Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Fedora?

Zaczęty przez xarx, Sierpień 08, 2021, 04:13:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Po przeczytaniu paru mądrych stron w necie i kilku wątków na tym forum chcę spytać, czy Fedora jest dobrym wyborem na początek? A jeżeli tak, to jakie środowisko i dlaczego? Pytam, bo nowa wersja Gnome mi niepodeszła... Mam na myśli dziwnie zachowujący się pasek z ikonami na dole (kiedy ja wbiję do głowy, jak to się nazywa?  ???). Poużywałem jej, ale zanim się w niej zakocham, chcę wiedzieć, czy warto? Tzn. zanim sprzęt całkiem przestawię na Linuxa.

Albedo 0.64

Fedora na początek jest tak samo dobra jak kilka(naście) innych dystrybucji. Jeśli GNOME ci nie pasuje to masz pecha, bo jest to podstawowe środowisko Fedory. Możesz pobrać któryś ze spinów Fedory z innym środowiskiem lub dystrybucję bazującą na Fedorze.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Tak, Fedora jest dobrą dystrybucją na początek (i koniec, i środek). Jest sensownie złożona, dostępność pakietów jest niezła, a implementacja BTRFS może uratować tyłek, gdy czemuś zechce się psuć. A jakie środowisko, to już musisz sam popróbować. Ja bym nadal polecił GNOME, nie tylko dlatego, że to główne środowisko w Fedorze. Jak nie GNOME, to KDE Plasma w Fedorze jest podobno ok - widziałem na blogu jednego z devów, że się na nią przesiadł.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum