Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z KDE po aktualizacji Sparky Testing

Zaczęty przez tomix86, Sierpień 30, 2018, 03:15:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomix86

Czy ktoś miał problem w ostatnim czasie z KDE po aktualizacji??

Ja robiłem aktualizację wczoraj i... poznikały niekóre ikony z paska zadań, nie można kliknąć prawym przyciskiem myszy (na panelu i pulpicie) żeby wywołać menu. Próbuję dodać ikony na panel ręcznie i nie wszystkie chcą sie dodać (ikony zegara, powiadomień itp). Nie wyszukuje plików w menu itp. rzeczy....

Przywróciłem system z kopii, wykonałem aktualizację i jest to samo (robiłem tak 3 razy)....

robson75

Nie używam KDE, więc trudno mi cokolwiek Tobie doradzić. Ale jedno Ci mogę doradzić, nie używaj tak wrażliwego DE jakim jest KDE na repo testing, jak już to tylko i wyłącznie na stable.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

tomix86


robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Jak KDE, to lepiej kieś distro LTS. Do testinga Xfce albo MATE, ale ja bym pomyślał nad zmianą distra, jezeli masz porzucić wybrane środowisko i wybrać bezpieczne, bo sie inne "sypną".
Spróbuj przeinstalować całe środowisko.
myk byle jak jako tako

tomix86


PomPom

Takie se. Mnie wkurzały czcionki, które były zbyt uzależnione od motywu i w 80% przypadków były nie do zniesienia. Samo środowisko nie wiem jak stabilne na testingu, bo do najstabilniejszych to nie nalezy. Miałem na Debianie 9, to mimo stabla coś mu nie pasowało po aktualizacji kernela.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: tomix86 w Sierpień 30, 2018, 09:46:11 PM
A co sądzicie o Cinnamon??
Cinnamon-a w testing-u też odradzam, chyba że lubisz ciągłe awarie Cinnamon-a.
Tak jak pisałem wcześniej, bierz Xfce, naprawdę to środowisko można tak skonfigurować że Cinnamon się chowa.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

Jeśli "Cinnamon", to najlepiej "u źródła" (twórców), t.j. zainstalować któregoś "Minta"
Kto woli bazować na Ubuntu, to Mint 19 LTS, a kto woli bezpośrednio Debiana, to Mint LMDE3

Ad. Dziadek
- trochę potestowałem LMDE3, Cinnamon, jak na razie, działa bez zarzutu...

PomPom

Jak ja testowałem, to spoko było, ale nie wiem jak po jakiejs wiekszej aktualizacji. Niemiło mnie zaskoczył paskudny wygląd Libre Office. Dziwne, że tego nie skonfigurowali jakoś. W końcu to Mint...
myk byle jak jako tako

pavroo

@tomix86
Problem z paskiem zadań w debianowym KDE testing jest związany z bugiem w 'plasma-workspace', trzeba poczekać na aktualizację.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

robson75

Ja dzisiaj na VB zainstalowałem Plasmę Manjaro, i po aktualizacji wszystko jest ok. Widocznie to zależy od dystrybucji.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Oczkins92

Cinnamon jest teraz całkiem spoko.Jego nowsze wersje są coraz bardziej stabilne (nie to co Gnome cholera jasna!).Ale jak chcesz coś bardzo stabilnego i do tego funkcjonalnego to tylko XFCE.Nie znam innego środowiska który aż tak zachowuje kompromis pomiędzy funkcjonalnością a wygodą użytkowania.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Cytat: Oczkins92 w Wrzesień 01, 2018, 01:55:16 PM
Cinnamon jest teraz całkiem spoko.Jego nowsze wersje są coraz bardziej stabilne (nie to co Gnome cholera jasna!).Ale jak chcesz coś bardzo stabilnego i do tego funkcjonalnego to tylko XFCE.Nie znam innego środowiska który aż tak zachowuje kompromis pomiędzy funkcjonalnością a wygodą użytkowania.
Szczególnie z Thunarem. MATE lepiej pasuje do tego opisu.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Mate dobrze wypada z usypianiem (o lapki mi chodzi).No Caja jest super menedżerem plików.Ale ja lubię w XFCE ten dockbarx i inne dodatki.Choć zauważyłem że na Mate działa już XFdashboard co jest super.Oba środowiska mają swoje dobre i złe strony.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum