Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

Fedora / Odp: Instalacja z QNapi z kodó...
Ostatnia wiadomość przez micdnj - Listopad 20, 2022, 07:40:35 PM
Trochę walki było, ale udało się zrobić pakiet.

I na zakończenie tematu zrobiłem jeszcze test. Zrobiłem drugi pakiet o innej nazwie, z tymi samymi plikami. I okazało się, że bez mrugnięcia został on zainstalowany. To zmieniłem jeden z plików, żeby nie był identyczny jak w pierwszym pakiecie, i teraz już krzyczał że jest konflikt. Także jak widać jeden plik może być dostarczony przez więcej niż jeden pakiet, z tym że musi on być w obu identyczny. Komenda dnf provides wskazuje wtedy na pierwszy z zainstalowanych pakietów.

Inne dystrybucje Linux / Odp: problem z przywróceniem s...
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Listopad 20, 2022, 04:27:05 PM
W ogóle możesz wejść do BIOSu? Bo wg mnie problem jest w jego ustawieniach. Nie wiem akurat jak to się robi w tym Lenovo, ale na stronach ich supportu jakieś informacje są. Jeśli nie - po prostu zadaj im pytanie.
Mint, Mint LMDE / Odp: Mam problem w Lunix Mint ...
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Listopad 20, 2022, 04:25:11 PM
Wiem, że czytanie przeze mnie ze zrozumieniem nie jest moją silną stroną, ale czy można jakoś jaśniej?
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMŚciągnąłem odpowiednie pliki Emuelec, wgrałem na kartę SD poprzez Balenę i po jej usunięciu
Czego "usunięciu"? Baleny (skąd?), karty SD?
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMwidzę takie rzeczy, non stop są widoczne,
Jakie rzeczy, bo ja nic nie widzę? I na czym? Komputerze pod Mintem, czy w tym Pawky Box (cokolwiek to jest).
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMpróbowałem po zamontowaniu (bez karty źródłą SD) usunąć i dostałem komunikat że nie mam uprawnień dostępu.
Co montowałeś i co chciałeś usunąć? Jeśli brak uprawnień, to być może coś wymaga do usunięcia tego czegoś podwyższonych uprawnień, jednakże trudno dociec, skoro nie wiemy co montowałeś i co chciałeś usunąć.
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMCzy Linux robi automatycznie kopię danych z karty SD?
Nie. Generalnie, to niemal żadna dystrybucja linuksowa nie robi czegoś, czego użytkownik sobie nie życzy.
Mint, Mint LMDE / Mam problem w Lunix Mint z zam...
Ostatnia wiadomość przez iraz75 - Listopad 20, 2022, 03:42:57 PM
Witam ślicznie,

Otóż ponownie zabrałem się za naprawę konsolki Pawky Box tym razem pod Linux Mint Cinamon. Ściągnąłem odpowiednie pliki Emuelec, wgrałem na kartę SD poprzez Balenę i po jej usunięciu widzę takie rzeczy, non stop są widoczne, próbowałem po zamontowaniu (bez karty źródłą SD) usunąć i dostałem komunikat że nie mam uprawnień dostępu. Czy Linux robi automatycznie kopię danych z karty SD? Mam niecałe 3 tygodnie ten system i zgłupiałem. Usuwanie ze sudo czy też z poziomu admina nic nie dało. Brak dostępu i koniec.

Byłbym, wdzięczny za wyjaśnienie tego zjawiska, jestem trochę zielony w tej materii.
Z góry dziękuję za pomoc.

Przywitaj się / Witam
Ostatnia wiadomość przez iraz75 - Listopad 20, 2022, 03:24:26 PM
Z Linuksem dopiero się oswajam a dokładnie z Mint. Lata temu działałem na katalogach MS-DOS i Amigowych więc nie są problemem katalogi i ścieżki dostępów.

Dziekuję za przyszłą pomoc oraz przyjęcie :)
Ostatnia wiadomość przez MiśUszatek - Listopad 20, 2022, 01:43:23 PM
CytatIdentify your device
Ta treść nie jest kompatybilna z wybranym produktem (100e Chromebook 2nd Gen (Lenovo)). Kliknij tutaj, aby przejść do strony wsparcia dotyczącej produktu 100e Chromebook 2nd Gen (Lenovo), bądź wybierz inny numer seryjny lub produkt. lub Szukaj urządzenia

nie posiada przycisku Novo ani F1-F12, zamiast nich są typowo funkcyjne jaśniej, ciemniej, głośność...

w poniedziałek spróbuje ogarnąć innego pena, jak nie wypali to ratunku już nie widzę :X
Ostatnia wiadomość przez MiśUszatek - Listopad 19, 2022, 03:14:17 PM
Windy też nie widzi, może być też to winą pena?

A co do instalacji Chromiun, nie mam dostępu do konsoli
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Listopad 17, 2022, 03:41:51 PM
Zerknij na: https://chromium.googlesource.com/chromiumos/docs/+/main/developer_guide.md#Installing-ChromiumOS-on-your-Device - być może uda Ci się zainstalować ChromiumOS, a w każdym bądź razie masz tu opisane jak to instalować (ChromiumOS jest pozbawiony własnościowych pomysłów Google'a).
Ostatnia wiadomość przez microsofter - Listopad 17, 2022, 03:36:31 PM
Sprawdź pena z Mintem na innym kompie. Jeśli instalator ruszy, to ten Chromebook może być walnięty.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum