Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SparkyLinux 6.0.1 MinimalCLI i686 659MB

Zaczęty przez os.y, Listopad 03, 2021, 05:39:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

os.y

Pobrałem z a pośrednictwem SourceForge: SparkyLinux 6.0.1 MinimalCLI i686 659MB.
Wypaliłem CD, odpaliłem i.. komunikat:

--> This kernel requires an  x86-64 CPU, but only detected an i686 CPU.
Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU.
w tłumaczeniu Google translatora :
--> Ten jądro wymaga CPU X86-64, ale wykrył tylko procesor I686.
Nie można uruchomić - użyj jądra odpowiednie dla twojego CPU.

Wyszło więc na to, że informacja "MinimalCLI i686" jest nieprawdziwa i wymaga drobnej korektykorekty.

Ale i tak byłbym dalej zainteresowany wersją SparkyLinuxa na procesor 32bitowy w wersji instalacyjnej na CD.

Pozdrawiam: os.y

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

BIOS
(Dzięki za okazane zainteresowanie.)
Pozdrawiam

pavroo

Zła wiadomość jest taka, że Sparky 6.0.1 i686 uruchomił się bez problemu na virtualboxie z maszyną gościa 32 oraz 64bit.
Dobra jest taka, że możliwe jest złe ustawienie w Twoim BIOS:
CytatSolution : Enable Intel VT-x/AMD-V from BIOS
https://askubuntu.com/questions/128657/kernel-requires-an-x86-64-cpu-but-only-detected-an-i686-cpu-how-can-i-install
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

#4
Pozdrwaiam  :-\

pavroo

Która wersja poprzednia? 5.x ?
Jeśli tak, to jest kwestia nowszego jądra 5.10, a właściwie jakiegoś modułu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

#6
Pozdrawiam.

os.y

#7
Pozdrawiam

pavroo

Po uruchomieniu 6.0.1 i686, sprawdź:
uname -a
na pewno nie jest ot wersja x86_64
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

#9
Pozdrawiam

pavroo

Właśnie pobrałem 6.0.1 i686 z sourceforge:

oraz:


Na 99% zakładam, że wypaliłeś obraz 64bit i próbujesz go uruchomić na maszynie 32bit.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

#11
Idzie zgłupieć!
Pobieram jeszcze raz.
Pozdrawiam

os.y

Pobrałem "wszystko", porównałem wielkości plików.
Wyszło na to, że nie w 99% a 100% masz rację.
Przepraszam.  ???
Oszczędź wstydu. Wytnij wątek.

Pozdrawiam.  :-X

Zobacz najnowsze wiadomości na forum