Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

Inne / Odp: w czym tkwi problem
Ostatnia wiadomość przez r6 - Dzisiaj o 04:49:13 PM

Mnie na razie ostrzega gdy wyłączę komputer i listwę zasilającą.
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Dzisiaj o 04:35:29 PM
Wygląda na to że nie zapisuje ustawień dlatego się resetuje tak jak napisał D35CART35 to może być bateria.

Albo twoja pamięć ram się psuje przez co sprawdza ją.

Tu wyjaśnienie: 
CytatCo się dzieje gdy RAM jest zepsuty?
Najczęstsze objawy uszkodzenia pamięci RAM:

sprzęt reaguje na włącznik, ale świeci się tylko dioda zasilania. występują bluescreeny. system nie uruchamia się poprawnie. laptop zawiesza się, sam się restartuje.

Z: https://www.serwisatium.pl/wymiana-pamieci-ram-w-notebooku

Dla spokoju memtest z linuksa i zobacz jakie są błędy pamięci w tym programie.

Jeśli jakakolwiek z tych usterek wystąpiła zmień kości ram.

Z tego co czytałem zużywa się pod dużym obciążeniem,przegrzaniem lub podkręceniem czyli overclockingiem.

Jak nie ma radiatora po pewnym czasie się przegrzeje i popsuje.

Ale to tylko moje domysły i można się z nimi nie zgadzać.
Ostatnia wiadomość przez D35CART35 - Dzisiaj o 04:07:30 PM
Myślę że może być problem z baterią bios, albo zużyta albo coś nie łączy.
Inne / w czym tkwi problem
Ostatnia wiadomość przez sovtware - Dzisiaj o 02:43:42 PM
teraz zauważyłem ponad miesiąc Pc nie wyłączałem a już nie zmieniam systemów

po dłuższym wyłączeniu komputera np: po całej nocy mam taki komunikat przy uruchamianiu go

o co chodzi czyżby ustawienia Biosu ?

Debian 12 Xfce
Mepis, antiX, MX / Odp: Antixa 21 Wifi
Ostatnia wiadomość przez Magnez - Luty 19, 2024, 07:54:58 PM
Dzięki za odpowiedź, na razie działa mi to ale nie wiem jak długo. Mam ten program Connman ale to ona czasmai jakby nie widział ani karty ani połączenia. Możliwe że sama karta by się wieszała? Pozdrawiam.
PC-BSD / Odp: Brak internetu
Ostatnia wiadomość przez sovtware - Luty 19, 2024, 03:57:16 PM
Cytat: PomPom w Luty 19, 2024, 09:43:05 AMCo masz zainstalowane w tym FreeBSD? Jest środowisko graficzne?

Internet konfiguruje się przy instalacji: https://docs.freebsd.org/en/books/handbook/bsdinstall/#bsdinstall-config-network-dev
Nie pojawiał się wtedy jakiś błąd?

Nie mam środowiska graficznego błędy pokazuje więc zapewne muszę wcześniej pkg update zrobić lecz nie mam takiej możliwości błędy i brak internetu
A na GhostBSD nawet jak klikam na pasku zadań jak zwał tak zwał enable zero reakcji i zero Wifi patrząc na tą instrukcję to coś chyba źle zrobiłem zobaczę jeszcze raz

same błędy przy próbie update lub zainstalowania czegoś
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Luty 19, 2024, 09:43:05 AM
Co masz zainstalowane w tym FreeBSD? Jest środowisko graficzne?

Internet konfiguruje się przy instalacji: https://docs.freebsd.org/en/books/handbook/bsdinstall/#bsdinstall-config-network-dev
Nie pojawiał się wtedy jakiś błąd?
Przywitaj się / Witam !
Ostatnia wiadomość przez DarekRP - Luty 19, 2024, 09:23:27 AM
Część. Jestem nowy na tym forum, witam Wszystkich. Używam Linuxa od 2008 roku na laptopie Dell 1537 z początku dystrybucje Mandriva obecnie OpenMandriva Lx5 plasma, KDE. System operacyjny: OpenMandriva Lx 5.0
Wersja Plazmy KDE: 5.27.9
Wersja Szkieletów KDE: 5.112.0
Wersja Qt: 5.15.11
Wersja jądra: 6.6.2-desktop-1omv2390 (64-bity)
Platforma graficzna: X11
Procesory: 2 × Intel® Core™2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
Pamięć: 3,8 GiB RAM-u
Procesor graficzny: Mesa Mobile Intel® GM45 Express Chipset
Wytwórca: Dell Inc.
Nazwa produktu: Studio 1537
Wersja systemu: A08
Ostatnia wiadomość przez Piotr_1988 - Luty 19, 2024, 09:01:33 AM
Nie mam w tej chwili FreeBSD u siebie, więc nie pomogę... Z tego co pamiętam w NomadBSD zwyczajnie musiałem na pasku u góry w jakąś ikonkę kliknąć i następnie bodajże enable kliknąć dla aktywacji połączenia na kablu. Sprawdź jeszcze NomadBSD--z tego co rozumiem, testowałeś GhostBSD i FreeBSD.

Jest też NetBSD. Ma niezłą dokumentację, oraz chyba ma lepsze wsparcie sprzętowe niż FreeBSD.

Mnie szatan FreeBSD kusi od lat, ale w ostanich dniach skłaniam się ku poglądowi, że z unixowych ciekawsza i przyjaźniejsza jest OpenIndiana. Szkoda, że na OmniOS nie można środowiska graficznego zainstalować -chyba-.
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Luty 19, 2024, 06:59:44 AM
Cytat: sovtware w Luty 19, 2024, 06:05:14 AMFree BSD i podobne dystrybucje niby zainstalowany lub uruchomiony live nie wiem jakie jeszcze błędy są ale pierwsze co mi przeszkadza brak internetu a mam go podłączony na kablu nawet Wifi jest nie widoczne ktoś coś pomoże w tej chwili mam BSD na drugim dysku zainstalowany i zastanawiam się czy warto mając Debiana który mi dobrze chodzi wchodzić w świat BSD pozdrawiam

Zawsze to nowe doświadczenie co do internetu w FreeBSD to pewnie musisz wszystko ustawić samemu.

Czyli adres ip,dns'y i bramę domyślną tak jest np na slackware o ile się nie mylę.

Tu link: https://docs.freebsd.org/en/books/handbook/network/

I cała od początku:  https://docs.freebsd.org/en/books/handbook/preface/

Zobacz najnowsze wiadomości na forum