Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki Wybrać linuks pod następujący laptop.

Zaczęty przez wczoraj, Październik 08, 2015, 05:35:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wczoraj

Witam testowałem juz ubuntu 12.04 aktualnie uzywam lubuntu 12.04 działa wszystko okej ale czasem przytnie przy obróbce video więc chciałbym się dowiedzieć jaki jeszcze możecie polecić
mój laptop to : (chciałbym jakiś stabiliny do multimediów obróbka video,przeglądania internetu.
zastanawiam się od pewnego czasu nad XUBUNTU.
Acer : E5-511
Procek :  4x Intel Pentium N3530 , 2,16Ghz
Intel Bay Trail



Albedo 0.64

Witaj. Jedyne co mogę ci podpowiedzieć to nowsza wersja systemu ale z tym możesz poczekać do wiosny na nowy LTS. Do zastosowań multimedialnych możesz wypróbować AVLinux który ma specjalnie zmodyfikowane jądro pod kątem wydajności do obróbki audio i wideo (info tu: http://linuxiarze.pl/distro-avlinux/). Warto dobrać odpowiedni system do wymagających zadań. Przycięcia o których wspominasz nie muszą być winą systemu, przypuszczam raczej że wynika to ze słabej karty graficznej która ma za mało pamięci podręcznej. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

kkrzysiek92


Oczkins92

Przestrzegam nad Xubuntu i innych dystrybucjach opartych na XFCE.Jest problem z laptopami pomimo tego że to najlepsze moim zdaniem środowisko na lapka.Taki kompromis wydajności z funkcjonalnością

Zobacz najnowsze wiadomości na forum