Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja pliku tar.gz na Kubuntu

Zaczęty przez PanKejk, Październik 04, 2015, 05:55:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PanKejk

Tak jak wyżej, zainstalowałem plik jre-8u60-linux-i586.tar.gz, wypakowałem włączyłem katalog przyciskiem F4 wpisałem ./configure i wyskakuje mi: nie znaleziono katalogu lub pliku.

pavroo

Witaj.
Po pierwsze nie krzycz: POMOCY !!!

Po drugie: czemu instalujesz z paczki?
Za pomocą Centrum Oprogramowania lub Synaptic możesz zainstalować Java bez problemu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

PanKejk

Przepraszam, Kubuntu mam od 2 dni :D Co to ten Synaptic i jak go zainstalować? I jeszcze jedno, jak włączyć plik .jar?

Albedo 0.64

Synaptic jest graficznym programem do instalowania pakietów (czyli programów i nie tylko) wraz z zależnościami. Ostatnio w Ubuntu i pochodnych (m.in Kubuntu) nie jest zamieszczony, zastępuje go Centrum Oprogramowania Ubuntu gdzie można wyszukiwać potrzebne programy według kategorii co jest znacznie łatwiejsze dla użytkownika. Nie wiem jaki plik .jar usiłujesz uruchomić, podpowiedz co to jest to postaram się to sprawdzić i wtedy będę mógł ci odpowiedzieć. Ostatni raz miałem kontakt z plikami .jar na telefonie Sony Ericsson, obecnie nie widzę potrzeby używania takich plików. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum