Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SilverLight

Zaczęty przez Max Vanach, Wrzesień 22, 2015, 08:54:38 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Max Vanach

Pytanie do pavroo, czy dało by radę w następnej wersji Sparky'ego dorzucić SilverLight, gdyż z ciężkim sercem muszę powiedzieć, że po tygodniowej próbie zainstalowania SilverLight'a poległem, tzn jak weszłem na stronę SilverLight to jest tam odnośnik dla użytkowników linux'a do MoonLight'a, pobrałem, zainstalowałem i nic dalej brak wtyczki, no to zrobiłem update ale zainstalowany MoonLight wywołuje error i update zostaje przerwany, no to wywołuje upgrade i dist-upgrade no i w oby dwu przypadkach ten sam error co w update, ja oczywiście będę walczył dalej mam nadzieję, że mi się w końcu uda poprawnie zainstalować daną wtyczkę bo stopień zdenerwowania mojej ukochanej żony wzrasta każdego dnia w którym to nie może sobie obejrzeć swoich ukochanych seriali w sieci bo brakuje jakieś ******** wtyczki  ;D A co do ankiety obecna wersja Spark'ego jest naprawdę dobra nie wiem czy to przez gałąz testową która została użyta do obecnej wersji ale moje wnioski między 3.6 a 4.0 to 4.0 jest stabilniejszy, płynniejszy i jak do tej pory nie miałem z nim większych problemu nie licząc problemu z powyższą wtyczką, wszystko się w nim ładnie konfiguruje i bez problemowo zostały usunięte błędy, które występowały w 3.6 m.in. z kartą wifi z którą miałem poważne problemy w 3.6 a w 4.0 jak ręką odjął tak więc dla mnie bardzo fantastyczna dystrybucja, testowałem wszystkie wersje 4.0 i w sumie tylko jedna stwarzała problemy a mianowicie game edition ale po paru drobnych przekonfigurowaniach śmigał równie dobrze jak reszta wersji, co mi brakuje w 4.0 to tylko jedynie ten zajefajny dolny "pasek", który występował w 3.6 a w 4.0 został usunięty bo jak czytałem opinie że tak powiem szpecił i był zupełnie nie potrzeby ale ilu użytkowników tyle opini mi go brakuje i uważam odwrotnie brak tego paska oszpecił Spark'ego i odebrał mu ważną funkcjonalność środowiska graficznego oczywiście ale to tylko moja opinia  ;)  Tak więc oby tak dalej, tworzycie naprawdę bardzo dobry system, Pozdrowienia dla całego zespołu...

pavroo

MoonLight jest przestarzały i nie nadaje się do instalacji i używania.
Są inne wtyczki, użytkownicy na anglojęzycznym forum Sparka dali rozwiązania, lecz nie testowałem.
Jeśli dam radę zainstalować u siebie to może dodam.

Dolny, stary "pasek" możesz doinstalować, są to pakiety: wbar i wbar-config
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

Obecnie działającym rozwiązaniem jest wtyczka Pipelight. Instrukcja tu: http://pipelight.net/cms/install/installation-debian.html
Należy pamiętać, że Sparky bazuje na Debianie Stretch więc należy dodać repozytorium stretch zamiast wskazanego w instrukcji jessie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum