Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linuks wybrac?

Zaczęty przez Ilus, Wrzesień 18, 2015, 08:39:00 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ilus

Witam, chciałbym się poradzić na temat jaką dystrybucje wybrać na takiego typu komputer:
intel i7-4790k
Asus Z97-C
GF-970
z góry dziękuje za pomoc
Ilus

Albedo 0.64

Nie potrafię ci wywróżyć jaki system będzie najlepszy na twój komputer ani jaki system przypadnie ci do gustu. Na tych podzespołach powinna działać każda dystrybucja ale ja polecam ci wypróbowanie kilku różnych wersji byś mógł sam ocenić co odpowiada ci najbardziej. Zacznij od Mint 17, Ubuntu, Mageia, Wypróbuj środowiska Cinnamon, Unity, KDE, Mate. Z czasem wyrobisz sobie własne zdanie, nie polegaj na opiniach typu "najlepsza jest dystrybucja xxxxx" bo to, co jest najlepsze dla Janka, nie musi być dobre dla Karola. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Max Vanach

Albedo 0.64 ma rację sam szukałem odpowiedniej dystrybucji dla siebie i po wypróbowaniu naprawdę wielu dystrybucji wybór wkońcu padł na Slackware dla mnie najlepsza dystrybucja ale na początek proponuje coś z rodziny debiana lub ubuntu. Z rodziny debiana najbardziej przypadł mi SparkyLinux natomiast z rodziny ubuntu najbardziej przypadł mi Netrunner ale to nie znaczy, że ty musisz je koniecznie zainstalować, najlepiej wypróbować i samemu stwierdzić która dystrybucja jest najlepsza dla siebie samego, pozdrawiam...

Ilus

Dziękuje z góry za podpowiedzi, jak na razie testuje Mageia 5 z środowiskiem Cinnamon. Jak na razie śmiga aż miło choć było kilka problemów między innymi z Adobe ale już sobie poradziłem. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum