Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dla Tych co jeszcze nie wiedzą a nie mogli się doczekać GG jest już na Linuxa

Zaczęty przez sovtware, Sierpień 31, 2015, 05:41:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware



Jak każdy z Nas wie parę lat temu dałem wątek o dostępnym Tlenie na Linuxa :-) ale są problemy z uruchamianiem go starsza wersja u Mnie działa pokazując Mi non stop że jest nowsza wersja po aktualizacji lub zainstalowaniu nowej juz program nie uruchamia się znalazłem wątek o dostępnym juz GG na Linuxa i tutaj Wam przedstawię Jego instalację i uruchamianie jest bardzo prosta  8)

Jest to Najnowsza wersja



1. Pobierz archiwum ze strony http://www.gg.pl/ na stronie dostępne są archiwa dla systemów 32 bitowych i dla 64 bitowych, w zależności od wersji systemu, pobieracie odpowiednią paczkę

2. Po pobraniu przechodzicie do katalogu w którym zapisaliście paczkę archiwum i wypakowujecie ją.

3. Po wypakowaniu utworzony zostanie katalog o nazwie /GG/

4. Uruchamiacie terminal skrótem Ctrl+Alt+T, lub wpisujecie w dashu terminal. W terminalu wpisujecie komendę:

    cd

i podajecie ścieżkę do katalogu GG, czyli jeśli utworzyliście w swoim katalogu domowym nowy katalog np. Aplikacje i tam przenieśliście GG to ścieżka będzie wyglądać tak:

    cd /home/użytkownik(wasza nazwa użytkownika)/Aplikacje/GG





W katalogu GG znajduje się plik o nazwie "gg" i to ten plik służy do uruchamiania komunikatora, aby go uruchomić wpisujecie w terminalu:

    ./gg



Lub Łatwiejszy sposób uruchamiania :-]

od pkt 3 reszta Nas nie interesuje  ;)

wchodzicie w folder GG
i uruchamiacie myszką plik gg
taki komunikat Nam wyskoczy



Klikamy uruchom w Terminalu i wszystko gra




Możecie zrobić nowy aktywator programu w menu tak jak Ja to zrobiłem wtedy nie otwieracie programu przez terminal tylko normalnie się uruchamia  8)





myślę że wszystko jasno opisałem miłego korzystania z komunikatora GG

Ja Mam go zainstalowanego w Ubuntu Mate 14.04 Lts 64 bity

Pozdrawiam :)



Zobacz najnowsze wiadomości na forum