Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

Arch / Odp: CachyOS i POLAUR
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Czerwiec 30, 2022, 03:45:24 PM
Do zespołu doszedł jeszcze Łociec (kto wie, ten wie kto to) i jest odpowiedzialny za spektrwm.
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Czerwiec 30, 2022, 03:10:12 PM
Domyśliłem się właśnie, że to z tego się bierze. Nie mam gdzie na metalu zainstalować niestety...
Mepis, antiX, MX / Odp: Dostęp do danych w telefo...
Ostatnia wiadomość przez Fibogacci - Czerwiec 30, 2022, 01:02:06 PM
Trudno z daleka stwierdzić, dlaczego w 21 po prostu nie działa, być może nowszy kernel, być może cokolwiek innego.

Tutaj jakieś rozwiązanie z Ubuntu, może się sprawdzi:

https://askubuntu.com/questions/721483/how-to-fix-unable-to-open-mtp-device-usb004-010-in-ubuntu-1v#740703

Dokładnie to proponują zainstalowanie:

$ sudo apt-get install gmtp

Na przyszłość jako pierwszy krok przy rozwiązywaniu problemów zachęcam do wpisania kodu danego błędu w wyszukiwarce, ja korzystam z DuckDuckGo.com i znalazła m.in. to co powyżej.

Powodzenia.
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Czerwiec 30, 2022, 12:49:21 PM
Obawiam się, że z uwagi na pewne optymalizacje przy kompilacji tych paczek, w tym kerneli - nie bardzo jest to system, który nadaje się do pracy na wirtualce.
Mepis, antiX, MX / Dostęp do danych w telefonie z...
Ostatnia wiadomość przez luka7007 - Czerwiec 30, 2022, 12:10:04 PM
W Mx Linux 19 po prostu działało. W Mx Linux 21 po prostu nie.

Po podłączeniu kablem USB telefonu na androidzie i włączeniu po jego stronie "transferu danych", gdy wybieram  po stronie Mx Linux "przeglądanie w menedżerze plików" pojawia się komunikat "Unable to open MTP device "002,008"".

Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Czerwiec 29, 2022, 06:50:50 PM
A gdzie ten projekt istnieje? Szukajka mi nie znajduje.

EDIT. Dobra, mam. Trzeba było wpisać Cachy OS, a nie Cachy Linux.

EDIT2. No wstępnie muszę powiedzieć, że nigdy wcześniej żaden system tak źle nie działał w wirtualce w GNOME Boxes :D Pobrałem edycję GNOME. Całość od razu zaczyna się sypać, wyświetla się część interfejsu, zajmuje systemowi chwilę, żeby zrozumieć, że się coś kliknęło. Instaluję, żeby zobaczeć co dalej.
Arch / CachyOS i POLAUR
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Czerwiec 29, 2022, 02:35:14 PM
Tylko informacyjnie. Istnieje fork Archa pn. CachyOS, który zawiera sporo optymalizacji względem oryginału oraz proste dwa instalatory. Wczoraj wraz z @sir_lucjan dołączyliśmy do zespołu i będziemy w ramach jego starać się dać wartość dodaną. @sir_lucjan do kerneli (tak liczba mnoga, bo ich tam sporo), a ja w ramach KDE i nie tylko. Tym samym niebawem uzyskacie możliwość korzystania z binarek tego, co w POLAUR. Projekt się rozwija i pewnie kilka, kilkanaście dni musicie nam dać na to, by to wszystko okrzepło. Obiecujemy, że będzie to Arch na sterydach :D
Pogaduchy / Odp: Fedora vs Ubuntu vs LMDE?
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Czerwiec 28, 2022, 08:16:41 PM
Używałem CentOS w "starej formie", czyli jako odbicie RHEL (dziś tę rolę spełnia np. Alma Linux) i powiem, że taki system robi pod górkę z rzeczami na prosty, codzienny, multimedialny desktop. Ogólnie do tego trzeba mieć pewne obycie, żeby wiedzieć jakie elementy dodać, żeby to działało, a jednocześnie nadal było solidne - nakładanie na ślepo może skutkować niestabilnym potworem Redhatsteina. Trzeba też umieć przenieść rozwiązania z innych dystrybucji na swój system - po prostu praktycznie nie ma desktopowych poradników, mało kto swój desktopowy projekt widzi na takim systemie. Nierzadko pakiet dla takiego systemu jest "efektem ubocznym" paczki dla Fedory. To są drobne rzeczy, które się kumulują.
Pogaduchy / Odp: Fedora vs Ubuntu vs LMDE?
Ostatnia wiadomość przez MSki - Czerwiec 28, 2022, 06:00:34 PM
A może zamiast Fedory, która ma dość krótki cykl wydawniczy lepiej zainstalować CentOS-a ?
Co prawda 7.8.2003 jest ze wsparciem do czerwca 2024 roku i jest to Fixed, ale pojawiło się najnowsze iso tej dystrybucji o numerze 9 i jest to, jak piszą na DW wersja semi-rolling ..i ma już Flatpak-a.
https://distrowatch.com/table.php?distribution=centos
lub z
https://linuxiarze.pl/download_centos/
Debian / Odp: Jakie reguły dockera w ip...
Ostatnia wiadomość przez armen10 - Czerwiec 28, 2022, 11:53:53 AM
Szukałem i czytałem myślałem, że ktoś w Was miał podobny przypadek i podzieli się rozwiązaniem...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum