Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Skanery płaskie A4 pod Linuksa

Zaczęty przez izywec, Wrzesień 24, 2015, 09:11:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

izywec

Czy ktokolwiek może polecić jakieś skanery  /tytuł watku/ wzglednie tanie /tak do 300 PLN/ współpracujące  z Linuxem.

izywec

"Widzę ciemność" w tym temacie! Czyżby używający Linuksa skanowali pod swoim "wrogiem" i pliki przenosili na używany OS?
Odpowiedzi takiej: abym do Windowsa doinstalował Linuksa proszę mnie nie radzić. Ja po prostu chciałbym całkowicie pożegnać się z "Okienkiem". :'(

Albedo 0.64

Witaj. Zacznę od pytania: Czyżby zmiana systemu powodowała u ciebie ślepotę lub inne upośledzenie że "widzisz ciemność"?
A teraz poważnie. Ja skanuję na kombajnie Brother DCP-J105 a sterowniki pobrałem ze strony producenta. Uwierz mi, że znalezienie sterowników do urządzeń wielofunkcyjnych jest o wiele trudniejsze niż do drukarki lub skanera osobno. Kupując sprzęt kierowałem się dostępnością sterowników linuksowych i kosztami eksploatacji. Tobie też radzę tą metodę. Najpierw wybierz kilka interesujących modeli a potem sprawdż na stronie producenta (nie sklepu!) czy są linuksowe sterowniki i jak je zainstalować. Jest to o tyle ważne, że jeżeli żle wybierzesz, to będziesz znów narzekać na trudną instalację. Nie powinno być z tym problemów na dystrybucjach debianowych (Ubuntu itp.). Możesz też sprawdzić w Synapticu, jest tu sporo dostępnych sterowników do różnego sprzętu. Najlepiej wspierany jest sprzęt HP gdyż producent dostarcza sterowniki do systemu. Zapoznaj się także z tą stroną: http://www.linux-drivers.org/printer_scanner.html  Nie licz na gotowe recepty bo nie ma tu wszystkowiedzących, włącz samodzielne myślenie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum