Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nietypowe rozmieszczanie tapet na pulpicie w x-ach

Zaczęty przez bodzio66, Październik 10, 2015, 01:02:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bodzio66

Jeszcze raz witam
Siedzę na ubuntu od dość dawna, właściwie to używam środowiska graficznego pekwm (ubuntu 12.04) bo nawet LXDE jest dla mnie za ciężkie (w dodatku pcmanfm ma kilka paskudnych bugów...)
A teraz wzięło mnie na formę prezentacji desktopowej - do tej pory ładowałem tapetę na pulpit przez hsetroot, esetroot czy feh - jednak chodzi mi o coś więcej. Mianowicie potrzebuję załadować obrazek o mniejszych rozmiarach niż pulpit np w prawym górnym rogu ekranu, następnie kolejnym poleceniem (przypisanym do klawisza skrótu) kolejny obrazek nieco na lewo obok niego - nie niszcząc poprzedniego itd itd. I owszem znalazłem xli (to samo co xloadimage tylko bez bugów) z potrzebną funkcją (-at) rozmieszczania obrazków w dowolnym miejscu pulpitu. Ale tu przykra niespodzianka. Xli i xloadimage włączają (obowiązkowo?) automatycznie kolor tła dookoła obrazka - funkcja ta oczywiście zamazuje poprzedni obrazek (normalnemu użytkownikowi o to chodzi, no ja w tym wypadku nie jestem normalny...) Nie wiem jak wyłączyć to automatyczne ładowanie funkcji -border. Oczywiście, zależy mi by było to jako tapeta czyli z flagą -onroot. Programiki takie jak hsetroot nie robią takich numerów ale nie mają funkcji rozmieszczania gdzie się chce obrazka na ekranie. Co tu robić?
Czy ktoś z szanownych linuxiarzy jest w stanie mi pomóc?
Bogdan

Zobacz najnowsze wiadomości na forum