Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

Mepis, antiX, MX / Odp: Antixa 21 Wifi
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Luty 16, 2024, 07:47:11 AM
Doinstaluj connman manager i ustaw tam enable wifi  musisz też zaaktualizować system przez połączenie usb to nazywa się usb tehering czyli dane komórkowe przez telefon

Powinnny się zaktualizować wtedy też sterowniki jeśli nie  to postępuj według tych kroków:

https://www.antixforum.com/forums/topic/fix-broadcom-b43-problems/

https://www.antixforum.com/forums/topic/antix-vs-debian-installing-broadcom-b43-drivers/

Tyle.

Mandriva / Odp: Skaner Canon nie widziany...
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Luty 16, 2024, 07:13:10 AM
Postepuj według tych kroków co prawda to z ubuntu ale powinno działać:

https://askubuntu.com/questions/1308635/ubuntu-20-04-sees-my-lide30-scanner-but-cannot-use-it

CytatThe most common solution is to unplug the scanner, then remove the ippusbxd driver completely:

sudo apt remove ippusbxd

Once this is done, reconnect the scanner. It should be visible and usable in any document scanning application.

Możesz też skompilować najnowszą wersję sane:

https://gitlab.com/sane-project/backends
Zrzuty ekranu / Odp: Wasze screeny z pulpitu :...
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Luty 15, 2024, 08:51:32 PM

Przesiadłem się na innego laptopa, więc stary dostał coś nowego.
Mepis, antiX, MX / Antixa 21 Wifi
Ostatnia wiadomość przez Magnez - Luty 15, 2024, 02:13:14 PM
Witam,
Używam Antixa 21 na takim moim zabytku Lenovo IdeaPad s10-2 (atom n270 32bit i 1gb ramu). Co jakiś czas znika mi karta Wifi i polaczenie. Na szczęście  karta działa bo mam na `kalkulatorze` windę i q4os i tam działa wifi.
Może coś doradzicie. Mam wrażenie że czasami jakby sterownik się wysypywał. Wiem że są 2 aplikacje do zarządzania połączeniem ale tej drugiej nie umiem skonfigurować.
Karta to Broadcom 802.11g ( taka pokazuje na windzie)
Załadowane sterowniki które zczytałem z Antixa jak działa: wl; r8169; mii; fjes
Zablokowane sterowniki Broadcom: b43;b43legacy; b44; bcma; brcm80211; brcmsmac; ssb.
Próbowałem komendy która restartuje program do wifi ale to nie pomaga.
Pozdrawiam.
Mandriva / Skaner Canon nie widziany prze...
Ostatnia wiadomość przez DarekRP - Luty 15, 2024, 01:57:55 PM
Witam. Niedawno wgrałem nowy system OPMV Lx5 jest OK ale Xsane nie widzi skanera , także inne programy. Laptop widzi skaner po komendzie lsusb także widzi jako urządzenie USB jako canoscan/LIDE30. Próbowałem już różnych konfiguracji sane ale nic nie pomaga . Na mageia 9 skaner śmiga. Laptop Dell 1539 z 2008 roku. Dodam ,że na dyatrybucji Lx 4.3 skaner działał ale teraz gdy zainstaluje stary system ponownie na laptopie skaner także nie działa.Czy OPMV nie wspiera już starych skanerów Canona?
Przywitaj się / Siemano
Ostatnia wiadomość przez Magnez - Luty 15, 2024, 01:09:34 PM
Witam, użytkownik Antixa i starego lapka. Z problem będę pisał w nowym temacie. Pozdro
Pogaduchy / Odp: Bezpieczeństwo OpenSolari...
Ostatnia wiadomość przez MSki - Luty 15, 2024, 12:48:09 PM
Cytat: Piotr_1988 w Luty 14, 2024, 07:02:57 PMja np. byłem atakowany po tym, jak zainteresowałem się info o żydowsko-amerykańskim terroryźmie na Bliskim Wschodzie.
..a może, nie mając w przeglądarce zainstalowanych odpowiednich rozszerzeń, po prostu nadziałeś się.
Kiedyś dobrą praktyką np. w Debianie było udostępnianie wszystkich DVD/CD z programami dla systemu, obecnie udostępniana jest tylko jedna DVD/CD, aby system można było zainstalować. Dostęp do internetu, to świetna sprawa, ale czasami zabójcza dla systemu i sprzętu.
A co do wojny ..ona już trwa, trwa od czasu, kiedy wymiana informacji itd. itd. ..nie ma sensu moralizować.
Pogaduchy / Odp: Bezpieczeństwo OpenSolari...
Ostatnia wiadomość przez CDeB - Luty 14, 2024, 11:50:03 PM
Jeżeli to kogoś interesuje, to kwestii bezpieczeństwa Linuxa, jest fajny wykład / szkolenie po polsku na YouTube Wprowadzenie do bezpieczeństwa Linuxa.
Za darmo można się zapisać na drugą część pt.: analiza powłamaniowa w Linuksie.

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć...
Gry / Odp: Steam - dzielimy się swoi...
Ostatnia wiadomość przez robson75 - Luty 14, 2024, 11:28:02 PM
To najprawdopodobniej jest to jedna z gier która źle działa pod wine.
Gry / Odp: Steam - dzielimy się swoi...
Ostatnia wiadomość przez sovtware - Luty 14, 2024, 09:21:33 PM
sporo tych bibliotek nie znam się aż tak zazwyczaj program powinien zaciągnąć potrzebne biblioteki do uruchomienia przez wine

zainstaluję te wszystkie pliki z DLC i zobaczymy dam znać może to błąd w grze

i jeszcze dwa razy tyle ale widzę że instalacja Wine nic z tych rzeczy nie instalowała

patchy nie pomogły

tak to się sprawdza ?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum