Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Mint, Mint LMDE / Odp: Popsułem Kernela, jak to już nie wiem....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Armalat dnia Lipiec 19, 2021, 11:58:35 pm »
Sprawdzales https://askubuntu.com/questions/920689/how-to-fix-modprobe-vboxdrv-error-in-virtualbox
22
Mint, Mint LMDE / Popsułem Kernela, jak to już nie wiem....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rockmaniak dnia Lipiec 19, 2021, 08:57:29 pm »
Próbując odpalić wirtualną Maszynę pojawia się owy komunikat:

"Nie udało się otworzyć sesji dla maszyny wirtualnej Debian.

The virtual machine 'Debian' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1).

Kod wyniku (RC): NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Komponent: MachineWrap
Interfejs: IMachine {85632c68-b5bb-4316-a900-5eb28d3413df}"

A także informuje mnie o braku sterownika do kernela rc=-1908

Dostałem również komendę do wklepania jako root tj. "modprobe vboxdrv". Jednakże jak dotąd bez skutku.
Szukałem rozwiązania po internecie jednakże wszystko dotąd zawiodło.

Tak wiem teoretycznie powinienem sobie poradzić, ale że gdzieś zgubiłem umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz logicznego myślenia nie daje Sobie rady :/
23
Jaki Linux wybrać / Odp: Samsung N130
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PomPom dnia Lipiec 16, 2021, 09:12:21 pm »
Antix się bawi w komunizm, to bym olał ten projekt dla zasady.

Na 13-letniego zdechlaka mogę zaproponować Q4OS ze środowiskiem Trinity.
24
Inne / Odp: Jak uniemożliwić programom zawieszanie komputera
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr_1988 dnia Lipiec 16, 2021, 09:08:47 pm »
Programy zostały niechlujnie napisane, czy może masz za mało pamięci/ za wiele naraz otwierasz? Użycie zasobów ogranicza narzędzie ulimit.
25
Urządzenia peryferyjne / Odp: Drukarka drukuje puste strony pod nowym Mint 20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzegorz dnia Lipiec 16, 2021, 06:19:46 pm »
Cześć
Odpowiem sam sobie i innym.
Rozwiązałem problem z pomocą kolegów forum Minta.mianowicie sterownik ULD do Samsung ML 1670 Series który pobrałem ze stony :https://www.solvusoft.com/pl/update/sterowniki/drukarka-laserowa/samsung/ml-1675/sub-models/
Ostatnia aktualizacja 2015 r.Szok.
Nowy sterownik do tej drukarki jest tu : https://www.bchemnet.com/suldr/driver/Un....27.tar.gz
I wszystko działa.
Można zamknąć wątek.
Pozdrawiam
26
Jaki Linux wybrać / Odp: Samsung N130
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albedo 0.64 dnia Lipiec 16, 2021, 11:09:51 am »
Witaj. Na tym sprzęcie mało co będzie działać sensownie. Win7 na N130 to był dramat, dopiero po instalacji WinXP działał poprawnie. Żebyś nie rwał włosów z głowy N130 powinien działać na systemie z minimalnymi wymaganiami na poziomie 256 MB RAM i w tym miejscu wybór bardzo się zawęża. Jako że miałem z tym tematem bezpośrednio do czynienia to mogę ci jedynie doradzić instalację Puppy Linux w wersji Slacko 7 32 bit:
https://puppylinux.com
Teoretycznie powinien na tym zadziałać Antix:
https://antixlinux.com
lub bratni MX-Flux
https://mxlinux.org/download-links/
Możesz spróbować SparkyLinux MinimalGUI z Openbox
https://osdn.net/projects/sparkylinux/downloads/67880/sparkylinux-5.15-i686-minimalgui.iso/
Co byś nie robił, jedynie słusznym rozwiązaniem są systemy 32-bitowe oparte o menedżery okien takie jak Fluxbox, Openbox, i3WM, JWM itp.
Nie jestem w stanie określić co dla ciebie będzie najlepsze, sam musisz wypróbować i mile widziana będzie twoja opinia.
Pozdrawiam.
27
Inne / Jak uniemożliwić programom zawieszanie komputera
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kancermeister dnia Lipiec 15, 2021, 10:47:47 pm »
Problem wygląda tak:
Podczas pracy, w pewnym momencie jakiś program przestaje reagować. Chcę wydać polecenie zamknięcia, ale orientuję się, że jedyne co mi zostało, to poruszanie myszką… która wkrótce także zamiera i mogę jedynie zrobić twardy reset.

Tak, próbowałem uruchamiać dziadostwa z terminala, ale gdy dojdzie do tego, co opisywałem, terminal też już nie reaguje.
Nawet zalogowanie się z drugiej konsoli jest niemożliwe: tekst nie wchodzi z klawiatury.

W związku z tym mam już ustawiony na stałe fsck, ale nie jest to optymalne rozwiązanie. Wolałbym, aby programy nie mogły zawłaszczać dla siebie całego komputera, niezależnie od tego jak bardzo niechlujnie zostały napisane.

Moje pytanie brzmi: jak uniemożliwić programom uruchamianym ręcznie po zalogowaniu się, przejmowanie takiej ilości zasobów, że praca staje się niemożliwa.

28
Jaki Linux wybrać / Samsung N130
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Segi82 dnia Lipiec 15, 2021, 02:13:00 pm »
Witam serdecznie. Proszę o pomoc w doborze Linuxa na Samsunga N130.
 10,1 cala,
Procesor Intel® Atom® N270 1,6 GHz
Pamięć 1 GB RAM
Sprzęt ma służyć głównie do przeglądania internetu i nauki obsługi systemu. Mile widziana wersja dla początkujących ( nie używałem jeszcze Linuxa). Bardzo dziękuję za pomoc.
29
Urządzenia peryferyjne / Odp: Drukarka drukuje puste strony pod nowym Mint 20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzegorz dnia Lipiec 14, 2021, 04:48:04 pm »
Witam
Podepne się pod wątek.

Kod:
Host: grzegorz-G31M-ES2L Kernel: 5.4.0-77-generic x86_64 bits: 64
compiler: gcc v: 9.3.0 Desktop: Cinnamon 5.0.4 Distro: Linux Mint 20.2 Uma
base: Ubuntu 20.04 focal

Problem z drukarką ,a raczej sterownikiem do Samsung ML-1670. Używałam poprzednio Linux Mint 18.2 Sonya,Mate 1.18 kernel; 4.15.0 -46-generic x86_64 bit, i nie miałam problemu z instalacją drukarki.
Przeinstalowałam CUPS do wersji 2.3.3 ,zakładam że zainstalowałam wszystkie sterowniki z poziomu terminala i nie działa.
Cały czas drukarka informuje:
Kod:
Internal Error-please use the proper driver.

Kod:
grzegorz@grzegorz-G31M-ES2L:~$ /home/grzegorz/Pobrane/cups-2.3.3/install-sh

install-sh: No input file specified

drugi komunikat

Kod:
grzegorz@grzegorz-G31M-ES2L:~$ sudo apt-get install rastertosplc
[sudo] hasło użytkownika grzegorz:         
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności     
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
E: Nie udało się odnaleźć pakietu rastertosplc

Plik rastertosplc jest w katalogu CUPS-2.3.3 ale nie można go zainstalować.

Pozdrawiam
Grzegorz         
30
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: Eudora a Ubuntu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Albedo 0.64 dnia Lipiec 14, 2021, 10:30:30 am »
Ogłaszając wstrzymanie rozwoju Eudory Qualcomm jednocześnie zapowiedział wypuszczenie zupełnie nowego programu pocztowego opartego o Thunderbirda. Wczesne wersje beta były dostępne w postaci dodatku dla Thunderbirda, późniejsze były rozpowszechniane w dwóch wersjach: dodatku o nazwie Penelope (oryginalna nazwa nowego projektu) oraz kompletnego archiwum zawierającego Thunderbird i wspomniany dodatek, o nazwie Eudora 8. Pierwsza wersja stabilna została wypuszczona 13.09.2010, kompletne archiwum nosi nazwę Eudora OSE 1.0 (OSE oznacza Open Source Edition – wersja oparta o wolne źródła). Dostępne są wersje dla Windows, OS X i (po raz pierwszy w historii) Linuksa. Podobnie jak Thunderbird, Eudora OSE w pełni obsługuje polskie litery. Od tego czasu nie ukazała się żadna nowa wersja, a domena eudora.com przekierowuje na mozilla.org. Tak więc projekt Eudora nie funkcjonuje od co najmniej kilku lat.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10