Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Płatny VPN

Zaczęty przez byters, Styczeń 06, 2018, 07:35:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

byters

Cześć,
Rozważam zakup płatnego VPN, rozważam Nord Vpn, Proton lub Cyber Ghost.

Który Waszym zdaniem będzie najlepszym wyborem? Zależy mi na względnej prędkości i bezpieczeństwie. Właściwie byłem zdecydowany na NORD, ale stwierdziłem, że w sumie jest to dosyć spory wydatek i dopytam Was o zdanie. :)

gom1

Swego czasu zastanawiałem się nad wykupieniem płatnego VPNa i gdybym się zdecydował, wybór padłby właśnie na Norda. Korzystałem m.in. z tego "poradnika":
https://www.dobryvpn.pl/artykuly/jaki-vpn-wybrac-czym-kierowac-sie-przy-wyborze
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

TataPingu

"Zależy mi na względnej prędkości i bezpieczeństwie"...
- chmmm..., prędkość, zgoda, ale "bezpieczeństwo" ?

Panowie, pełnego bezpieczeństwa (anonimowości) w ogólnodostępnym internecie NIE MA !
- to, że Wasze wysyłane i odbierane paczki pewną część drogi przebędą w wirtualnym "tunelu" zbudowanym przez powyższe firmy, nie oznacza, że nie jesteście do odszukania.

Jedynym, 100%-wym bezpieczeństwem jest FIZYCZNE ODCIęCIE routera/pcta od sieci....

A co się tyczy laptopów, smarfonów i wszystkich innych mobilnych wifi, fizyczne wyjęcie baterii i... ZNISZCZENIE ANTENY!
- w innym przypadku, w naszym matrixie (tzw. "Zachód" z rozbudowanymi sieciami nadawczo-odbiorczymi), pomimo odcięcia sprzętu od prądu (baterii), ich anteny są tak skonstruowane, że generują wystarczające prądy, by zlokalizować urządzenie...

Matrix...

byters

#3
Dzięki za odpowiedzi Panowie :), chyba właśnie na tego Norda się zdecyduje, 3 letni plan za 100$ wydaje się być dobrą ofertą.

Zgadzam się, że pełnego i 100% bezpieczeństwa nie osiągnie się nigdy, wiesz, nie mam zamiaru ubrać się w aluminiowy płaszcz i odłączyć od energii elektrycznej, natomiast maksymalizacja poziomu bezpieczeństwa to już inna kwestia i o to należy dbać. Właśnie dlatego, odchodząc od tematu, około 2 lata temu zainteresowałem się Linuksem, wtedy jeszcze nawet nie wiedziałem czym jest VPN i wrzucałem na fb swoje zdjęcia. Teraz nadal używam FB (z tym, że w tym momencie nieco bardziej rozważnie), jak wielu z nas, bo jak pisałem, nie zależy mi na tym by zwariować,  a jedynie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem i link do poradnika, biorę się za czytanie :)

gom1

Bezpieczeństwo można rozumieć na wiele różnych sposobów, nie tylko jako anonimowość. Dla mnie główną zaletą jest korzystanie z VPN w momencie, gdy podłączamy się do publicznej, otwartej sieci WiFi (np. w hotelu).
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

byters

Dokładnie, w takiej sytuacji, VPN jest świetnym rozwiązaniem, pozwala także na obchodzenie blokad regionalnych.

TataPingu

No, chyba, że chodzi o "blokady" (cenzura).
Na pewno nie zwiększa to prędkości, bo ta zależy tylko od danego access pointa, a co do cenzury, to taniej wychodzi zrobić sobie swojego rotera z przygotowanym vpn-em (np. IpFira, m0n0wall, pfsense itp)  i użytkować na swoim stałym łączu.
No chyba, że chce się ominąć "własną" cenzurę t.j. własnego dostawcę netu, to co innego

horlick563

jest wiele płatnych vpn, a także darmowe vpn dostępne na rynku, moim zdaniem nord vpn jest najlepszy.

LinGruby

to już prostszym i chyba tańszym rozwiązaniem jest kupienie jakiegoś jakiegoś serwera VPS KVM i postawienia na nim
WireGuard jako VPN
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

arkad33

#9
Wireguard jest teraz już oficjalnie w jądrze linuxa. Z płatnych vpnów to nie wiem, jest duży wybór, można sprawdzić np. jakiś ranking https://bezpiecznyvpn.pl/ranking-vpn/ ale na ile te rankingi są wiarygodne, to nie wiem.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum