Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ruski prerobił WindowsaXP na 8.1 i wszystko mu działa...

Zaczęty przez manet, Styczeń 14, 2021, 12:27:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

manet

Gdybym tego na własne oczy nie zobaczył, nie uwierzył bym ale widziałem i wiem co widziałem. Byłem ostatnio u rodziny która mieszka u Ruskich, spotkałem tam jakiegoś "rodzinnego" pseudo informatyka (grube,wielkie, ciężkie, śmierdzące, niemumyte, nieogolone, upaćkane żarciem sprzed nawet miesiąca ...itp itd.... ---- tak, to był informatyk na bank)...
Od razu mówię: facet upośledzony, wiek w dowodzie jakieś 40, w dyńce jakiech 13 (na oko), mniejsza z tym, ważne że miał sprzęt którego ja nie będę miał nawet za sto lat (koszt) i że w ogóle dał "popatrzeć".

Pierwsze w co nie mogłem uwierzyć to XPx64 na najnowszym sprzęcie.
Pytam, jakim cudem?

Pyt.1 - jak postawić XP w UEFI na GPT??
Sprawdziłem Minitoolem partycje bo mi gały wyszły z orbit i faktycznie, było na GPT.

Pyt.2 - jakim cudem na XPx64 działają sterowniki pisane dla W8.1/W10?
Po wejściu w menedżera Intela (do grafiki) w info o systemie aplikacja wyświetlała: system operacyjny Windows 8.1 PRO.

Niczego nie udło mi się od INFORMATYKA dowiedzieć, brzęczał jedynie SIĘ NIE UCZYSZ, SIĘ OGŁUPIASZ i tak w kółko.
Pogrzebałem trochę po dysku i zauważyłem że całość (na oko) wygląda jakby ktoś żywcem pomieszał XP z plikami Win8.1
i bardzo konkretnie przebajerzył rejestr.
W rejestrze wpisów niekompatybilnych z Win8.1 wewnątrz XP było tyle (domazane ręcznie) że... taki gostek jak CCleaner na dzień dobry chciał usunąć ponad 25000 wpisów.
To trzeba mieć CZEREP aby ręcznie domazać tyle wpisów.

W efekcie końcowym wygląda to tak, że system Windows (nie wiem już jaki) nie reaguje gdy chcemy instalować oprogramowanie dla XP, W2000, VIsta, 7 ... 8...
Po prostu odpala się setup i wszystko hula.

Bawiąc się przeglądaniem plików (pod nerwowym nadzorem szefa komputera) zauważyłem że gostek ma dość konkretne IDE pod C/C++/C# i kilka innych + komplet VS od 2002 do 2015.
Zauważyłem też że ma zamontowany source code XP-ka!
Z tego co wszyscy już wiedzą, nieskromna paczka zapodana przez kogoś odchodzącego z roboty w M$, nieskromna bo 45-60GB poszła w świat jakiś czas temu. Było głośno że ktoś wrzucił  w neta cały kod XP-ka, kto zdąrzył zassać ten miał (ma).
Czy na bazie tego kodu opisywany INFORMATYK mógł namazać swój system i postawić XP do pionu tak, aby funkcjonował jak 8.1?

Od razu dopowiem też, to nie była jakaś szata graficzna XPka na siódemcy czy ósemce, na bank był to XP.
W oczy rzuciło mi się też:
C:\Program FilesX
C:\Program Files8x86
C:\ProgramFiles8x64
C:\ProgramDataX  (16GB)
C:\ProgramData8 (11GB)
C:\WindowsX (14GB)
C:\Windows8 (32GB)



Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.

microsofter

były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

manet

Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.

microsofter

I teraz pojechałeś do tego grubasa? Gdy Rosja ma zamknięte granice? Liczysz na to, że na forum uniksowym, nie trafisz na nikogo, kto umie takie sztuczki z Windows?

Cytat: manet w Styczeń 14, 2021, 12:27:13 PM
"rodzinnego" pseudo informatyka (grube,wielkie, ciężkie, śmierdzące, niemumyte, nieogolone, upaćkane żarciem sprzed nawet miesiąca ...itp itd.... ---- tak, to był informatyk na bank)...
Od razu mówię: facet upośledzony, wiek w dowodzie jakieś 40, w dyńce jakiech 13 (na oko)

Wiesz, myślę że tylko jeden szmaciarz, znany z zakładania wielu kont, mógłby napisać takie pierdoły. Siedzi na Archu i Win10.
Bo skoro dobrowolnie używa W10, a w kółko nazywa go szmatą, chyba możemy nazywać go szmaciarzem??
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

manet

A wiesz że Ci któ©zy piszą o windows że to szmata mają rację? A piszą tak na linuxiarzach, na linux.pl, winclub, dp i w setkach innych.
A wiesz że po IP dzisiaj można sobie rzeźbić herezje jakie się chce? A wiesz czemu? Bo przypisywanie imienia pod różne nicki grasujące po necie na tej samej puli IP już dawno wyszło z mody.
Zatem ... przestań wąchać, wrócisz do normy a gdy wrócisz do zrozumiesz co właśnie czytasz a przede wszystkim siebie. Kwarantanny jest 2 tygodnie bez względu na to w którą mańkę się jedzie. Z tego co widzę, minęło już dobre 1m-c + kilka dni od mojego wyjazdu i powrotu (świątecznego).  Musisz mieć dobry butapren, skoro wszędzie widzisz kit.
No i nie prowokuj mnie do pomyłek, zanim zadałem pytanie u niby mądrzejszych linuxiarzy - obcykałem temat u windowsioków, a tam... niestety nic na temat wątkowy nie wiedzą.
Zauważ też (miej chociaż chęć) iż w moim wcześniejszym  poście stoi masa znaków zapytania...
Post powstał albowiem ja też jestem zdziwiony istnieniem tak przekombinowanego windows.

Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.

lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

microsofter

Cytat: manet w Styczeń 15, 2021, 12:41:11 PM
A wiesz że Ci któ©zy piszą o windows że to szmata mają rację? A piszą tak na linuxiarzach, na linux.pl, winclub, dp i w setkach innych.
Tylko że oni nie używają softu, o którym tak piszą.
Cytatpiszą tak na linuxiarzach
???? jesteśmy na Linuxiarzach! Jezu
Cytatwinclub
Jasne, kłam dalej. A może ty wierzysz w to co piszesz ?...  Linux.pl nie znam, natomiast nie obrażaj userów z WinClubu. Nawet nie próbuj porównywać się do nich.

Można posługiwać się językiem rynsztoku, ale posiadać jakieś zasady, honor. Najlepiej będzie, jeśli każdy samodzielnie wyrobi sobie zdanie na temat OPa. Korzystając z prawa cytatu, wklejam jego post sprzed dwóch miesięcy, który (całkowicie słusznie), natychmiast poleciał:
CytatNie widzisz że post zapodał przygłup? Cały rok ćpał a na koniec przypomniał sobie że trzeba było się uczyć a teraz za hajs (bo go stać) szuka kogoś, kto mu lekcje odrobi.
Mieszkam w tym mieście ale z niego nie pochodzę. I wiesz co? 85% tubylców to imbecyle, którzy płacą za byle co, albowiem sami nie umieją nic zrobić. Na ostatnim odcinku dekady, Warszawka tak upadła że szukać dzisiaj kogoś z choćby 2 cyfrowym IQ mija się z sensem. Podstaw podstawowych nie trybią, poddno ja to nazywam a będzie jeszcze gorzej, bo społeczeństwo wykarmione prochami i dopalaczami mózgów nie ma. Jeszcze 10-12-14 lat temu tego typu miejsca prym wiodły a co drugi w takich forach pochodził z SSGH, WUM itp. itd. A dzisiaj? A dzisiaj zajęci są szukaniem w google instrukcji używania sedesu. Niczym się nie interesują, niczym. Tylko hejt, agresja i kierunek do updaku (mentalnego). Jeszcze tylko 8 miesięcy i nie będzie mnie już na terenie UE, odetchnę od imbecylizmu wtedy, albowiem tam gdzie jadę ludzie przypominają nas ale nas z lat 1990-1999, czyli czasów w których każdy był jeszcze normalny. Rodzinność, szacunek, godność, honor, zasady, powaga, fason, odwaga...
Tego próżno szukać w unijnym pedałowie.
To post maneta alias Predatora vel rzax666 alias piimaa vel vel vel, z topicu na naszym forum, w którym inny user prosił o pomoc. A co robi tydzień później, kiedy sam ma jakiś problem? Z podkulonym ogonem zakłada tu następne konto. I dokładnie tak samo prosi, żeby mu pomóc.

Z mojej strony to wszystko. Proszę mnie nie wywoływać.

ps. Najaktywniejszy na forum jest Pavbaranov. Każdemu stara się bezinteresownie pomóc, często pisze długie elaboraty. Wszystkie minusy, które ma przyznane, skoczyły mu nagle, kiedy manet pozakładał lewe konta. Lami, czy mógłbyś mu to wyzerować? Niczym nie zasłużył, byłoby sprawiedliwie.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum