Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jasność ekranu sama się zmienia

Zaczęty przez Bakalaw, Wrzesień 16, 2015, 12:21:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bakalaw

Witajcie, mam problem.

szukałem rozwiązania w różnych miejsach i nie udało mi się. Postanowiłem więc napisać. Podczas normalnego korzystania jasność ekranu sama się zmienia. Zupełnie jakbym miał czujnik światła w laptopie. Jaśniej, ciemniej i tak na zmianę. To samo dzieje się gdy podłączam do laptopa monitor. Ekran monitora ma normalną jasność a ekran laptopa zmienia się samoistnie.

Mam Ubuntu 15.04 64-bit
wb-Latitude-E6500
proc:  Intel® Core™ i5 CPU M 520 @ 2.40GHz × 4
graph: Intel® Ironlake Mobile

Wszelkie dodatkowe dane mogę udostępnić bo dostaje białej gorączki. Z góry dizęki za chęć pomocy.

Pozdrawiam,
Bakalaw

Max Vanach

Odpal inny system z płytki CD/DVD lub pendrive, jeżeli dalej objaw będzie występował to nie winna systemu a po prostu najzwyczajniej zaczyna ci się wypalać inwerter w lapku, co jest najbardziej prawdopodobne gdyż jak napisałeś gdy podłączyłeś inny monitor to się z nim nic działo...

Albedo 0.64

Moje pytanie brzmi: Czy to zjawisko występuje tylko podczas pracy na baterii czy również na zasilaczu? Jak masz ustawiony plan zasilania? Przygaszanie wyświetlacza i zmniejszanie jasności można wyłączyć w preferencjach zarządzania zasilaniem.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum