Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux

Zaczęty przez Ustilago, Październik 02, 2015, 01:03:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ustilago

Witam serdecznie
Chciałbym zacząć przygodę z linuxem - ambicje mam dość duże jednak nie chcę zaczynać od czegoś bardzo trudnego abym się nie zniechęcił. Nie boję się wiersza poleceń ale jak na razie nic nie umiem. Wiem że przyjdzie na to czas - ale się nie boję :).
Do dyspozycji będę miał starego laptopa

Samsung R510
Procesor: Intel Pentium Dual Core T3200 2.0GHz FSB 667MHz
karta graficzna nVidia GeForce 9200M GS 256MB
Pamięć 2GB DDR 2 800 MHz
Dysk twardy 160 GB SATA 5400 obr./min

Zależy mi przede wszystkim na szybkości, stabilności.
głównie będę używał komputera do przeglądania internetu, programy Peer-to-peer,  nauka programowania.

Proszę o poradę co wybrać na początek do nauki. Chciałbym kiedyś być dobrym linuksiarzem więc do jakiej dystrybucji powinienem dążyć.

Ponadto chciałbym, abym miał dostęp pomocy, chodzi mi o jakieś fora internetowe, wsparcie itp.

Pozdrawiam

Albedo 0.64

Witaj. Wybór systemu był już wielokrotnie poruszany na naszym forum a w sieci można znaleźć multum poradników i opisów ułatwiających wybór. Proponuję zacząć od którejś z wersji Ubuntu lub LinuxMint, szczególnie polecam Mint LMDE 2 Betsy którego sam używam. Konieczne jest wypróbowanie kilku dystrybucji w różnych wersjach, Linux oferuje bogaty wybór i można dobrać sobie system do własnych potrzeb. Nikt nie dokona tego wyboru lepiej od ciebie. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum