Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zmiana położenia panelu na wielu monitorach.

Zaczęty przez Unappu, Lipiec 20, 2015, 05:28:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Unappu

Witam serdecznie.
nie jestem świeżym użytkownikiem Linuksa ale ten problem chwilowo Mnie przerósł poprzednio chyba sobie jakoś z tym poradziłem. Zainstalowałem na nowo ten sam system - Minta ale Mate zamiast Cinamon na nowym dysku SSD.
Do jednego komputera stacjonarnego mam podłączone trzy monitory: dwa małe kineskopowe-jakby pomocnicze i jeden główny duży LCD. Belka panelu  uparcie Mi się umiejscowiła na lewym skrajnym monitorze akurat którego najmniej używam. Nowe okna otwierają Mi się też na tym małym monitorze.  Zmiany w preferencjach monitora nic nie dają-również ustawienia tego największego jako domyślnego.
Poproszę o pomoc bo skończyły Mi się chyba pomysły.


Unappu

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Ironicznie oczywiście.... Myślałem, że można liczyć na trochę większe wsparcie na takim forum.
Problem rozwiązałem sam....ale zajęło Mi to kilka dni....Naprawdę mam też inne zajęcia. Przykro Mi.
Jakby ktoś szukał rozwiązania tego samego problemu to opisuję jak go rozwiązać:

W terminalu trzeba wpisać następującą komendę: xrandr --output VGA1 --primary

Przedtem wpisujemy samo polecenie "xrandr" aby zobaczyć jak komputer nazywa nasz wybrany monitor i zamiast "VGA1" wpisujemy nazwę monitora który nas interesuje.

Oto źródło rozwiązania "https://dug.net.pl/tekst/210/ustawienia_parametrow_pracy_monitorow_za_pomoca_xrandr/"

Powodzenia.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum