :D
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Kwiecień 30, 2018, 09:25:14 PM
Chyba artwiz-cursor.
Nie chyba, ino na pewno XD To jest to :D Znajdę to w stabilnym repo debiana czy tak średnio ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Tak średnio. Są jakieś paczki .deb dla starych Ubuntu, ale nie zawierają motywu... Wyszedł ogólnie z większego użycia i nawet nie widzę go w AUR (a jak w AUR nie ma, to ciężko o coś).
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Kwiecień 30, 2018, 10:29:33 PM
Tak średnio.
No to lipa XD
CytatWyszedł ogólnie z większego użycia
A szkoda, bo zajebisty <3
Cytati nawet nie widzę go w AUR (a jak w AUR nie ma, to ciężko o coś).
No to mnie pocieszyłeś XD
Nie ma ten kursor jakiegoś forka, albo coś ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

znalazłem pakiet dla slackware i myśle pociągnąć go package converterem i powinno zadziałać :D
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: debbixon69 w Maj 01, 2018, 12:03:02 AM
znalazłem pakiet dla slackware i myśle pociągnąć go package converterem i powinno zadziałać :D
nie działa :(
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Otwórz tę paczkę. Jak jest w niej gdzieś folder cursors, to tam masz graficzki. Dodaj sobie do /usr/share/icons/jakiś_motyw. Aby dodać, odpalasz menadżer pakietów z sudo.
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 02, 2018, 09:03:30 PM
Otwórz tę paczkę. Jak jest w niej gdzieś folder cursors, to tam masz graficzki.
No właśnie w tej slackware'owej paczce nie ma nic takiego, sprawdzałem. Dlatego pobrałem paczkę .tar.gz ze strony https://www.gnome-look.org/p/999663/
CytatDodaj sobie do /usr/share/icons/jakiś_motyw.
W tej paczce, co pobrałem ze strony gnome-look.com graficzki są w folderze sources.
CytatAby dodać, odpalasz menadżer pakietów z sudo.
Dobra, to nie jest temat związany ze zmianami w repozytoriach XD
Zapraszam na osobny wątek z tematem dotyczącym strikte kursora myszy
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,2755.0.html
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum