Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z bootowalnym pendrivem

Zaczęty przez Dregorio, Listopad 11, 2014, 07:28:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dregorio

Zrobiłem bootowalnego pena. Najpierw poprzez Unetbootin, a potem jeszcze przez Universal-USB-Installer. Żadne z tych rozwiązań nie pozwala mi odpalić instalacji systemu. W BIOS`ie zaznaczyłem rozruch z pena, jako druga opcja dysk. Jedyne co się dzieje to migający "_" i tyle. Może ktoś miał podobny problem?

pavroo

W pierwszej kolejności porównaj sumę md5 z plikiem iso.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

#2
A na Penie co odpowiada za iso? Bo nie mam pliku z takim rozszerzeniem na penie
EDIT. Znalazłem, sprawdziłem, wszystko ok.

pavroo

Powiedz jeszcze czy cokolwiek pokazuje sie przed znakiem "_" ?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

#4
Nic, nie licząc tego ekranu z możliwością wejścia do BIOS`a. Potem już tylko ten znak.
EDIT. Mam przeczucie, że to chyba wina pena. Na necie czytam kilkanaście tematów i tam po zmianie, problem znika. Ja nie mam jednak niestety jak tego sprawdzić :( nie mam dodatkowego.

pavroo

Więc możesz jeszcze zrobić:
- użyj inny pen
- pobierz obraz iso innej wersji *buntu
- wypal na płytę, jeśli możesz zabootować z CD/DVD
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

Pena innego nie mogę, bo nie mam. Chciałem to dzisiaj zrobić, jutro płytkę kupię :P Dzięki.

pavroo

Możesz również zainstalować Virtualbox i sprawdzić czy Twój obraz iso można uruchomić na wirtualu.
Może problemem jest Twoja kopia iso.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

Z pena nie da się zainstalować, natomiast ściągnięty plik(z ubuntu.com) i owszem.

christo

Pewnie sobie do tego czasu poradziłeś ale dla potomności ja to pod windą robiłem na Ultraiso , działa bez pudła.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum