Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Inne systemy BSD / Odp: konfiguracja IPFilter
« Ostatnia wiadomość wysłana przez microsofter dnia Czerwiec 30, 2021, 02:22:37 pm »
Zgadza sie. Tyle zdazylem juz wyczytac. W starym Solarisie byl autorski SunShield, a ja mam juz ipfilter z BSD
https://www.linuxquestions.org/questions/solaris-opensolaris-20/solaris-10-and-iptables-611225/
Glowna komenda to ipf.

Iptables czy ipfilter, nie mialem do czynienia z zadnym z nich. Wczesniej korzystalem z Zapory Windows, Nortona i tego, co oferuje router. Wszystko bajecznie proste, ustawiane z GUI. Tutaj czeka mnie nauka od podstaw.

A jak masz u siebie to ustawione? co zamnkiete, co dozwolone?
92
Inne systemy BSD / Odp: konfiguracja IPFilter
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robson75 dnia Czerwiec 30, 2021, 01:52:56 pm »
Na linuksie jest iptables
https://wiki.archlinux.org/title/Iptables
93
Inne systemy BSD / konfiguracja IPFilter
« Ostatnia wiadomość wysłana przez microsofter dnia Czerwiec 30, 2021, 01:20:43 pm »
Posiadam firewall IpFilter. Czy ktos umie go skonfigurowac? Widze, ze nie ma GUI. Wszystko komendami albo edytujac plik z konfigiem. Masa czytania i nauki.

Drugie pytanie: jak to najlepiej poustawiac? Wydaje mi sie, za zamknac caly ruch przychodzacy oprocz serwerow NFS, SaMBy, WWW, FTP i Telnetu. Czy Unix potrzebuje, do prawidlowego dzialania, jeszcze cos otwarte?
94
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: Instalacja sterownika dla karty graficznej AMD HD 6850 w systemie Xubuntu 20.04
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pavbaranov dnia Czerwiec 30, 2021, 12:18:21 pm »
Dla tej wersji GPU i tej wersji Xubuntu nie istnieje sterownik zamknięty. Ostatnia wersja Ubuntu, jaką wspiera Catalyst to 14.04. Rozwój Catalyst został zarzucony przez AMD w okolicach 2015 r. i zamiast tego programiści AMD tworzą sterowniki otwarte, które w części znajdują się w kernelu a w pozostałej są jednym ze sterowników dostępnych w ramach Xorg. Na 99% sterowniki te zostały zainstalowane podczas instalacji systemu.
95
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Instalacja sterownika dla karty graficznej AMD HD 6850 w systemie Xubuntu 20.04
« Ostatnia wiadomość wysłana przez madmax2012 dnia Czerwiec 30, 2021, 11:04:57 am »
Witam serdecznie.

Proszę o pomoc, jestem początkującym użytkownikiem dystrybucji Xubuntu 20.04,
proszę o pomoc w instalacji sterowników od firmy AMD dla karty graficznej AMD Radeon HD 6850 - sterowniki zamknięte.

Z góry dziękuję.
96
Porady internautów / Odp: nieucziwy sprzedawca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rzax666 dnia Czerwiec 30, 2021, 09:21:57 am »
masakra pozwij goscia o kradziez/wyludzenie czy cos w tym stylu ... kiedys widzialem ze ten janusz biznesu "wspolpracuje" z jakimis duzymi firmami ... mam nadzieje ze powiadomiles coto za "czlowiek"? wystarczy mail tam te maile czytaja (siedzi ich w biurach tyle ze cos robic musza ;D)
ps pabavanov probowales sie do BAR dostac?  8) haha
97
KDE / discover stabilnosc
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rzax666 dnia Czerwiec 30, 2021, 09:03:53 am »
program discover umnie sie ciagle zawieszal az bylo to podejrzane ...  poszukalem i co sie okazalo ze do kde sie wdziera najgorsza zaraza (javasctript) a ten program od nowa zostal w tym przepisany...   settingi niestety tez w tym ... stad niema konfiguratora niezaleznego od dystrybucji ...  ale czy developerzy nie buntuja sie?
98
Inne / Odp: Przeniesienie jednego z systemow na zewnetrzny dysk z zachowaniem dostepu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez microsofter dnia Czerwiec 27, 2021, 10:25:13 am »
dysk USB i się traci system i dane?
Dokladnie dlatego. Charakterystyczna rzecz, przy dyskach po USB, to rozwalanie partycji w razie odpiecia/poluzowania wtyczki. Ugryzlo to chocby forumowego kolege:
https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,4492.0.html
Teoretycznie, nic nie powinno sie stac, jesli wylacznie czytamy z dysku i bufor zapisu jest pusty. Natomiast kazdy zapis po USB obarczony jest takim ryzykiem.

Jezeli mamy dysk z systemem podpiety przez USB, ponosimy ryzyko bez przerwy. Zarowno przy odczycie danych, jak i idlu. Dzieje sie tak, poniewaz wspolczesny Windows, praktycznie caly czas cos zapisuje sobie na dysku systemowym. Juz nie pamietam, ile lat temu, po raz ostatni uspil mi sie pierwszy dysk.

Jesli ktos chce miec OS przez USB, prosze bardzo. Ale na takim dysku nie powinno byc nic innego, tylko system, ktorego backup gdzies trzymamy. Autor pyta o dysk 1 TB z danymi i do tego Windows. W ten sposob, caly czas ryzykowalby utrate tych 900 GB danych w razie przypadkowego odpiecia wtyczki lub chocby zawieszenia komputera.
99
Inne systemy BSD / Odp: jak uruchomić aplikacje GUI z crona?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rzax666 dnia Czerwiec 27, 2021, 07:11:02 am »
Zgoda, bede mial wiecej czasu, to sprobuje skompilowac mpg123. Nie zaszkodzi podjac probe.

Solaris NIE nalezy do rodziny BSD. To jest Unix System V release 4 i posiada certyfikat Unix, ktorego nigdy nie dostal zaden BSD. Dlatego postanowilem zainstalowac go. Zakladam tematy w dziale ,,Inne systemy BSD", bo jedyna alternatywa to ,,Inne dystybucje Linux". Wydaje mi sie, ze tu pasuje lepiej. BSD jest starym forkiem Unixa, natomiast GNU i Linux nie sa spokrewnione z nim wcale.
Osobny temat to fakt, ze wiele dobrodziejstw BSD trafilo do Solarisa, chocby UFS.

Kompilacja VLC to kilka godzin siedzenia przed kompem i cos trzeba robic co chwila, czy zapuszczasz kompilacje i po paru godzinach jest gotowe? Jesli to drugie, to zaden problem. Uruchomie na noc, lub gdy bede wychodzil do pracy.

akurat ten system bardziej znany z przereklamowanego zfs.. akto te cetrtyfikaty rozdawal? krolowa? pozatym ten solaris ma 100 razy wiecej wspolnego z linuxami niz z systemem v ;D
100
Inne pulpity / Odp: Przyszłość klasycznego pulpitu.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rzax666 dnia Czerwiec 27, 2021, 06:12:10 am »
...   w kde ktore bije pseudo konkurencje na glowe idzie prosto sciagnac se ladne motywy ...  a przyszlosc pulpitu to dbus grupy procesow ...  w jajku zrozumieja algorytnmy ;/ zauwaza ze mamy 21 wiek ...
Strony: 1 ... 8 9 [10]